Xbox Game Pass Gry na październik i listopad 2022

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Xbox Game Pass Gry na październik i listopad 2022

Trzeba przyznać, że gigant z Redmond zaczął październik z przytupem, jeśli chodzi o biblioteki Xbox Game Pass i PC Game Pass. Już teraz opłacający te abonamenty mogą cieszyć się z możliwości ogrania gier Chivalry 2, Prodeus, czy dwóch pierwszych sezonów The Walking Dead. Natomiast wkrótce do oferty trafią też Dyson Sphere Program, Scorn czy w końcu A Plague Tale: Requiem.

Dużym zaskoczeniem w tym miesiącu jest fakt, że oficjalnie poznaliśmy już pierwsze tytuły, które pojawią się w listopadzie. Na liście znalazły się takie produkcje, jak Humankind (w wersji na konsole), Football Manager 2023, Pentiment czy Gungrave G.O.R.E. Nie przedłużając zatem, przejdźmy do konkretów, które aktualnie lub wkrótce znajdziemy w usłudze Xbox Game Pass. Gry zdecydowanie przekonują do wykupienia abonamentu.

Spis treści:

Xbox Game Pass - gry wzbogaci A Plague Tale: Requiem

Xbox Game Pass – gry na październik 2022

Oto pełna lista gier, które możemy odbierać w ramach oferty Xbox Game Pass i PC Game Pass na październik 2022 roku:

 • Chivalry 2 (PC, konsole, chmura) – już dostępne
 • Prodeus (konsole, chmura) – już dostępne
 • Medieval Dynasty (konsole) – już dostępne
 • The Walking Dead: The Complete First Season (PC) – już dostępne
 • The Walking Dead: Season Two (PC) – już dostępne
 • Costume Quest (konsole, chmura) – już dostępne
 • Eville (PC, konsole) – już dostępne
 • Dyson Sphere Program (PC) – dostępne od 13 października
 • Scorn (PC, konsole, chmura) – dostępne od 14 października
 • A Plague Tale: Requiem (PC, konsole, chmura) – dostępne od 18 października

Najlepsze gry Xbox Game Pass – TOP 5

A oto TOP 5 najlepszych gier z październikowej oferty Xbox Game Pass według naszej redakcji:

 1. Medieval Dynasty
 2. The Walking Dead: The Complete First Season
 3. Dyson Sphere Program
 4. Scorn
 5. A Plague Tale: Requiem

Medieval Dynasty – polskie dzieło łączące wiele gatunków gier

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy bylibyście w stanie przeżyć w średniowieczu? Jeśli tak, to Medieval Dynasty powinno przynajmniej po części zaspokoić Waszą ciekawość. Jest to produkcja z pogranicza RPG akcji i symulatora życia z elementami survivalu oraz strategii, za którą odpowiada polskie studio Render Cube. Głównym bohaterem tytułu jest młody chłop, który po otrzymaniu od lokalnego kasztelana skrawka ziemi, stawia sobie ambitny cel wybudowania własnej wioski. Aby go osiągnąć, będzie on musiał eksplorować okolicę, zbierać surowce, polować, wchodzić w interakcję z postaciami niezależnymi, dla których można wykonywać zadania, czy w końcu stawiać kolejne budynki i obsadzać je mieszkańcami bądź też pracownikami. Całość dodatkowo utrudnia dynamicznie zmieniająca się pogoda.

The Walking Dead: The Complete First Season – najbardziej wciągająca fabuła

Pierwszy sezon „growej” i dość luźnej adaptacji kultowej serii komiksów autorstwa Roberta Kirkmana, rozgrywającej się w świecie opanowanym przez zombie, sprawił, że studio Telltale wypłynęło na szerokie wody, a popularność tzw. „filmowych przygodówek” znacząco wzrosła. Pełna wyborów moralnych opowieść o Lee Everecie, skazańcu, który stara się poradzić ze swoją przeszłością i przetrwać w pełnym niebezpieczeństw otoczeniu, wzbudza emocje swoją pełną zwrotów akcji warstwą fabularną i stopniowo budowanymi relacjami między bohaterami. Zdecydowanie jest to pozycja, z którą warto się zapoznać, o ile jeszcze tego nie zrobiliście.

Dyson Sphere Program – strategiczny symulator w kosmosie

Dyson Sphere Program jest stworzoną przez studio Youthcat kosmiczną strategią skupioną na warstwie ekonomicznej. Akcja tytułu toczy się w odległej przyszłości, w której ludzkość osiągnęła takie zaawansowanie techniczne, które pozwala na wdrożenie planów futurologa Freemana Dysona w życie i stworzenie specjalnych konstrukcji wydobywających energię z gwiazd. W ramach zabawy wcielamy się w inżyniera kosmicznego przymierza COSMO, na którego barkach spoczywa odpowiedzialność za projekt skonstruowania Sfery Dysona. Podobnie jak chociażby w Factorio, musi on skutecznie rozbudowywać łańcuchy produkcyjne, wydobywać surowce, rozwijać technologie, eksplorować kolejne planety oraz stawiać liczne budynki pokroju wiatrowych turbin czy paneli słonecznych.

Scorn – świetny horror przygodowy

Miłośnicy kina z pewnością kojarzą szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. To właśnie on jest odpowiedzialny za projekt ksenomorfa z filmowej serii Obcy. Jego twórczość była silną inspiracją dla studia Ebb Software – autorów Scorn, czyli pierwszoosobowej przygodówki w stylu Amnesii czy SOM-y. Podczas zabawy przemierzamy kilka połączonych ze sobą, otwartych regionów, zbudowanych niemal w całości z materii organicznej. Każdy z nich odznacza się zaś nie tylko zupełnie odmienną stylistyką, ale także własnym zestawem zagadek oraz unikalnych postaci. Wraz z postępami zdobywamy coraz więcej przydatnych przedmiotów oraz broni o równie abstrakcyjnych projektach, co otoczenie. Pomogą one w poradzeniu sobie z wszelkimi przeciwnościami losu, w tym groźnymi wrogami. Nie każda napotkana postać będzie do nas negatywnie nastawiona, co zmusi do zachowania czujności na każdym etapie zabawy.

A Plague Tale: Requiem – średniowieczne The Last of Us

Pierwsze A Plague Tale od studia Asobo ukazało się w 2019 roku i szybko przylgnęło do niego miano The Last of Us w średniowieczu. Kontynuacja będzie starała się powtórzyć ten sukces. W ramach zabawy ponownie będziemy mieli okazję przenieść się do XIV-wiecznej Europy, gdzie jako Amicia i jej brat Hugo stawimy czoła licznym przeciwnościom na czele z inspirowaną dżumą tytułową plagą. Rozgrywka skupia się na przemierzaniu kolejnych lokacji, wykonywaniu zadań, rozwiązywaniu zagadek środowiskowych oraz radzeniu sobie z przeciwnikami za pomocą różnych broni lub własnego sprytu i skradania. Od czasu do czasu przyjdzie nam się także zmierzyć ze stadami szczurów, które niszczą wszystko na swojej drodze. Radzić sobie z nimi możemy za pomocą źródeł światła.

Ostatnie dni w ofercie Xbox Game Pass

Jak to często bywa, kilka tytułów zniknie z oferty Xbox Game Pass. Poniższe gry od 15 października nie będą dostępne:

 • Bloodroots (PC, konsole, chmura)
 • Echo Generation (PC, konsole, chmura)
 • Into The Pit (PC, konsole, chmura)
 • Ring of Pain (PC, konsole, chmura)
 • Sable (PC, konsole, chmura)
 • The Good Life (PC, konsole, chmura)

Xbox Game Pass – gry na listopad 2022

Poniżej znajdziecie spis gier, które dotychczas potwierdzono w ramach oferty Xbox Game Pass i PC Game Pass na listopad 2022 roku (via Pure Xbox). Rzecz jasna nie jest ona kompletna i zapewne im bliżej będzie początku tego miesiąca, tym więcej tytułów zostanie ujawnionych. Zgodnie z tradycją również w trakcie jego trwania otrzymamy stosowną aktualizację.

Legend of Tianding – gra inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

The Legend of Tianding to side-scrollowa gra, która przedstawia losy legendarnego tajwańskiego bohatera. Wcielamy się w Liao Tiandinga, który walczy o sprawiedliwość w Taipei z początku XX wieku. Oprócz wciągającej fabuły opartej na prawdziwych wydarzeniach, na szczególną uwagę zasługuje tutaj warstwa wizualna w stylu tradycyjnej chińskiej mangi.

Ghost Song – tajemniczy świat księżyca Lorian V

Ghost Song jest dwuwymiarową metroidvanią, w której wcielamy się w młodą kobietę z amnezją, przemierzającą księżyc Lorian V w celu odkrycia prawdy o sobie. Po drodze przyjdzie jej pokonać liczne przeszkody oraz walczyć z przeciwnikami za pomocą rozmaitych broni (zarówno białych, jak i dystansowych).

Humankind – turowa strategia 4X

Humankind jest turową grą strategiczną 4X w stylu kultowego cyklu Civilization. W ramach zabawy tworzymy własny lud, dobierając elementy z wielu historycznych kultur, a następnie musimy go poprowadzić przez kolejne epoki – od starożytności po czasy współczesne. Pecetowa wersja produkcji była już dostępna w PC Game Pass, teraz do Xbox Game Pass trafi wydanie konsolowe.

Football Manager 2023 – kolejna odsłona kultowej serii

Kolejna odsłona słynnej serii symulatorów menadżera klubu piłkarskiego od studia Sports Interactive. Jak zwykle przyjdzie nam objąć kontrolę nad jedną z setek drużyn piłkarskich i poprowadzić ją do triumfu w najważniejszych rozgrywkach. Mamy wpływ m.in. na taktykę, transfery czy treningi, lecz w przeciwieństwie na przykład do cyklu FIFA nie możemy bezpośrednio sterować piłkarzami na murawie.

Pentiment – zagadka tajemniczych morderstw

Pentiment jest grą przygodową opracowaną przez studio Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas), wyróżniającą się przede wszystkim oprawą graficzną stylizowaną na średniowieczne malunki. Fabularnie przenosimy się do XVI-wiecznych Niemiec, gdzie jako artysta-czeladnik Andreas Maler musimy eksplorować, prowadzić rozmowy i dokonywać trudnych wyborów, aby rozwiązać trwającą od 25 lat serię tajemniczych morderstw.

Gungrave G.O.R.E – wciągająca dynamiczna akcja

Gungrave G.O.R.E to kolejna odsłona cyklu dynamicznych gier akcji zapoczątkowanej w 2002 roku. Podczas rozgrywki śledzimy losy wskrzeszonego zabójcy znanego jako Beyond the Grave oraz jego sojuszników, którzy muszą powstrzymać złych ludzi, chcących wykorzystać narkotyk znany jako Seed do niecnych zamiarów. Zabawa skupia się na eliminowaniu hord wrogów przy pomocy rozbudowanego arsenału.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (8 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO

Polecane produkty

TP-Link Archer A6
TP-Link Archer A6
Cena od 189,00zł
Logitech G Pro X
Logitech G Pro X
Cena od 499,00zł
California Access Boa CA-1731 USB RGB
California Access Boa CA-1731 USB RGB
Cena od 149,00zł
Komputronik Infinity X512 [N02]
Komputronik Infinity X512 [N02]
Cena od 5 890,00zł
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
DELL Inspiron G15 Core i5-11260H | 15,6"-FHD | RTX3050 | 16GB | 512GB | Win 11
Cena od 4 199,00zł
MSI G274QPF QD
MSI G274QPF QD
Cena od 1 999,00zł
Logitech G413 Carbon
Logitech G413 Carbon
Cena od 399,00zł
Razer Viper Ultimate
Razer Viper Ultimate
Cena od 649,00zł
Netgear RAX30-100EUS
Netgear RAX30-100EUS
Cena od 799,00zł
Logitech G213 Prodigy
Logitech G213 Prodigy
Cena od 199,00zł
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle - 34" | Ultra-Wide QHD | VA Curved | 1ms | 144Hz
Cena od 2 099,00zł
Logitech G502 Hero
Logitech G502 Hero
Cena od 279,00zł
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
AOC 25G3ZM/BK - 24.5" | Full HD | 0.5ms | 240Hz
Cena od 999,00zł
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
HP Omen 40L Gaming GT21-0322nw (6J9N5EA)
Cena od 4 999,00zł
Razer Kraken V3 X
Razer Kraken V3 X
Cena od 369,00zł
SteelSeries Apex 3
SteelSeries Apex 3
Cena od 309,00zł
Roccat Burst Core AIMO czarna
Roccat Burst Core AIMO czarna
Cena od 89,00zł
California Access Sunda CA1045
California Access Sunda CA1045
Cena od 69,00zł
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
HP Victus 15 Ryzen 5 5600H | 15,6"-144Hz | 16GB | 512GB | W11H | RX6500M
Cena od 3 699,00zł
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
ASUS VY249HE Gaming - 24" | IPS | 1ms | 75Hz
Cena od 649,00zł
ASUS RT-AX86S
ASUS RT-AX86S
Cena od 739,00zł
Komputronik Infinity X512 [S2]
Komputronik Infinity X512 [S2]
Cena od 5 390,00zł
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
California Access Shark CA-1418 Jixian Red
Cena od 169,00zł
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
ASUS VG24VQ1B - 23.8" | VA Curved | Full HD | 1ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
HyperX Cloud II Czerwone
HyperX Cloud II Czerwone
Cena od 349,00zł
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Lenovo Ideapad 3-15 Gaming Core i5-11320H | 15,6"-120Hz | 8GB | 512GB | no Os | GTX1650 | Czarny
Cena od 3 299,00zł
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Acer Nitro 5 Core i5-11300H | 15,6"-FHD | GTX1650 | 8GB | 512GB | Win 11
Cena od 3 499,00zł
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
iiyama G-Master GB2470HSU-B1 Red Eagle - 23.8" | Full HD | IPS | 0.8ms | 165Hz
Cena od 899,00zł
ASUS TUF-AX5400
ASUS TUF-AX5400
Cena od 594,99zł