Najlepsze postacie Valorant i ich umiejętności

| autor: Wiktor Granowski | Przeczytasz w 5 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
Najlepsze postacie Valorant i ich umiejętności

W grze Valorant postacie oraz ich umiejętności stanowią kluczowy element rozgrywki. Bez wiedzy o ich skuteczności oraz wpływie, jaki mają na grę, ciężko jest odnosić sukcesy. Ma to szczególne znaczenie w rozgrywkach drużynowych, gdzie od opanowania postaci w Valorant (tzw. agentów) zależy jakość współpracy między członkami zespołu. W tym artykule opisujemy najlepsze postacie w Valorant. Dowiecie się, jakie są ich umiejętności, statystyki i styl gry. Sprawdzimy też, na jakie typy dzielą się postacie w Valorant i co je odróżnia.

Valorant – postacie i ich typy

W Valorant postacie charakteryzują się unikalnym imieniem, wyglądem i historią. Z punktu widzenia rozgrywki dzielą się na kilka typów.

  • Szturmowcy – zajmują się przede wszystkim walką i eliminacją przeciwników.
  • Inicjatorzy – agenci wspierający, odpowiadający za ogłuszanie lub oślepianie przeciwników, co prowadzi do ich łatwiejszej eliminacji.
  • Kontrolerzy – ich zadaniem jest sprawowanie kontroli na wybranych obszarach mapy poprzez rozstawianie pułapek i gadżetów.
  • Strażnicy – leczą pozostałych członków drużyny i wykrywają wrogów.

Powyższe role są podyktowane zdolnościami postaci, ale ramy nie są sztywne – postać w Valorant może np. jednocześnie leczyć i zdobywać mnóstwo killów.

Najlepsze postacie Valorant – ranking:

Raze (Szturmowiec)

Raze w Valorant
Postać Raze w Valorant

Raze jest dobrym wyborem zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących graczy. Jej typ postaci w Valorant to Szturmowiec, a ostateczna umiejętność (tzw. Ulti) to strzał z wyrzutni rakiet. Eksplozja po użyciu tej broni jest na tyle silna, że dobrze wycelowany pocisk potrafi zlikwidować kilku wrogów jednocześnie.

Pozostałe elementy wyposażenia, takie jak granaty, wybuchowe paczki czy boom bot, pozwalają zarówno kontrolować obszary mapy, jak i eliminować mnóstwo przeciwników.

Chamber (Strażnik)

Chamber w Valorant
Postać Chamber w Valorant

W Valorant jednym z lepszych Strażników jest Chamber. Jego skanery pozwalają wcześnie wykrywać wrogów, a do tego posiada on kotwice, umożliwiające teleportowanie się do wybranych miejsc na mapie.

Chamber jest do tego całkiem przydatny w walce, gdyż dysponuje ciężkim pistoletem zadającym spore obrażenia, a jego umiejętność ostateczna to użycie karabinu snajperskiego. Umożliwia on powalenie każdego wroga jednym strzałem, jeśli uda nam się trafić w górną część ciała. Co więcej, zabicie przeciwnika z tej broni tworzy w miejscu zabójstwa pole siłowe, które spowalnia wchodzących w nie graczy.

Viper (Kontroler)

Viper w Valorant
Postać Viper w Valorant

Viper jest Kontrolerem, a więc pełni funkcję wspierającą wobec innych postaci w Valorant. W ramach podstawowych ataków dysponuje wyrzutnią chemicznych pocisków, które tworzą chmurę toksycznego gazu. Wrogowie wchodzący z nią w kontakt otrzymują obrażenia i są bardziej podatni na pozostałe ataki. Innym podstawowym atakiem Viper jest emiter gazu, który może znajdować się na mapie nawet przez całą rundę.

Jej popisową zdolnością jest wspomniany emiter gazu, który może penetrować ściany. Jej umiejętność ostateczna również polega na użyciu gazu, ale dużo silniejszego niż te opisane wyżej, i to we wszystkich kierunkach. Z tymi umiejętnościami łatwo jest kontrolować sytuację na polu bitwy i trzymać przeciwników w szachu.

Sova (Inicjator)

Sova w Valorant
Postać Sova w Valorant

Do interesujących postaci w Valorant warto zaliczyć również Sovę. Jest on Inicjatorem wyposażonym w łuk i interesujące gadżety. Jedną z podstawowych umiejętności jest wysłanie drona, który strzela rzutkami. Przeciwnik trafiony taką rzutką zostaje oznaczony na mapie u sojuszników, przez co łatwiej go upolować. Inną podstawową zdolnością jest posyłanie eksplodujących strzał.

Z ciekawych możliwości warto wymienić strzałę, która po osiągnięciu celu działa jak radar i przekazuje nam informacje o położeniu pobliskich przeciwników. Ostateczna umiejętność Sovy to wystrzelenie trzech eksplodujących strzał, które zarówno zdradzają nam położenie wrogów, jak i zadają im spore obrażenia.

Jett (Szturmowiec)

Jett w Valorant
Postać Jett w Valorant

Jett należy do postaci Valorant przeznaczonych raczej dla zaawansowanych graczy. Jest szybka, więc łatwo wyjdzie z każdej opresji, ale jej zdolności wymagają dużej precyzji. Jett potrafi szybować w powietrzu po wykonaniu skoku, rzucać pociski dymne (również po łuku, niekoniecznie prosto!) i wzbijać się wysoko w powietrze. Jej popisową zdolnością jest podmuch wiatru, który dodaje jej bonus do szybkości. Jak widać, jest to postać, której siła drzemie w mobilności.

Jett jest Szturmowcem, ale widać to dopiero w jej zdolności Ulti. Jett bowiem rzuca wtedy nożami, zadającymi spore obrażenia. Każde zabójstwo od tej broni przywraca nam do dyspozycji jeden nóż, więc precyzyjni gracze mogą z pomocą tej postaci w Valorant zebrać spore żniwo.

Astra (Kontroler)

Astra w Valorant
Postać Astra w Valorant

Po wprowadzeniu tej postaci do Valorant, rozgrywka uległa przebudowie. Astra to Kontroler o zaskakujących zdolnościach, takich jak tworzenie grawitacyjnej studni, która przyciąga do siebie znajdujące się w pobliżu postacie, a następnie częstuje je eksplozją. Jej pozostałe umiejętności pozwalają oszałamiać wrogów i stawiać zasłony dymne.

Ostateczną zdolnością Astry jest stworzenie pola siłowego między dwoma dowolnymi punktami. Pole zatrzymuje pociski i mocno wygłusza dźwięki. Tym samym Astra jest bardzo ważnym elementem prawie każdej drużyny w Valorant.

Sage (Strażnik)

Sage w Valorant
Postać Sage w Valorant

Jeden z lepszych Strażników wśród agentów w Valorant. Jest dedykowanym medykiem w grze i przy dobrze zgranej drużynie właściwe zastosowanie jej umiejętności może zadecydować o zwycięstwie lub porażce. Sage potrafi stawiać bariery chroniące ją i inne postacie z zespołu, tworzy pola siłowe spowalniające agentów, oraz – jak na medyka przystało – leczy sojuszników.

Jej specjalną umiejętnością jest przywracanie pokonanych towarzyszy do życia. W tym celu należy najechać celownikiem na ciało sojusznika i nacisnąć przycisk strzału – po kilku chwilach kompan wstanie z pełnym zapasem energii.

Neon (Szturmowiec)

Neon w Valorant
Postać Neon w Valorant

Jeśli interesują Cię nowe postacie Valorant to jedną z nich jest Neon. Mamy tu do czynienia ze Szturmowcem, który – podobnie jak Jett – stawia na zdolności ruchu. Jej popisową akcją jest uzyskanie nagłego przyspieszenia. Do tego Neon stawia ściany energii, zasłaniające wrogom widok, i strzela pociskami energetycznymi oszałamiającymi przeciwników.

W ramach swojej ostatecznej zdolności Neon łączy szybkość poruszania się z możliwością strzelania zabójczymi pociskami energetycznymi. To wszystko sprawia, że postać ta świetnie nadaje się do prowadzenia ataków z zaskoczenia.

Killjoy (Strażnik)

Killjoy w Valorant
Postać Killjoy w Valorant

W Valorant postacie oferują szeroką gamę zdolności, ale te u Killjoy cechują się szczególną oryginalnością. Killjoy jest Strażnikiem i widać to już po jej podstawowych ruchach, np. wezwaniu robota, który szuka przeciwników i detonuje się w ich pobliżu, zadając obrażenia oraz zwiększając podatność oponentów na kolejne ataki.

Warto wspomnieć o rzucie granatem, który wypuszcza rój małych robotów atakujących pobliskich wrogów, a także o możliwości rozstawienia wieżyczki strażniczej, która – pokrywając kąt 180 stopni – broni wybranego kawałka mapy.

Ostateczną umiejętnością Killjoy jest zastawienie pułapki trzymającej w szachu wrogów, którzy mieli na tyle dużo pecha, żeby wejść w zasięg jej działania. Chociaż przeciwnicy mogą się z niej wydostać, wymaga to od nich dłuższej chwili, co daje reszcie drużyny szansę na przygotowanie się do walki.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia księgowy, z zawodu analityk, z zamiłowania gracz. Łączy pasję do gier ze spostrzeżeniami na temat branży elektronicznej rozrywki i światowej gospodarki.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO