Ubisoft+ może trafić na konsole

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ubisoft+ może trafić na konsole

Ubisoft+ może trafić na konsole jako kolejny dodatkowy abonament z grami – obok dostępnego tam już EA Play. Aktualnie usługa dostępna jest jedynie na PC, ale może się to wkrótce zmienić. Najnowsze doniesienia wskazują na pewne zmiany w sklepie Microsoftu na Xboxie – mogą one być zwiastunem debiutu usługi Ubisoftu na konsolach.

Ubisoft+ zauważony na konsolach Microsoftu

Nie jest to pierwszy raz, kiedy pojawiają się podobne doniesienia. Tego typu plotki wypłynęły już w sierpniu 2022 roku – kilka miesięcy po tym, jak do nowej wersji PlayStation Plus dodany został katalog Ubisoft+ Classics, oferujący dostęp do największych hitów firmy (pod warunkiem, że posiadało się „plusa” w wariancie Extra lub Premium).

Niedawno zauważono, że do 24 różnych gier w cyfrowym sklepie Xboxa dodano oznaczenie „Ubisoft+”.Mowa między innymi o Assassin’s Creed Valhalla (które niedawno zniknęło z PlayStation Plus), Riders Republic czy Far Cry 6. Trudno jednoznacznie określić, co to oznacza, ale jest to jakiś ruch, który faktycznie może zwiastować debiut usługi na konsolach.

W przypadku sklepu PlayStation Store taka sytuacja nie nastąpiła, ale może być tak, że Sony korzystać będzie przez jakiś czas ze wspomnianego wyżej katalogu w ramach swojego abonamentu. Niemniej, jeśli podobna usługa trafi na jedną platformę, to najpewniej podobnie będzie z konkurencyjną, choćby na nieco innych zasadach.

Mówi się też o tym, że mogą zostać wprowadzone zmiany w samej usłudze Ubisoft+, która w obecnej formie ma tylko jeden wariant. Trzeba jednak poczekać na oficjalne informacje.

Czym jest Ubisoft+?

Początki usługi francuskiego producenta sięgają 2019 roku, kiedy zadebiutowała jako Uplay Plus na PC. Oferowała wówczas dostęp do największych hitów firmy, w niektórych przypadkach nawet premierowo. Biblioteka gier regularnie się powiększała – aż do dzisiaj, kiedy znajduje się w niej ponad 100 tytułów. Usługa nigdy jednak nie wyszła poza komputery osobiste.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO