Niegdyś ta gra zawstydziła Diablo, teraz jest w świetnej promocji na Steamie

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Niegdyś ta gra zawstydziła Diablo, teraz jest w świetnej promocji na Steamie

Seria, która niegdyś zawstydziła Diablo, jest obecnie w świetnej promocji na Steamie. Mowa o dwóch pierwszych odsłonach cyklu Torchlight autorstwa studia Runic Games, składającego się z twórców, którzy wcześniej pracowali przy serii Blizzarda oraz takich cyklach, jak Mythos czy Hellgate London. Obie gry można nabyć za niecałe 20 zł.

Torchlight i Torchlight 2 w świetnej promocji

Gry Torchlight 1 oraz Torchlight 2 można obecnie kupić na Steamie za kilkanaście złotych. Cena nieco różni się w obu przypadkach. Prezentuje się to następująco:

Jeśli jesteście zainteresowani tymi grami i chcecie je nabyć w tak atrakcyjnej cenie, musicie się śpieszyć. Do końca promocji pozostało już tylko kilka godzin.

Promocja na Torchlight i Torchlight 2 kończy się dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Czym jest Torchlight?

Seria Torchlight jest bliźniaczo podobna do Diablo. Należy więc do odłamu gatunku RPG, w którym przemierzamy podziemia, zbieramy łupy, ulepszając w ten sposób ekwipunek, i rozwijamy postać z wybranej przez nas klasy – a wszystko to w baśniowych klimatach i generowanym losowo otoczeniu. Jeśli chodzi o historię opowiadaną w grze – lądujemy w tytułowej osadzie, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Naszym zadaniem jest uratowanie nie tylko jej, ale być może i całego świata.

Co natomiast odróżnia tę pozycję od flagowej marki Blizzarda? Przede wszystkim bardziej bajkowa stylistyka, ale też ograniczenie pierwszej części do samych podziemi – w „dwójce” przemierzamy również lokacje znajdujące się na zewnątrz. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastąpienie najemników wybranym rodzajem zwierząt, które poza pomaganiem w walce mogą zająć się też zarządzaniem łupami. Torchlight II oferuje ponadto wsparcie dla modyfikacji.

zachętą do sprawdzenia owych gier mogą być bardzo dobre oceny, jakie dostały obie te produkcje. Na samym Steamie jest naprawdę pozytywnie – 91% dla „jedynki” i 93% dla „dwójki”. Na Metacriticu jest niemal równie dobrze – 83% (na 57 recenzji) dla pierwszej części i 88% (na podstawie 67 recenzji) dla drugiej.

Gra Torchlight zadebiutowała w 2009 roku na PC i Xboksie 360. Druga część pojawiła się w 2012 roku już na większej liczbie platform – PC oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO