Premiera The Wolf Among Us 2 opóźniona

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Premiera The Wolf Among Us 2 opóźniona

Fani czekający na The Wolf Among Us 2 muszą uzbroić się w cierpliwość. Studio Telltale Games przełożyło datę premiery gry. Pierwszy sezon The Wolf Among Us, czyli filmowej przygodówki studia Telltale Games opartej na popularnej serii komiksowej stworzonej przez Billa Willinghama, ukazał się w październiku 2013 roku i do dziś jest uważany za jedną z najlepszych produkcji autorów hitowej elektronicznej adaptacji The Walking Dead.

Problem polega na tym, że przygody Bigby’ego Wolfa (znanego również jako Wielki Zły Wilk), pilnującego porządku pośród żyjących w Nowym Jorku bohaterów różnych baśni, zakończyły się bez domknięcia pewnych wątków, dość jasno sugerując powstanie kontynuacji. Tej wypatrujemy już od blisko dekady i wygląda na to, że jeszcze trochę na nią poczekamy.

The Wolf Among Us 2 – kiedy premiera?

Wczoraj na profilu studia Telltale na Twitterze pojawiło się specjalne oświadczenie, w którym czytamy, że The Wolf Among Us 2 nie ukaże się w 2023 roku, a najprawdopodobniej dopiero w przyszłym. Twórcy podkreślają, że była to trudna do podjęcia decyzja, lecz potrzebują nieco więcej czasu, by przygotować najlepsze możliwe doświadczenie, na które zasługują fani.


Nieco więcej na temat powodów tej decyzji znajdziemy w wywiadzie, którego udzielił Jamie Ottilie (prezes Telltale Games) dziennikarzowi serwisu IGN. Zaznaczył on, że tworzenie gier jest trudne i zajmuje sporo czasu, a dostarczenie niegotowego produktu nikomu nie wyjdzie na dobre.

Jeśli wydamy tę grę i nie będzie ona gotowa, to zostaniemy rozdarci na strzępy. Oczekiwania są dość wysokie, a my potrzebujemy czasu, by je spełnić, być dumni z naszego dzieła i móc mówić: 'Hej, to najlepsza gra, jaką mogliśmy zrobić’. Ludzie będą mogli ocenić grę, gdy zostanie wydana, ale my przynajmniej będziemy wiedzieli, że w tych czasach, w tych warunkach, jest to najlepsza rzecz, jaką mogliśmy zrobić”.

Ottilie podkreślił też, że zespół chce uniknąć crunchu, czyli niezwykle intensywnej pracy tuż przed wyznaczonym ostatecznym terminem zakończenia produkcji. Temat negatywnego wpływu tego zjawiska na branżę był w ostatnich latach często podejmowany przez media. Oto, co konkretnie na ten temat powiedział prezes Telltale Games.

Zmagałem się już z crunchem i nie chcę tego robić ponownie oraz nie zamierzam prosić o to pracowników. Nie można planować biznesu z jego uwzględnieniem. Więc tak, chcemy utrzymać zdrową kulturę pracy. Nie chcemy wypalić naszych dobrych ludzi. W ciągu ostatnich dwóch lat rekrutacja była niezwykle trudna ze względu na COVID, rynek pracy i rozwój branży gier. Wypalanie ludzi lub ich drenowanie jest złą praktyką w dłuższej perspektywie. Nie tak buduje się biznes. (…) Musimy po prostu przestać tak postępować i dokonywać lepszych wyborów”.

Wszystko to brzmi bardzo górnolotnie i takie podejście jest zdecydowanie godne pochwały. Pytanie tylko, czy faktycznie przełoży się to na lepszą jakość tytułu. Wszystko powinno stać się jasne za około 12 miesięcy.

Burzliwa historia The Wolf Among Us 2

Dlaczego na kolejną część The Wolf Among Us przyszło nam czekać przeszło dekadę? Złożyło się na to kilka czynników. Jednym z nich był upadek Telltale Games, który miał miejsce we wrześniu 2018 roku. Na wskrzeszenie studia trzeba było czekać blisko rok – do sierpnia 2019 roku.

Jak możemy przeczytać w przytaczanym w niniejszym tekście twitterowym oświadczeniu, prace nad The Wolf Among Us 2 trwają od 2020 roku. W przeciwieństwie do jedynki wszystkie epizody drugiego sezonu powstają równocześnie, co z jednej strony skróci czas ich wydawania, lecz z drugiej może wydłużyć proces produkcyjny. Dodatkowo ostatnio twórcy zdecydowali się na przejście z silnika Unreal Engine 4 na Unreal Engine 5, co ma zapewnić dodatkowe funkcje. Również to wpłynęło jednak na opóźnienie.

Wymagania sprzętowe i szczegóły o fabule? Jeszcze nie teraz

The Wolf Among Us 2 ponownie skupi się na perypetiach Bigby’ego Wolfa. Większe szczegóły na temat warstwy fabularnej nie są jednak jak na razie znane. Jest również zdecydowanie za wcześnie na wymagania sprzętowe The Wolf Among Us 2 oraz oficjalne wersje językowe (choć istnieje mała szansa, że tytuł ukaże się po polsku). Wiemy natomiast, że gra zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO