Xbox Game Pass Friends and Family oficjalnie dostępne w pierwszych krajach

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (2 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Xbox Game Pass Friends and Family oficjalnie dostępne w pierwszych krajach

Do tej pory z Xbox Game Pass można było korzystać jedynie indywidualnie. Wkrótce jednak ma się to zmienić. Na oficjalnym blogu marki Xbox pojawił się bowiem komunikat, w którym możemy przeczytać, że firma Microsoft planuje wprowadzenie progu subskrypcji określonego jako Xbox Game Pass Friends and Family, czyli Xbox Game Pass z planem rodzinnym.

Testy nowego wariantu rozpoczęły się na początku sierpnia. Przystąpić do nich mogli jedynie użytkownicy mieszkający w Kolumbii i Irlandii. Polegało to na zapisaniu się do programu Xbox Insider, a następnie podzieleniu się testową wersją abonamentu z bliskimi mieszkającymi w tym samym kraju. Obecnie usługa Xbox Game Pass Friends and Family jest tam już oficjalnie dostępna.

Xbox Game Pass z planem rodzinnym - kiedy trafi do Polski?

Xbox Game Pass Friends and Family – cena

Samo dzielenie kont w przypadku usług Microsoftu nie jest nowością. Posiadacze pakietu Microsoft Office (znanego teraz jako Microsoft 365) mogą wybrać wariant Family. Jest on nieco droższy (42,99 zł zamiast 29,99 zł), ale daje możliwość współdzielenia konta z bliskimi, niezależnie od miejsca zamieszkania. Liczy się jedynie, aby byli zarejestrowani w tym samym kraju. Nie ma tutaj też żadnych ograniczeń, bo każdy otrzymuje pełny zakres usług przypisanych do swojego konta.

Można było więc przypuszczać, że i w tym przypadku stosunek cen oraz zasada działania będą podobne. Teraz możemy to sprawdzić. W irlandzkiej wersji sklepu pojawiła się możliwość zakupu dzielonej wersji abonamentu Xbox Game Pass. Cena to 21,99 euro, co w przeliczeniu daje około 100 złotych.

Xbox Game Pass Friends and Family
Tak prezentuje się cena i charakterystyka Xbox Game Pass Friends and Family.

Kolejne informacje mówią o tym, że z abonamentu może korzystać maksymalnie 5 osób. I tak samo, jak w przypadku pakietu biurowego, każdy z użytkowników ma dostęp do pełnego zakresu usług. Oznacza to możliwość nieograniczonego grania w każdą grę z obszernej biblioteki Game Passa, zdobywanie osiągnięć na swoim koncie i całą resztę usług oferowanych przez Ultimate. Warto przy okazji zwrócić uwagę na fakt, że mowa jedynie o najbardziej „dopakowanym” wariancie subskrypcji. Pakiet rodzinny Xbox Game Pass może się okazać dobrym pomysłem. Mimo wszystko wciąż jest to tańsza opcja niż kupowanie subskrypcji Ultimate przez każdego z domowników osobno.

Xbox Game Pass Friends and Family – kiedy premiera w kolejnych krajach?

Na ten moment Xbox Game Pass Friends and Family dostępny jest jedynie w Irlandii i Kolumbii, czyli krajach, w których odbywały się testy. Na samym dole strony możemy przeczytać, że usługa z czasem trafi do kolejnych państw. Nie podano jednak żadnej daty.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO