EA Sports UFC 5 na krwawym zwiastunie! Odliczamy do premiery

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
EA Sports UFC 5 na krwawym zwiastunie! Odliczamy do premiery

Często mówi się, że MMA, ze względu na swoją efektowność i znacznie większą brutalność, wypiera klasyczny boks. Nic zatem dziwnego, że firma EA, która przez lata wydawała symulator bokserski Fight Night, w 2014 roku przerzuciła się na cykl UFC, skupiający się właśnie na mieszanych sztukach walki. Jego ostatnia, czwarta odsłona ukazała się w 2020 roku. Fani mogą jednak zacierać ręce. Wielkimi krokami zbliża się piąta część cyklu UFC! Twórcy podkręcają atmosferę oczekiwania, w czym pomaga nowy, krwawy zwiastun.

Spis treści:

EA Sports UFC 5 – data premiery i zwiastun

Po raz pierwszy o EA Sports UFC 5 usłyszeliśmy na początku lipca bieżącego roku. Nie poznaliśmy jednak wówczas zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzącego tytułu. Pełna prezentacja nastąpiła dopiero 7 września.

Dowiedzieliśmy się, że EA Sports UFC 5 zadebiutuje 26 października 2023 roku.

Zmierza on wyłącznie na konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Patrząc na poprzednie odsłony, istnieje bardzo niewielka szansa, że w przyszłości pojawi się również wersja na PC.

Kolejną istotną częścią prezentacji EA Sports UFC 5 był zwiastun produkcji. Nie da się ukryć, że tytuł prezentuje się na nim całkiem efektownie i niezwykle krwawo. Oto on:

EA Sports UFC 5 – cena i edycje

Tytuł można już kupować w przedsprzedaży. Jest on dostępny w dwóch edycjach. Szczegóły na ich temat znajdziecie poniżej:

EA Sports UFC 5 Edycja standardowa

Cena: 369,90 zł. Pakiet obejmuje takie elementy jak:

 • Gra EA Sports UFC 5.
 • 2 alter ego Alexandra Volkanovskiego i Walentiny Szewczenko (zamówienie przedpremierowe).
 • Zawodnik Muhammad Ali (zamówienie przedpremierowe).
 • Zestaw 4 przedmiotów kosmetycznych na 30-lecie (zamówienie przedpremierowe).
 • Premię do PD w trybie kariery online (zamówienie przedpremierowe).

EA Sports UFC 5 Edycja Deluxe

Cena: 509,90 zł. Pakiet obejmuje takie elementy jak:

 • Gra EA Sports UFC 5.
 • Dostęp do gry na 3 dni przed premierą.
 • 4 alter ego Jona Jonesa, Israela Adesanyi, Alexandra Volkanovskiego i Walentiny Szewczenko (zamówienie przedpremierowe).
 • Zawodnik Muhammad Ali (zamówienie przedpremierowe).
 • Zawodnik Mike Tyson (zamówienie przedpremierowe).
 • Zawodnik Fiodor Jemieljanienko (zamówienie przedpremierowe).
 • Zestaw Bruce’a Lee (zamówienie przedpremierowe).
 • Zestaw Początki (zamówienie przedpremierowe).
 • Zestaw 4 przedmiotów kosmetycznych na 30-lecie (zamówienie przedpremierowe).
 • Premię do PD w trybie kariery online (zamówienie przedpremierowe).

Nowości w EA Sports UFC 5

EA Sports UFC 5 wniesie do serii kilka nowości. Na oficjalnej stronie internetowej gry twórcy chwalą się m.in. Tygodniem Walki, a także rozmaitymi wyzwaniami i funkcjami stanowiącymi „niespotykany dotąd pomost z hitowymi starciami na galach UFC”. Postępy w kolejnych aktywnościach zagwarantują nagrody – np. w postaci wirtualnej waluty czy przedmiotów kosmetycznych.

Wśród zawodników nadchodzącego UFC 5 pojawią się znajome twarze.
Wśród zawodników nadchodzącego UFC 5 pojawią się znajome twarze.

Inną interesującą opcją, która pojawi się w EA Sports UFC 5, jest sieciowy tryb kariery. W nim to będziemy mogli wcielić się w naszego awatara i toczyć walki z innymi graczami o podobnych do nas umiejętnościach, awansować w ligach i rywalizować o tytuły w czterech kategoriach wagowych.

EA Sports UFC 5 – gameplay

Niedługo po pierwszej prezentacji ekipa z EA Sports pokazała pierwsze fragmenty gameplayu z UFC 5. Możemy tu zobaczyć, jak w akcji działa dynamiczny system obrażeń wpływający na ciało i umiejętności zawodników, czy nowe interakcje z sędziami. Zaprezentowano także poprawiony system walki w parterze oraz efektowne powtórki w zwolnionym tempie, pozwalające w pełni delektować się ciosami nokautującymi. Wszystko ma wyglądać płynnie i realistycznie, w czym ma pomóc wykorzystanie silnika Frostbite, na którym działa m.in. EA Sports FC 24 czy seria Battlefield.

Nie przedłużając zatem, zapraszamy Was do zapoznania się z omawianym gameplayem. Uważajcie jednak, gdyż jest on dość krwawy.

EA Sports UFC 5 – kto na okładkach?

Grę EA Sports UFC 5 swoimi twarzami promuje łącznie trzech zawodników. Na okładce edycji standardowej znajdziemy reprezentującą Kirgistan Walentinę Szewczenko, wieloletnią kobiecą mistrzynię UFC w wadze muszej, oraz australijczyka Alexandra Volkanovskiego, który od 2019 roku dzierży pas mistrzowski w wadze piórkowej. Z kolei edycję Deluxe upiększa sylwetka pochodzącego z Nigerii Israela Adesanyi, obecnego mistrza w wadze średniej.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.4/5 - (7 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO