Czas gry Wiedźmin 3 – ile godzin zajmuje przejście fabuły, zadań i dodatków?

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Czas gry Wiedźmin 3 – ile godzin zajmuje przejście fabuły, zadań i dodatków?

Ile czasu zajmuje przejście Wiedźmina 3? Cóż, to kolosalna produkcja, wypełniona zadaniami, dialogami i słynnymi już pytajnikami, znajdującymi się absolutnie wszędzie. Cała ta zawartość sprawia, że długość gry Wiedźmin 3 jest imponująca. W tym artykule przyglądamy się temu zagadnieniu. Odpowiadamy na pytanie, ile godzin musimy przeznaczyć, aby ukończyć poszczególne segmenty, oraz jaki jest łączny czas gry Wiedźmin 3.

Spis treści:

Przejście głównej fabuły Wiedźmina 3 – czas gry podstawowej

Główny wątek fabularny Wiedźmina 3, czyli zadania podstawowe i niektóre poboczne (niezbędne do popchnięcia akcji do przodu), zajmuje około 50 godzin.

Podany czas gry dotyczy normalnego poziomu trudności, dlatego decydując się na większe bądź mniejsze wyzwanie może się on odpowiednio wydłużyć lub skrócić. Co więcej, całkowita długość wiedźmińskiej fabuły nie musi być identyczna dla każdego gracza. Duży wpływ na rozgrywkę mają bowiem wybory  – niektóre z nich skracają historię, a inne ją wydłużają.

Wykonanie wszystkich zadań pobocznych w Wiedźmin 3 – ile godzin?

Zadania dodatkowe wypełniają świat Wiedźmina 3 i trzeba poświęcić sporo czasu na ich ukończenie. Poboczna zawartość to około 100 godzin rozgrywki i – tak, jak w przypadku głównego wątku fabularnego – ten czas może się wydłużyć lub skrócić w zależności od wybranego poziomu trudności.

Wiedźmin 3 - jak długa jest gra?

Warto zainteresować się zadaniami pobocznymi. Pozwalają one na lepsze poznanie świata, zobaczenie dodatkowych lokacji czy zdobycie unikatowego rynsztunku.

Przejście dodatków do Wiedźmina 3 – czas rozszerzeń do gry

Wiedźmin 3 otrzymał dwa duże rozszerzenia fabularne, które znacznie wydłużają czas gry.

  • Przejście Serc z kamienia zajmuje około 10-15 godzin.
  • Przejście dodatku Krew i wino zabierze Wam z życia od 20 do 35 godzin.

Wiedźmin 3 – ile godzin potrzeba na zdobycie wszystkich trofeów i osiągnięć?

Jeżeli gramy na konsoli, może nas interesować zdobycie wszystkich osiągnięć lub trofeów – innymi słowy splatynowanie produkcji. Jest to nie lada wyzwanie, bo zdobycie platyny w Wiedźminie 3 wymaga ukończenia głównego wątku fabularnego na najwyższym poziomie trudności, skolekcjonowania kart do Gwinta i pokonania wrogów w ściśle określony sposób. Odblokowanie wszystkich trofeów do podstawowej wersji gry (bez dodatków) powinno zająć co najmniej 100 godzin. Jeżeli spróbujemy skompletować osiągnięcia podczas więcej niż jednej próby przejścia całej gry, czas ten jeszcze bardziej się wydłuży.

Ile czasu zajmuje przejście Wiedźmina 3?

Wiedźmin 3 z dodatkami – jak długa jest gra?

Czas gry Wiedźmin 3 rozkłada się następująco:

  • ponad 50 godzin należy poświęcić na przejście głównej fabuły na najwyższym poziomie trudności,
  • dodatkowe 100-150 godzin na zadania poboczne i trofea oraz 50 godzin na dodatki.

Summa summarum przejście Wiedźmina 3 i dodatków na 100% zajmuje około 200-250 godzin.

To orientacyjne liczby, ponieważ każdy gracz może preferować inne tempo zabawy. Zawartość Wiedźmina 3 jest jednak tak ogromna, że wszyscy – niezależnie od szybkości pokonywania kolejnych wyzwań – muszą liczyć się z tym, że ukończenie całości to bardzo czasochłonne zadanie.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.9/5 - (9 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO