Twórcy Days Gone zdradzili pierwsze informacje o nowej grze

| autor: Sebastian "Junkie" Kasparek | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Twórcy Days Gone zdradzili pierwsze informacje o nowej grze

Bend Studio to uzdolniona ekipa, która w branży gier funkcjonuje od czasów pierwszego PlayStation. O twórcach zrobiło się głośno za sprawą serii Syphon Filter, która wyszła tuż po Metal Gear Solid i szybko ugruntowała swoją pozycję w gatunku gier skradankowych. Przygody Gabe’a Logana były na tyle udane, że Sony postanowiło pozyskać zespół i od tego czasu tworzy on pozycje ekskluzywne dla konsol PlayStation – najnowszą z nich jest przygodowa gra akcji Days Gone.

Oficjalny blog PlayStation wspomina o dokonaniach autorów Days Gone

W nowym wpisie na oficjalnym blogu PlayStation możemy przeczytać wspomnienia dotyczące Bend Studio. Zespół przedstawił swoje nowe logo, a także przypomina dziedzictwo Syphon Filtera oraz ewolucję serii. Wyszczególniono również inne gry, nad którymi studio miało przyjemność pracować. To w końcu autorzy Resistance: Retribution z PSP oraz Uncharted: Złotej Otchłani z konsoli PlayStation Vita.

Dla młodszych graczy Bend Studio to jednak przede wszystkim autorzy opracowanego z myślą o PS4 Days Gone. To w końcu najbardziej ambitna gra w dorobku ekipy. Fani szczerze pokochali postapokaliptyczną przygodę osadzoną w otwartym świecie owładniętym przez epidemię żywych trupów. Przemierzanie pięknie wykonanego środowiska za pomocą motocykla zjednało sobie wierną społeczność sympatyków.

Czyżby kontynuacja Days Gone?

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nowej gry autorów Days Gone. Studio nie pracuje nad kontynuacją swojej ostatniej produkcji. Zamiast tego dostaniemy zupełnie nową markę, ale opracowaną na systemach otwartego świata z Days Gone — co to oznacza? Do końca nie wiadomo, ale gra na pewno zaoferuje kilka zbieżnych elementów z Days Gone. Możliwe, że ponownie przyjdzie nam usiąść za kierownicą motocykla.

Bend Studio pracuje nad wieloosobową grą

Zaznaczono jednocześnie, że produkcja przeniesie nas do zupełnie nowego uniwersum. Autorzy są podekscytowani kreacją świeżego środowiska i potwierdzają, że nowa gra zaoferuje rozgrywkę wieloosobową. Na razie jest za wcześnie, aby pozycja została zaprezentowana, choć studio nie może się doczekać momentu, aż nadejdzie ku temu właściwy moment. Najważniejszą informacją jest wzmianka na temat rozgrywki wieloosobowej. Być może Bend Studio pracuje nad grą-usługą. Sony niejednokrotne wspominało, że zamierza mocno inwestować w ten rodzaj gier. Przyszłe lata PlayStation mają stanąć pod znakiem nowych i rozwijanych gier sieciowych. Niewykluczone, że autorzy Days Gone pracują właśnie nad projektem tego typu.

Źródło: blog.playstation.com

Zobacz także ranking:
Najlepsze gry przygodowe
Najlepsze gry przygodowe – TOP 10

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan popkultury, kinomaniak, który stara się analitycznie patrzeć na gry. Bierze udział w misji szerzenia miłości do Nicolasa Windinga Refna i Goichiego Sudy.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO