Zakupowe ABC – 4 kroki do udanych zakupów

Autor
Ekipa Komputronik
Grupa technologicznych zapaleńców, którzy o świecie gamingu wiedzą wszystko. Doradzimy, poradzimy i opiszemy wszystko, co chciałbyś wiedzieć o świecie gier.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)
| autor: Ekipa Komputronik |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Zakupowe ABC – 4 kroki do udanych zakupów
  • Research pomaga dokonywać świadomych i przemyślanych zakupów i uniknąć rozczarowań
  • Ułatwia wybór najlepszego sprzętu, który w największym stopniu spełniać będzie nasze potrzeby i oczekiwania

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co to jest research?
  • Jakie są najważniejsze kroki do udanych zakupów?

W momencie, kiedy w naszej głowie pojawia się potrzeba lub ochota na zakupy, automatycznie powinny też pojawić się w niej określone pytania.

Jaki sklep wybrać? Czy na pewno tego potrzebuję? Może odpuścić? Czy jest to dla mnie niezbędne? Otóż podstawą, żeby odpowiedzieć sobie na te pytania może okazać się m. in. tak prosta i dla niektórych oczywista sprawa jak – research.

Mówi się, że człowiek uczy się na błędach. Tylko, po co uczyć się na swoich? Wiadomo, bardziej zapadają w pamięć, bo to przecież nasza osobista „porażka”. Tylko, dlaczego nie można by zinterpretować tego powiedzenia w troszkę inny sposób? Przykładowo zamiast uczenia się na błędach – wyciągania wniosków i zdobywania wiedzy od innych, którzy już mieli z czymś do czynienia.

Po części tym właśnie może okazać się research – z angielskiego: badania, praca badawcza. Może on być świetnym sposobem na zdobycie doświadczenia. To takie wirtualne testowanie swoich wyborów/zakupów przed dokonaniem ich.

Ludzie często o tym zapominają, kierując swoje wybory tym, co mówi im chwilowa zachcianka. Zapominają przy tym o racjonalnym myśleniu i rozważeniu wszystkich „za” i „przeciw”.

Zakupy abc

Po pierwsze – określ swój budżet

Najlepszym punktem wyjścia jest sprawdzenie, jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup. Pozwoli to na sprawne zawężenie wyboru do mniejszej liczby produktów i określenie, czego możemy oczekiwać od sprzętu w tej cenie.

Wybierając najpierw produkt, a potem sprawdzając ile kosztuje, może okazać się, że jest po prostu za drogi. To spowoduje rozczarowanie, że nas na niego nie stać. Wówczas możemy wybrać inny, tańszy produkt, ale z pewnością będzie mieć nieco gorszą specyfikację, a co za tym idzie, a jego zakup cieszyć będzie nas mniej.

Można też poczekać z zakupem i odkładać gotówkę. Warto tylko pamiętać, że czekając zbyt długo, może okazać się, że wybrany produkt przestaje być najlepszym wyborem. Rynek technologiczny pędzie do przodu bezustannie i to, co było świetne pół roku temu, teraz może okazać się nieopłacalne.

Jest na szczęście też inne rozwiązanie. Jeśli jednak w trakcie poszukiwań okaże się, że idealny, stworzony dla nas sprzęt jest odrobinę za drogi, to zamiast czekać, można zdecydować się na zakup na raty. Szczególnie jeśli mamy do wyboru raty zero procent. Wówczas bez ponoszenia dodatkowych kosztów, możemy wygodnie rozłożyć zakup na dogodny dla nas czas.

Po drugie – przeznaczenie sprzętu

Jak już określiłeś swój budżet, warto też zastanowić się nad tym, do czego to, co kupisz będzie głównie przeznaczone. Po co wydawać więcej pieniędzy na to, żeby Twój przyszły monitor miał różne gamingowe technologie jak G-sync czy FreeSync i częstotliwość odświeżania w 144 Hz (lub nawet więcej), skoro będzie używać go do oglądania filmów, przeglądania internetu, czy prac graficznych?

Wtedy szukając monitora będziesz musiał patrzyć na całkiem inne parametry typu głębia kolorów, kąty widzenia, wielkość matrycy czy chociażby obsługa HDR, aby praca była jak najbardziej efektywna.

Więcej przeczytasz w poradniku Jak wybrać monitor do gier?


Najpopularniejsze monitory do gier w Komputronik.pl


Po trzecie – sprawdź opinie i recenzje

Znajdź chwilę i wykorzystaj zalety internetu na przeglądanie forów tematycznych, rozmowę z ludźmi specjalizującymi się w danej tematyce której dotyczy wybrana przez Ciebie rzecz. Pozwoli Ci do dostrzec zarówno zalety, jak i wady wybranego produktu.

Faktyczne opinie użytkowników, recenzje sprzętu bardzo często przekazują więcej istotnych informacji i pomagają dokonać lepszego wyboru.

Sprawdzenie specyfikacji technicznej producenta i porównanie suchych liczb jest istotne, ale może okazać się po prostu niewystarczające.

Po czwarte – kupuj tylko w sprawdzonych miejscach

Tak oczywiste, a tak często zapominane przez niektórych pojęcie. Przecież nikt nie chce zostać oszukany na temat stanu kupowanego produktu, jego gwarancji czy pochodzenia.

Dlatego bądźmy świadomymi konsumentami i kupujmy ze sprawdzonych źródeł.

Takim miejscem jest sklep Komputronik, gdzie masz pewność, że jest to Polska firma. Dzięki temu wiesz, że wspierasz polski rynek, dzięki czemu ten odwdzięczy się proponowaniem coraz to lepszych produktów.

Kupując nowy produkt z polskiej dystrybucji, otrzymujesz dowód zakupu na podstawie którego realizowana jest gwarancja producenta. Masz też pełne wsparcie przepisów polskich jak i UE.

To naprawdę bardzo ważne, gdyż kupując z niewiadomego źródła oszczędność może być tylko pozorna. W razie awarii możesz mieć np. problemy z naprawą gwarancyjną.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że taki krótki tekst mówiący o tym jak ważny jest research, pomoże wybrać produkt idealny. Sprzęt, z którego będziecie bardzo zadowoleni, który będzie Wam długo służyć i dzięki temu nie będziecie żałować ani złotówki wydanej na niego.

Bądźmy świadomi swoich wyborów i pewni zakupu dzięki właśnie research’owi. Najważniejsze jest to, żeby po zakupie cieszyć się maksymalnie z użytkowania tego, co się kupiło a nie zastanawiać się nad czymkolwiek innym, co tą radość mogłoby w nas stłumić.

Czytaj Więcej