World of Warcraft otrzyma eventy związane z premierą Diablo IV

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
World of Warcraft otrzyma eventy związane z premierą Diablo IV

Niecałe dwa miesiące dzielą nas od premiery Diablo IV. Jest to z pewnością niezwykle ważne wydarzenie zarówno dla miłośników tego kultowego cyklu hack’n’slashów, jak i samej firmy Blizzard, która zdecydowała, że celebracja debiutu jej najnowszego „dziecka” obejmie również inne dzieło, które zostało przez nią stworzone, czyli World of Warcraft.

Wydarzenia dostrzeżone na serwerze testowym

Zgodnie z tym, co pojawiło się w kalendarzu eventów na serwerze testowym popularnego MMORPG-a, premierze Diablo IV będą towarzyszyły aż dwa wydarzenia specjalne.

A Greedy Emissary

Opis wydarzenia A Greedy Emissary z serwera testowego.
Opis wydarzenia A Greedy Emissary z serwera testowego. Źródło: Icy Veins.

Czas trwania: 25 maja – 13 czerwca

W jego ramach gracze będą mogli zapolować na Treasure Gobliny, czyli stworki znane z cyklu Diablo lubujące się w kradzieży. Będą się one pojawiały na całej mapie gry. Ich pokonanie poskutkuje wypadnięciem cennych skarbów.

Welcome to Sanctuary

Opis wydarzenia Welcome to Sanctuary z serwera testowego.
Opis wydarzenia Welcome to Sanctuary z serwera testowego. Źródło: Icy Veins.

Czas trwania: 15 czerwca – 10 lipca

Zgodnie z opisem wydarzenie to ma się koncentrować wokół dziwnych wiatrów wiejących z obcego świata, które napełniają bohaterów wigorem. W jego ramach gracze będą mogli skorzystać z benefitów buffa Winds of Sanctuary, który zagwarantuje 50-procentowy bonus do zdobywanego doświadczenia oraz 8-procentowy bonus do zdobywanej reputacji (z wyłączeniem nowej frakcji Loamm Niffen Renown z Embers of Neltharion).

Potencjalne nagrody

Jakich nagród rzeczowych w World of Warcraft możemy się spodziewać, biorąc udział w tych wydarzeniach? Nie jest to w 100% pewne, lecz kilka przedmiotów zostało zidentyfikowanych jako potencjalne gratyfikacje (via Game Rant):

  • Wirt’s Last Leg – jednoręczna maczuga, która wygląda jak proteza nogi;
  • The Treasure Nabbin’ Bag – worek wypełniony łupami, który można założyć niczym pelerynę;
  • Horadric Haversack – spory worek oferujący 36 miejsc na przedmioty;
  • Baal’ial – czerwone zwierzę bojowe przypominające kozła, zainspirowane Belialem, Panem Kłamstw z serii Diablo;
  • The Enmity Ensemble – peleryna i kaptur tematycznie nawiązujący do Diablo.

Oczekiwanie na oficjalną zapowiedź

Trzeba jednak pamiętać, że jak na razie żadna z powyższych informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez firmę Blizzard. Pewne szczegóły nadchodzących wydarzeń mogą się zatem odrobinę różnić. Miejmy jednak nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane niedługo. Tak czy inaczej miłośników Diablo oraz zbierania lootu w World of Warcraft prawdopodobnie czeka owocny okres.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO