World of Warcraft 2 czy nowy dodatek? Nieważne, przyszłość WoW-a wygląda obiecująco!

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
World of Warcraft 2 czy nowy dodatek? Nieważne, przyszłość WoW-a wygląda obiecująco!

Podczas imprezy BlizzCon 2023, która wystartuje 3 listopada, dowiemy się, jaką przyszłość zaplanował Blizzard dla World of Warcraft. Do konwentu pozostał jeszcze niecały miesiąc, ale Internet już teraz zalewa fala doniesień. Większość z nich to zwyczajnie plotki oraz fanowskie domysły, niemniej niektóre sprawiają wrażenie prawdziwych. Warto przy tym pamiętać, że najpopularniejszy MMORPG jest z nami od niemal 20 lat, więc to idealna okazja, aby zapowiedzieć coś wielkiego!

World of Warcraft 2 czy dodatek poświęcony krasnoludom?

Do plotek na temat World of Warcraft 2 najlepiej podejść z dystansem – jest mikroskopijna szansa na to, że Blizzard wyda kontynuację lub aktualizację w stylu Overwatch 2. Zamiast tego powinniśmy spodziewać się kolejnego rozszerzenia. Nie zabija się bowiem kury znoszącej złote jaja, a czymś takim jest przecież World of Warcraft. Co prawda czasy swojej największej świetności tytuł ma już za sobą, ale być może niedługo nastąpi ich wielki powrót. Dlaczego?

Chris Metzen wraca do WoWa

Do Blizzarda powrócił dawny pracownik, mocno związany z World of Warcraft. Chodzi o Chrisa Metzena, któremu zawdzięczamy chociażby postać Thralla. Rozstał się on z Blizzardem jakiś czas temu, aby wrócić i ponownie objąć pieczę nad fabułą gry. Ponoć Metzen pracuje nad dodatkiem, mającym rozpocząć nową generację przygód w tym MMORPG-u.

Co się zaś tyczy samego rozszerzenia, to ostatnie przecieki wskazują, że skoncentruje się ono na krasnoludach. Ponoć dodatek ponownie wstrząśnie Azeroth i przerobi stare krainy. Blizzard sam zresztą pośrednio potwierdził, że grę czeka rework świata, ale czy będzie on na miarę Cataclysmu? Czas pokaże. Na ten moment poszlaki wskazują na Khaz Algar, czyli lokację odkrytą w rozszerzeniu Dragonflight, o której na ten moment wiemy bardzo mało.

Warto również dodać, że szef Blizzarda już teraz potwierdził duże znaczenie Warcrafta na tegorocznym BlizzConie. To uniwersum otrzyma najwięcej uwagi podczas imprezy, co zdaje się jedynie potwierdzać doniesienia o czymś rewolucyjnym. Kto wie, może faktycznie będzie to World of Warcraft 2? Silnik gry jest stary, a 20-lecie gry to idealny moment na coś tak spektakularnego. 3 listopada wszystkiego się dowiemy!

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO