Lara Croft powraca! Trylogia Tomb Raider z oficjalnym remasterem

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Lara Croft powraca! Trylogia Tomb Raider z oficjalnym remasterem

Mało jest tak kultowych serii gier jak Tomb Raider. W tym roku minie 27 lat od premiery pierwszej odsłony inspirowanego m.in. Indiana Jonesem cyklu produkcji akcji z eksplorującą grobowce archeolożką Larą Croft w roli głównej. Jeśli zaczęliście przygodę z rzeczoną heroiną od nieco późniejszych odsłon, to już wkrótce otrzymacie doskonałą okazję do nadrobienia klasyki. Podczas wczorajszej prezentacji Nintendo Direct zapowiedziano bowiem Tomb Raider 1-3 Remastered.

Klasyczne Tomb Raidery z ładniejszą grafiką

Jak sama nazwa wskazuje, Tomb Raider 1-3 Remastered będzie paczką pierwszych trzech części serii, które oryginalnie zostały stworzone przez studio Core Design, wraz z wydanymi do nich dodatkami.

  • Tomb Raider I + The Unfinished Business 
  • Tomb Raider II + The Gold Mask 
  • Tomb Raider III + The Lost Artifact

Oprawa graficzna tych tytułów zostanie znacznie poprawiona, dzięki czemu graczy nie będą straszyły kanciaste modele znane z oryginałów. Na opublikowanych materiałach oko cieszy zwłaszcza Lara Croft, której wygląd został zainspirowany projektami z Tomb Raider: Legend, Tomb Raider Anniversary oraz Tomb Raider: Underworld – trylogii wydanej w latach 2006-2008, stanowiącej swoisty miękki reboot serii.

Poza tym w remasterach klasycznych produkcji niewiele się zmieni. Znów będziemy mieli okazję odwiedzić różne zakątki świata – od Peru przez Wenecję po Indie i Chiny, a nawet dno oceanu – oraz wykazać się zręcznością przy unikaniu pułapek i w walce z przeciwnikami, a także intelektem podczas rozwiązywania zagadek logicznych. Innymi słowy, będą to klasyczne przygody w klasycznym stylu.

Tomb Raider 1-3 Remastered – kiedy premiera?

Tomb Raider 1-3 Remastered zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch 14 lutego 2024 roku.

Jeśli nie macie żadnych planów na przyszłe Walentynki, możecie rozważyć zaproszenie do zabawy Larę Croft. Macie opcję zrobienia tego już teraz, gdyż kolekcja jest dostępna do kupienia w ramach przedsprzedaży na wszystkich wymienionych platformach. Co istotne, jej cena nie przekracza 140 złotych, co jak na dzisiejsze standardy wydaje się całkiem uczciwe.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO