Microsoft zrezygnował z promocyjnej oferty Game Passa

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Microsoft zrezygnował z promocyjnej oferty Game Passa

Xbox Game Pass w promocyjnej cenie 4 zł był dla wielu graczy bardzo atrakcyjną ofertą. Za taką kwotę nowi użytkownicy zyskiwali miesięczny dostęp do setek gier znajdujących się w katalogu wspomnianej usługi. Promocja widocznie nie była jednak zbyt opłacalna dla firmy (zwłaszcza z uwagi na kombinujących użytkowników), bo została oficjalnie zakończona.

Xbox Game Pass za 4 zł to już przeszłość

Informacją o końcu promocji podzieliła się Kari Perez, szefowa globalnej komunikacji działu Xbox. Nie podała ona powodów decyzji, ale oznajmiła, że dla nowych użytkowników usługi pojawią się w przyszłości inne tego typu atrakcje – niestety nie wiemy jeszcze jakie.

Firma Microsoft bada obecnie różne opcje marketingowe – jedną z nich jest możliwość współdzielenia konta z pięcioma innymi użytkownikami w obrębie jednego kraju. Pakiet nazywa się Xbox Game Pass Friends & Family i kosztuje około 100 zł miesięcznie, ale w tej chwili jest dostępny tylko w kilku państwach (niestety nie w Polsce).

Decyzja może mieć związek z trwającą jeszcze sprawą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Gdyby gry z serii Call of Duty pojawiły się w ofercie Game Passa, prawdopodobnie jeszcze więcej użytkowników skorzystałoby z promocyjnej oferty, co w efekcie naraziłoby Microsoft na duże straty. Trzeba jednak poczekać na rozwój wydarzeń.

Plotki o Ubisoft+ na konsolach Xbox

Obok informacji na temat decyzji Microsoftu pojawiły się również plotki dotyczące usługi Ubisoft+. Źródłem doniesień jest sprawdzony leaker, który wcześniej dysponował informacją o rozpoczęciu przedsprzedaży gry Avatar: Frontiers of Pandora. Jego zdaniem Ubisoft+ ma pojawić się na Xboxach w połowie kwietnia.

Wśród wielu graczy odezwała się nadzieja na to, że usługa stanie się częścią abonamentu Xbox Game Pass – jak głosiły to zeszłoroczne plotki, mówiące w podobnym kontekście również o PlayStation Plus. W niektórych abonamentach Sony już teraz dostępne są gry Ubisoftu z oferty Ubisoft+ Classics – uboższej wersji „właściwej” subskrypcji Francuzów.

Bardzo wątpliwe jest, że Ubisoft+ stanie się częścią Game Passa, bo jako usługa oferująca dostęp do wszystkich gier producenta ma cenę porównywalną właśnie z Game Passem. Prędzej pojawi się tu zestaw Classics, który jest obecnie dostępny na konsolach PlayStation. Na ten moment możemy jednak tylko gdybać – pozostaje czekać na oficjalne informacje.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO