Warhammer 40K: Rogue Trader z pierwszym gameplay trailerem

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Warhammer 40K: Rogue Trader z pierwszym gameplay trailerem

Warhammer 40K: Rogue Trader to taktyczna gra RPG w rzucie izometrycznym opracowywana przez studio Owlcat Games, czyli twórców bardzo dobrze przyjętego Pathfinder: Wrath of the Righteous. O grze wciąż wiemy stosunkowo niewiele, ale teraz możemy w końcu sprawdzić, jak będzie się prezentować rozgrywka. Twórcy podzielili się też wymaganiami sprzętowymi. Więcej szczegółów znajdziecie się w rozwinięciu tekstu.

Spis treści:

Rogue Trader – pierwsza prezentacja rozgrywki

Pierwszy zwiastun z rozgrywką zadebiutował w ramach niedawnego PC Gamer Show. Tak, jak wspomniano wyżej, Warhammer 40K: Rogue Trader to izometryczny RPG z turowym systemem walki. To właśnie na starciach skupia się poniższy zwiastun, choć wciąż brakuje tu kilku istotnych elementów – jak choćby interfejsu, dzięki któremu moglibyśmy zerknąć na umiejętności postaci. Te będziemy rozwijać w klasyczny sposób, czyli za sprawą zdobywanego doświadczenia.

Powyższy zwiastun nakreśla również tło fabularne. Wcielimy się w potomka rodu kupców i odkrywców, którego zadaniem jest odkrywanie nieznanych rejonów i poszerzanie w ten sposób granic ludzkiego imperium. Wraz ze swoją drużyną ma on do dyspozycji statek – na zwiastunie możemy zobaczyć, jak mniej więcej będzie przebiegać eksploracja mapy świata. Odwiedzając kolejne miejsca, trafimy na wrogo nastawionych mieszkańców, w tym obce rasy. Na zwiastunie możemy zobaczyć, jak mniej więcej będą wyglądać starcia.

Warhammer 40K: Rogue Trader – wymagania sprzętowe

Twórcy udostępnili również wymagania sprzętowe. Przedstawiamy je poniżej.

Minimalne wymagania Rogue Trader:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-4590T 2 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX Vega 6 lub Intel HD Graphics 630
  • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania Rogue Trader:

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i5-6400 2,7 GHz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX 570 lub NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
  • Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni

Rogue Trader – kiedy premiera?

Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi premiera Warhammer 40K: Rogue Trader. Na ten moment wiemy jedynie, że ma to być 2023 rok, ale jeszcze bez konkretnej daty. Gra pojawi się jedynie na PC w Epic Games Store, Steam i GOG.

Warhammer 40K: Rogue Trader - edycja kolekcjonerska
Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry Warhammer 40K: Rogue Trader.

Dostępna ma być również edycja kolekcjonerska w cenie 300 dolarów (około 1400 zł). W zestawie znajdzie się statuetka jednej z postaci, naklejki czy steelbook. Przy okazji przypominamy, że już wkrótce doczekamy się premiery Warhammer 40,000: Darktide. Więcej o grze dowiecie się w poradniku: Darktide – wymagania i cena gry.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO