Wymagania sprzętowe The Thaumaturge

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Wymagania sprzętowe The Thaumaturge

Wkrótce zadebiutuje kolejna polska gra, która zapowiada się bardzo ciekawie. W grudniu doczekamy się premiery The Thaumaturge na PC. Akcja rozgrywać będzie się w Warszawie na początku XX wieku, a fabuła z pewnością zaciekawi fanów RPG. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o grze. Zanim jednak przejdziecie do szczegółów, zerknijcie jeszcze na wymagania sprzętowe The Thaumaturge.

The Thaumaturge – wymagania sprzętowe

Fool’s Theory udostępniło już wcześniej wymagania sprzętowe The Thaumaturge. Warto pamiętać, że do momentu premiery mogą one jeszcze ulec zmianie.

Minimalne wymagania The Thaumaturge:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 (6 rdzeni; 3,5 Ghz) lub Intel i5-10400F (6 rdzeni; 2,9 Ghz)
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna:  AMD Radeon RX 5600 XT (6 GB) lub Nvidia GTX 1060 (6 GB)
  • DirectX: wersja 11
  • Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

Rekomendowane wymagania The Thaumaturge:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 (6 rdzeni; 3,5 Ghz) lub Intel i5-10400F (6 rdzeni; 2,9 Ghz)
  • Pamięć: 32 GB RAM
  • Karta graficzna: AMD Radeon 6700 XT (12 GB) lub Nvidia GTX 2070 Super (8 GB)
  • DirectX: wersja 12
  • Miejsce na dysku: 25 GB dostępnej przestrzeni

The Thaumaturge to gra polskiej produkcji

The Thaumaturge (znane wcześniej jako Vitriol) to gra produkcji polskiego studia Fool’s Theory. Studio założone zostało przez Jakuba Rokosza (byłego pracownika CD Projekt RED), zdążyło wyrobić sobie dobrą markę w branży gier wideo. Choć jego debiutancka produkcja o tytule Seven: The Days Long Gone nie odniosła przesadnie dużego sukcesu, to nasi rodacy zwrócili na siebie uwagę największych sław gatunku RPG. W efekcie współpracowali m.in. ze studiem Larian przy tworzeniu darmowej zawartości do Divinity: Original Sin II, a także zostali zaangażowani przez CD Projekt RED do stworzenia remake’u pierwszego Wiedźmina. Nowa produkcja studia, jaką jest The Thaumaturge, zapowiada się zatem intrygująco.

Fabuła The Thaumaturge

Czym jest The Thaumaturge? To izometryczna gra RPG, której akcja rozgrywa się w Warszawie na początku XX wieku. Miasto stanowi część Imperium Rosyjskiego. Z jednej strony to skupisko burżuazji lubującej się w wystawnych balach, ezoteryce i rozpuście, z drugiej nie brakuje w nim rzezimieszków czyhających w mrocznych zaułkach.

To barwne środowisko stanowi teren działania tytułowych Taumaturgów, potrafiących przyzywać tzw. Salutorów – eteryczne stworzenia, zjawy oraz przerażające monstra. W taką właśnie osobę przyjdzie wcielić się graczom. Wiktor Szulski, gdyż tak na imię ma protagonista, będzie wykorzystywał moce owych stworów do odkrywania tajemnic ukrytych w ludzkich duszach i przy okazji podejmie wewnętrzną walkę z demonami.

The Thaumaturge pozwoli na rozwój głównego bohatera.
The Thaumaturge pozwoli na rozwój głównego bohatera.

Mechaniki The Thaumaturge

The Thaumaturge będzie produkcją nastawioną przede wszystkim na fabułę. Przyjdzie nam prowadzić śledztwa, rozmawiać z napotkanymi postaciami oraz dokonywać trudnych wyborów moralnych, które złożą się na naszą indywidualną historię.

W The Thaumaturge nie unikniemy starć z wrogami.
W The Thaumaturge nie unikniemy starć z wrogami.

Niestety nie zawsze uda nam się rozwiązywać sprawy polubownie. Od czasu do czasu zostaniemy także zmuszeni do walki. Ta będzie się rozgrywać w systemie turowym. Kluczowe okaże się w niej wykorzystywanie specjalnych umiejętności Salutorów, potrafiących zarówno nakładać negatywne efekty na przeciwników, jak i wyprowadzać potężne ataki.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO