Nowy kontroler Xboksa będzie przypominał DualSense do PlayStation 5

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy kontroler Xboksa będzie przypominał DualSense do PlayStation 5

Kontrolery z rodziny Xbox różnią się znacząco od tych, jakimi dysponują konsole PlayStation. Nie chodzi jedynie o wygląd, ale również o specyfikację. Sytuacja może jednak ulec zmianie, ponieważ Microsoft postanowił zbliżyć się do tego, co swoim graczom oferuje Sony. Ich najnowszy pad ma zapewnić te same doznania, co konkurencyjny DualSense.

Nowy kontroler do Xbox kopią DualSense do PlayStation 5?

Według doniesień w przyszłym roku pojawi się nowa wersja konsoli Xbox Series X. Będzie to ten sam sprzęt pod względem technicznym, aczkolwiek pozbawiony napędu optycznego. W tym samym czasie Microsoft planuje wypuścić kontroler o roboczej nazwie „Sebile”. Okazuje się, że będzie on bliźniaczo podobny do pada do PlayStation 5, czyli DualSense’a.

Xbox Sebile będzie podobny do DualSense

Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bo Microsoft pytał już użytkowników swoich sprzętów w ankietach, czy byliby zainteresowani funkcjami, które oferuje konkurencyjny pad. Nowe urządzenie ma otrzymać ulepszone możliwości bezprzewodowe, płynne parowanie, dotykowe sprzężenie zwrotne, głośnik i akcelerometr. Nawet włączy się zaraz po wzięciu go do ręki.

Xbox Sebile dostanie wbudowaną baterię

Nowy kontroler do konsol z rodziny Xbox otrzyma również wbudowaną baterię, którą będzie można ładować. Taka technologia była już dostępna w padach do PlayStation 3, natomiast Xbox dotychczas polegał na zwykłych bateriach AA. Inne zmiany obejmują ciche przyciski, ulepszone drążki, które powinny działać dłużej bez dryfowania, bardziej przyjazną dla środowiska konstrukcję i oczywiście możliwość bezprzewodowej aktualizacji w celu poprawy działania.

Xbox pyta graczy o kontroler PlayStation

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że nowy pad zachowa charakterystyczny kształt. Premiera kontrolera planowana jest na październik 2024 roku, czyli w okresie wprowadzenia na rynek nowego wariantu Xbox Series X. Prawdopodobnie będzie on sprzedawany osobno, aby posiadacze oryginalnych konsol Xbox Series X/S także mogli go nabyć.


Popularne obecnie pady do Xbox Series X|S:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO