Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 – gdzie jej szukać?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 – gdzie jej szukać?

Wiedźmin 3: Dziki Gon umożliwia wytwarzanie przedmiotów, w tym legendarnych wiedźmińskich rynsztunków, do czego niezbędna jest w grze Wiedźmin 3 dwimerytowa blacha. Pytanie brzmi: jak ją zdobyć?

W tym artykule opisujemy, gdzie znajduje się dwimerytowa blacha w grze Wiedźmin 3. Poniższe wskazówki pomogą Wam zdobyć ten rzadki materiał, a także odpowiednio go wykorzystać, wzmacniając ekwipunek Geralta z Rivii.

Spis treści:

Do czego jest potrzebna w Wiedźmin 3 dwimerytowa blacha?

Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 jest niezbędna do produkcji unikatowych wiedźmińskich rynsztunków.

Powyższe linki przekierują Was do naszych artykułów, w których wyjaśniamy, jak zdobyć poszczególne elementy rynsztunku. Z kolei w tym tekście w centrum zainteresowania znajduje się dwimerytowa blacha. Wiedźmin 3 pozwala uzyskać ten materiał na różne sposoby – nie odpowiadamy jedynie na pytanie, gdzie ją kupić, ponieważ ta metoda akurat nie została uwzględniona przez twórców gry.

Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 – Kaer Trolde

Blacha dwimerytowa w Wiedźminie 3 wymaga rzemieślniczej roboty. W tym celu należy udać się na Skellige, a konkretnie do miejscowości Kaer Trolde. Przebywa tam kupiec, który posiada nieograniczoną liczbę sztab dwimerytu – surowca niezbędnego do wykonania wspomnianej blachy.

Niestety ceny materiału są bardzo wysokie, a do wykonania jednej sztuki dwimerytowej blachy potrzebne są dwie sztaby dwimerytu. Jest to jednak pewny sposób na zdobycie surowca i można z niego skorzystać, kiedy naprawdę nie mamy skąd go pozyskać.

W tym miejscu rezyduje kupiec, u którego kupimy sztabę dwimerytu
W tym miejscu rezyduje kupiec, u którego kupimy sztabę dwimerytu

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon dwimerytowa blacha może zostać wykonana tylko wtedy, gdy posiadamy schemat rzemieślniczy. Gdzie go kupić? U kowali w Velen lub Novigradzie.

Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 – wieś Sztygary

Warto też odwiedzić obozowisko bandytów koło wsi Sztygary. Tam w jednej ze skrzyń można znaleźć sztabę dwimerytu. A stąd prosta droga do sukcesu, czyli do wzmocnienia bohatera Wiedźmina 3 – jeszcze schemat i dwimerytowa blacha prawie gotowa! 

W tym miejscu znajduje się obozowisko bandytów, w którym znajdziemy sztabę potrzebną do wykonania dwimerytowej blachy
W tym miejscu znajduje się obozowisko bandytów, w którym znajdziemy sztabę potrzebną do wykonania dwimerytowej blachy

Dwimerytowa blacha w Wiedźminie 3 – demontaż ekwipunku

W ostateczności blacha dwimerytowa może zostać pozyskana poprzez demontaż ekwipunku. Jeśli posiadacie jeden ze wspomnianych wcześniej przedmiotów, np. mistrzowską zbroję Wilka, możecie rozłożyć ją na części i w ten sposób odzyskać blachę, którą później wykorzystacie w produkcji czegoś innego.

To nie koniec. Dwimerytową blachę w świecie Wiedźmina 3 znajdziecie także podczas przeszukiwania zwłok przeciwników oraz napotykanych skrzynek. Zalecamy zatem uważną eksplorację otoczenia.

Z jakich materiałów można wytworzyć dwimerytową blachę?

W grze Wiedźmin 3 dwimerytowa blacha powstaje z dwóch sztab dwimerytu. Do wykonania blachy niezbędny jest też schemat rzemieślniczy dostępny do nabycia u kowali w Velen lub Novigradzie.

Sztaby dwimerytu powstają natomiast z połączenia następujących komponentów:

  • ruda dwimerytu (x1)
  • sztab jaśniejącej rudy (x1)

Alternatywnie sztabę można wykonać z jaśniejącej rudy (x2). Do produkcji sztab w Wiedźminie 3 potrzebny jest również odpowiedni schemat rzemieślniczy, znajdujący się na początkowym wyposażeniu bohatera. Dwimerytowa blacha w ten czy inny sposób powinna zagościć w Waszym ekwipunku – jest zbyt drogocenna, aby odpuścić sobie jej zdobycie!

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.1/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO