Xbox Game Pass z planem rodzinnym. Kiedy trafi do Polski?

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Xbox Game Pass z planem rodzinnym. Kiedy trafi do Polski?

Do tej pory z Xbox Game Pass można było korzystać jedynie indywidualnie. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Na oficjalnym blogu marki Xbox pojawił się bowiem komunikat, w którym możemy przeczytać, że firma Microsoft planuje wprowadzenie progu subskrypcji określonego jako Xbox Game Pass Family Plan, czyli Xbox Game Pass z planem rodzinnym.

Na czym będzie polegał plan rodzinny? W uogólnieniu na tym samym, co podobne progi abonamentowe w przypadku chociażby Netflixa. Po jego wybraniu z biblioteki Xbox Game Pass będą mogły korzystać maksymalnie cztery osoby.

Xbox Game Pass z planem rodzinnym – cena

Rzecz jasna taka przyjemność będzie droższa od dotychczasowych progów abonamentowych Xbox Game Pass. Najprawdopodobniej przyjdzie nam za nią zapłacić około 21,99 euro (czyli nieco ponad 103 złote; za The Verge). Pojawi się także opcja zamiany obecnie posiadanej subskrypcji na nowy plan. W przeliczeniu miesiąc Xbox Game Pass Ultimate będzie się równał 18 dniom planu rodzinnego.

Xbox Game Pass z planem rodzinnym - kiedy trafi do Polski?

Obecnie Xbox Game Pass Family Plan znajduje się w fazie testów. Mogą w nich uczestniczyć jedynie gracze z Kolumbii i Irlandii, o ile są zapisani do programu Xbox Insider i zakupili Xbox Game Pass – Insider Preview. Na razie nie wiadomo, kiedy opisywany plan pojawi się w Polsce i innych zakątkach świata.

Pakiet rodzinny Xbox Game Pass może się okazać dobrym pomysłem. Mimo wszystko wciąż jest to tańsza opcja niż kupowanie subskrypcji Ultimate przez każdego z domowników osobno. No i rzecz jasna najprawdopodobniej pojawi się opcja dzielenia konta z przyjaciółmi, która jest popularna w serwisach VoD (i z którą na przykład Netflix stara się aktywnie walczyć).

Google News KTG

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej