Konsoli Xbox Series X może zabraknąć na Święta

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Konsoli Xbox Series X może zabraknąć na Święta

Od momentu premiery konsol nowej generacji Xbox Series, która odbyła się niemal równo dwa lata temu, to PlayStation 5 zawsze bardziej kojarzyło się z brakami w dostępności, stanowiącymi istne utrapienie dla graczy. Nie należy jednak zapominać, że jej największy konkurent, czyli Xbox Series X, również miał z tym problemy na niektórych rynkach, choć mniej odczuwalne. W tegorocznym okresie świątecznym w przypadku platformy Microsoftu kłopoty z dostaniem jej w sklepie mogą być większe niż do tej pory.

Problemy z podażą Xbox Series X

Informację tę podał Phil Spencer, czyli szef marki Xbox, w wywiadzie udzielonym w programie Decoder, realizowanym przez portal The Verge.

Zauważył on, że produkcja konsol Xbox Series X nie nadąży za popytem jeszcze do przyszłego roku.

Szczególnie ma być to widoczne właśnie w okolicach nadchodzących Świąt, kiedy to ludzie masowo ruszą do sklepów w poszukiwaniu idealnych prezentów. Spencer zapewnia jednak, że Microsoft zrobi wszystko, by konsol gotowych do wysłania do klientów, zarówno kupujących online, jak i osobiście u sprzedawców, było jak najwięcej.

Problem nie dotyczy na razie naszego kraju, ale do Świąt zostało jeszcze dużo czasu.

Na pocieszenie może pozostawać fakt, że problemy z dostępnością nie powinny w większym stopniu dotknąć Xboksa Series S. Spencer zauważa, że może to być idealny sprzęt do kupienia pod choinkę: „Fakt, że mamy konsolę S, która jest tańsza niż X, stanowi dobrą opcję dla rodzin. Fakt, że mamy abonament, oznacza, że nie trzeba płacić 70 dolarów za każdą grę wideo i można budować swoją bibliotekę w inny sposób”.

Problem również w Polsce?

Na koniec można zadać sobie pytanie, czy braki w dostępności konsol Xbox Series X dotkną również polski rynek? Na szczęście, jak na razie niewiele na to wskazuje. W największych polskich sklepach zestawów z platformą Microsoftu jest wręcz nadmiar. Trzeba jednak pamiętać, że do Świąt zostało jeszcze dość sporo czasu i wszystko może się jeszcze zmienić. Dlatego być może warto rozważyć sprawienie sobie wcześniejszego bożonarodzeniowego prezentu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO