Wiedźmin 3 next-gen – premiera wkrótce. Zobaczcie zwiastun wyczekiwanej aktualizacji

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (7 głosów)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wiedźmin 3 next-gen – premiera wkrótce. Zobaczcie zwiastun wyczekiwanej aktualizacji

Fanom Wiedźmina 3 na next-genową łatkę przyszło trochę poczekać. Studio CD Projekt RED niejednokrotnie przesuwało datę jej premiery. Ostatnim razem polski deweloper poinformował, że ulepszona wersja trafi w nasze ręce w czwartym kwartale tego roku. Teraz to potwierdzono, ogłaszając dokładną datę, w której odbędzie się premiera Wiedźmin 3 next-gen. Przypada ona na połowę grudnia.

Wiedźmin 3 next-gen – kiedy premiera?

CD Projekt RED wiadomość o dacie premiery ulepszonej wersji opublikował na Twitterze. Zgodnie z jej treścią będziemy mogli zagrać w lepszej jakości począwszy od 14 grudnia obecnego roku. Tak, jak zapowiadane było wcześniej, łatka będzie dostępna za darmo dla wszystkich posiadaczy gry. Zgodnie z zapowiedzią twórcy zaprezentowali zmiany wprowadzane przez aktualizację.

Zorganizowaną na tę okazję transmisję znajdziecie w tym miejscu – wskazany link prowadzi do zapisu pokazu i momentu, w którym faktycznie się on zaczyna (około 15 minuty). Całość trwa około pół godziny – przedstawiciele studia CD Projekt RED przez ten czas objaśniają zmiany i nowości. W sieci dostępny jest również zwiastun.

Aktualny kalendarz zapowiedzi gier:
Premiery gier 2022

Wiedźmin 3 next-gen – co zmieni ta łatka?

Czego możemy się spodziewać? Na pewno krótszego wczytywania danych, co na poprzedniej generacji konsol potrafiło trochę trwać i trzeba było się z tym mierzyć stosunkowo często. Pojawią się też ulepszenia graficzne, jak choćby ray tracing, oraz lepszej jakości tekstury. Nie zabraknie również rozbudowanego trybu fotograficznego, dzięki któremu uwiecznimy najładniejsze krajobrazy.

Zaimplementowane zostaną też takie technologie, jak DLSS oraz FSR – ta druga jest przeznaczona dla wersji konsolowych i ma już swoje zastosowanie w przypadku gry Cyberpunk 2077. Wersja PC zaoferuje nowy poziom ustawień graficznych, czyli Ultra+, mający wpłynąć na wiele elementów w świecie gry.

Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie możliwość skorzystania ze swojego wcześniejszego zapisu gry oraz dwóch trybów działania gry na konsolach: wydajnościowego i jakościowego. Gra wykorzysta też funkcje next-genowych kontrolerów, takie jak haptyczne wibracje.

Do tego dochodzi szereg usprawnień w samej rozgrywce. Pojawi się nowa opcja dotycząca ustawień kamery, która pozwoli na umiejscowienie jej bliżej Geralta. Będziemy mogli również ustawić skróty pod znaki, dzięki czemu korzystanie z nich będzie przebiegać sprawniej. Pojawi się również opcja filtrowania znaczników na mapie, która pozwoli je wszystkie wyłączyć i zdać się na samodzielne odkrywanie krain.

Twórcy przygotowują również niewielkie DLC, które obejmie przedmioty nawiązujące do wiedźmińskiego serialu Netfliksa. Mowa tu o alternatywnym wyglądzie postaci oraz uzbrojeniu. Oprócz tego pojawi się też kilka wybranych modyfikacji zintegrowanych z grą. Dodatki te nie będą jednak ograniczone do ulepszonej wersji – otrzymają je również posiadacze gry na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Fani gier z wiedźminem mają na co czekać. CD Projekt RED podzieliło się ostatnio swoimi planami na przyszłość. W przygotowaniu jest kilka projektów, spośród których warto wyróżnić remake pierwszej gry: Wiedźmin 1 Remake oraz początek nowej trylogii: Wiedźmin 4. Nie wiadomo jednak jeszcze zbyt wiele na ich temat.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO