Wyciśnięcie wszystkiego z Diablo Immortal kosztuje więcej, niż myśleliśmy

| autor: Adam Adamczyk |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wyciśnięcie wszystkiego z Diablo Immortal kosztuje więcej, niż myśleliśmy

Diablo Immortal to jedna z najgłośniejszych gier w ostatnim czasie. Zapowiedź produkcji została początkowo wyśmiana przez graczy, którzy domagali się pełnoprawnej kontynuacji Diablo 3. Z czasem jednak oburzenie zmalało, zwłaszcza gdy na krótko przed debiutem tego mobilnego tytułu okazało się, że będzie miał on premierę także na komputerach. Coraz częściej można było się spotkać z ekscytacją ze strony miłośników mrocznych gier typu hack&slash.

Na popularność tytułu wpłynął także fakt, że jest to gra dostępna w modelu free to play, czyli darmowym z mikropłatnościami. Niestety tego typu produkcje są często najdroższe, a to wszystko przez opcjonalne zakupy, które są również powodem licznych narzekań ze strony graczy Diablo Immortal. Do niedawna sądziliśmy, że wiemy, ile kosztuje wymaksowanie postaci w Diablo Immortal, o czym pisaliśmy 6 czerwca, ale okazuje się, że cena, jaką należy wydać na ten cel, jest jeszcze wyższa.

Piekielnie drogie Diablo Immortal

Diablo Immortal mikropłatności

Z obliczeń społeczności Reddita i innych serwisów gamingowych wynikało do tej pory, że koszt pełnego rozbudowania postaci w Diablo Immortal to prawie 470 tysięcy złotych, choć może on wzrosnąć o dodatkowe 170 tysięcy złotych, jeżeli maksujemy także pięciogwiazdkowe kryształy. Kilka tygodni, jakie upłynęło od premiery gry, pozwoliło przyjrzeć się dokładniej rządzącym nią algorytmom i poznać nowe informacje. Użytkownicy Reddita odkryli, że realna kwota pełnego ulepszenia postaci i jej ekwipunku jest znacznie wyższa, niż dotąd zakładano.

Legendarne klejnoty można ulepszać za pomocą fragmentów klejnotów. Aby podwyższyć rangę itemu o jeden poziom, należy użyć pięciu fragmentów. Pięciogwiazdkowe przedmioty można ulepszać do rangi 10., a następnie odblokować im „przebudzenie”, po którym będziemy wzmacniać je dalej. W tym celu będą potrzebne orby znane jako Dawning Echo (Echa świtu), za które również należy zapłacić. Wstępne szacunki graczy zakładały, że po „przebudzeniu” dalsze maksowanie postaci kosztować będzie około 40 tysięcy dolarów, ale dokładniejsze analizy wykazały, że była to mocno zaniżona kwota.

Według najnowszych obliczeń pełny koszt ulepszenia postaci wynosi około 540 tysięcy dolarów, czyli ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych.

Część graczy w ogóle nie przejmuje się takimi kwotami, ponieważ wolą grać rekreacyjnie i poznawać fabułę, do czego zakupy w ogóle nie są potrzebne. Jednak w sytuacji, kiedy stawiamy na rywalizację, zakupy wewnątrz gry mogą okazać się konieczne, co słusznie bulwersuje wielu graczy.

Opinie graczy

Nie trzeba być jasnowidzem, aby domyślić się, że fani Diablo są oburzeni takimi kwotami w grze, która reklamuje się jako darmowa. W Diablo Immortal faktycznie można grać bez wydawania złotówki, a do tego można się dobrze bawić.

Problem pojawia się wówczas, kiedy spotykamy na swojej drodze gracza, który kupił kilka ulepszeń i pomimo krótszego stażu w grze robi postępy znacznie szybciej od nas, wzbudzając zazdrość.

Nie wiadomo, jak będzie się rozwijała ta produkcja, jednak jeśli twórcy nie obniżą progów cenowych, Diablo Immortal może stracić popularność równie szybko, jak ją zyskało.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Adam Adamczyk
Copywriter, miłośnik słowa pisanego i twórca tekstów traktujących o tematykach gamingowych i technologicznych. Prywatnie gitarzysta, kompozytor, gamer, fan armwrestlingu, natury i gotowania. Na co dzień współpracuje z GRY-OnLine.pl.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO