The Sims 5 będzie darmowe, ale to zła wiadomość dla graczy

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 5 będzie darmowe, ale to zła wiadomość dla graczy

Mimo że premiera The Sims 5 to raczej odległa przyszłość, to wypowiedzi twórców oraz wycieki i plotki mogą pomóc w wyobrażeniu sobie najnowszej odsłony tej popularnej serii. Część doniesień maluje bardzo atrakcyjny obraz, inne już niekoniecznie. Najnowsze nieoficjalne informacje wskazują na to, że The Sims 5 będzie grą rozpowszechnianą w modelu free-to-play. To z jednej strony dobra wiadomość, a z drugiej niepokojąca.

The Sims 5 za darmo i pełne mikrotransakcji

Możliwość grania w grę za darmo w teorii brzmi bardzo dobrze. Z drugiej jednak strony w podobnych tworach zawsze występują już mniej atrakcyjne mikrotransakcje. Plotki mówią, że The Sims 5 będzie należeć do tej właśnie grupy, podobnie jak The Sims 4 (które w taki model dystrybucji weszło dopiero po latach). Dowiadujemy się tego za pośrednictwem ogłoszenia o pracę przy nadchodzącym Project Rene (kodowa nazwa The Sims 5). Jego treść poznacie z poniższego tweeta.

W przytoczonym ogłoszeniu o pracę znalazły się wzmianki o przygotowywaniu ekosystemu, który będzie zgodny z trendami panującymi wśród grających i jednocześnie zapewni długotrwały dochód. Samą grę określa się mianem „free-to-enter”, co byłoby nowością w serii, przynajmniej jeśli chodzi o premierę. Nowością nie będzie natomiast dodatkowa zawartość, za którą trzeba będzie zapłacić – to w tym cyklu obecne było od zawsze, bo każda z części oferowała wiele płatnych dodatków.

W teorii więc nic się nie zmieni poza tym, że w podstawową wersję gry za darmo będzie można zagrać już w dniu premiery. Dużo zależy jednak od zawartości oferowanej przez podstawkę i ceny dodatkowej zawartości, a także inwazyjności mikropłatności. Wielu fanów jest zdania, że podstawowa wersja The Sims 4 nie jest warta uwagi – dopiero dodatkowa zawartość, w dużej mierze tworzona przez fanów, nadaje zabawie sens. Zanim jednak będziemy mogli wydać werdykt, upłynie jeszcze trochę czasu – zapowiedź nowego dodatku do The Sims 4 tym bardziej podkreśla, że na kolejną odsłonę serii jeszcze sobie długo poczekamy. Obecnie nie ma ona ustalonej daty premiery.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO