The Sims 5 – kiedy premiera? Najnowsze informacje o grze

Autor
Patrycja Ulatowska
Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (25 głosów)
| autor: Patrycja Ulatowska |Przeczytasz w 7 minut
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 5 – kiedy premiera? Najnowsze informacje o grze

Od czasu premiery The Sims 4 upłynęło już 7 lat i fani gry nadal czekają na informacje o pojawieniu się kolejnej części. To najdłuższa przerwa między głównymi tytułami w historii serii, co powoduje powstawanie wielu różnych spekulacji na temat kontynuacji. Premiera The Sims 5 oficjalnie nie została jeszcze ogłoszona, jednak istnieje wiele wskazówek sugerujących, że wyczekiwana kontynuacja zbliża się wielkimi krokami. O pracy nad najnowszą wersją gry może świadczyć ostatni wpis osoby ściśle związanej z wyczekiwaną premierą The Sims 5 – wiceprezes i dyrektor generalnej serii Maxis i The Sims. Sprawdź, co wiemy już na temat piątej części tego popularnedgo symulatora życia Sims 5.

Spis treści:

Zapowiedzi i trailery The Sims 5

Zwiastuny, które pojawiają się w Internecie, są przygotowywane przez graczy i pokazują w jakim możliwym kierunku może pójść gra. Jednym z najlepiej zrobionych i najpopularniejszych  jest ten przygotowany przez użytkownika Origin Z. Pierwszy z nich pojawił się 22 maja 2019:

Natomiast pod koniec listopada pojawił się kolejny, który zdecydowanie zachwyca fanów.

Niestety na razie brak na oficjalnej zapowiedzi The Sims 5, ale wiele wskazuje na to, że w końcu się jej doczekamy.

Czym The Sims 5 może nas zaskoczyć?

Wokół The Sims 5 narosło wiele oczekiwań oraz obaw, którymi wymieniają się gracze. Większość zapowiadanych zmian w kolejnej części z serii jest wynikiem przecieków lub domysłów zagorzałych fanów. Co zatem można wywnioskować z informacji obecnych w Internecie?

Otwarty świat w The Sims 5

Do tej pory otwarty świat był tylko w The Sims 3, później twórcy z niego zrezygnowali, bo taka rozgrywka znacząco zwiększała wymagania sprzętowe i była mniej płynna, co powodowało błędy. Pojawiają się głosy, że w The Sims 5 znowu może pojawić się taka opcja.

Wedle plotek, twórcy mają w planach stworzenie jednej mapy, na której będzie miasto, przedmieścia i inne obszary.

The Sims 5 otwarty świat

Tym razem będzie multiplayer?

Do tej pory wszystkie części z serii opierały się na trybie singleplayer. Była już jedna, nie do końca udana próba stworzenia rozgrywki online. Oczywiście czasy się zmieniły i różnica w stopniu zaawansowania gier multiplayer jest naprawdę duża. Dlatego istnieje szansa, że twórcy będą chcieli ponownie spróbować stworzyć rozgrywkę online w trybie wieloosobowym.

Istnieje kilka sugestii, w jaki sposób miałoby to wyglądać. Jednym z przykładów jest rozgrywka w stylu MMO, która umożliwiłaby dołączenie do określonego serwera, działającego jak miasto, z rodzinami dzielącymi ze sobą tę samą przestrzeń. Niektórzy gracze mają obawy co do zmiany podejścia do charakteru rozgrywki w tytuł sieciowy. Być może zachęciłoby to nowych graczy, jednak tych starszych może zniechęcić.

Co z systemem emocji?

W The Sims 4 dużą nowością był system emocji, jednak nie do końca wykorzystany został potencjał tego pomysłu. Emocje nie wpływają na rozgrywkę w znaczący sposób, dlatego być może z powrotem wróci w The Sims 5 system znany z trzeciej części – Simowie będą mogli otrzymywać pozytywne lub negatywne bonusy do nastroju.

Jeśli masz The Sims 4 to możesz wprowadzać modyfikacje:
Mody do Sims 4
Najlepsze mody do The Sims 4 – jak je wgrać?

Free To Play – możemy liczyć na darmowe The Sims 5?

Pojawiają się różne sugestie, które wskazują na to że nowa odsłona gry będzie darmowa. Twórcy zarabialiby wówczas na mikropłatnościach, a dokładnie na rzadkich przedmiotach dostępnych w grze, możliwych do kupienia za prawdziwe pieniądze. To rozwiązanie miałoby wpływ jedynie na wygląd rozgrywki.

Dodatki do The Sims 5

Wedle przecieków, dodatki do piątej części serii miałyby wychodzić dużo rzadziej, niż ma to miejsce obecnie. Nieoficjalne informacje mówią, że rozszerzenia pojawiać się mają raz na rok lub półtora roku. Wśród przewijających się koncepcji można znaleźć te związane z rzeczami paranormalnymi, zwierzakami, a także robieniem kariery. Innymi ciekawymi elementami, jakie gracze dodają do swoich list życzeniowych, a które mogłyby pojawić się w piątej części, są samochody, więcej funkcji opartych na narracji, a także głębsze emocje, gdyż gracze często krytykują The Sims 4 za płytki system osobowości.

Kiedy premiera The Sims 5?

Nadal nie znamy daty premiery The Sims 5. Kiedy można spodziewać się zapowiedzi tytułu – także nie wiadomo. Jednak na początku kwietnia 2022 roku Catharina Mallet, wiceprezes i dyrektor generalny serii Maxis i The Sims, w oficjalnym poście na blogu pisała o przyszłym rozwoju serii The Sims

Patrząc w naszą przyszłość, kontynuujemy tworzenie zabawnej i nieoczekiwanej zawartości do The Sims 4 przez kolejne lata, jednocześnie budując przyszłość The Sims” – czytamy we wpisie.

Catharina Mallet zapowiada rozwój firmy, zachęcając do zapoznania się z ofertami pracy na różnych stanowiskach. Dopiero zaczynamy wszystko, co chcemy osiągnąć i chcemy powiększyć nasz zespół – pisze. Możemy zatem spekulować, że rozwój firmy i zapotrzebowanie na kolejnych specjalistów w branży ma związek z pracami nad The Sims 5.

To już 7 lat bez nowych Simsów

Wszystkie pozostałe części były wydawane w mniej więcej 5-letnich odstępach, obecnie przerwa ta wynosi 7 lat. Gracze spodziewali się, że w 2019 roku pojawi się The Sims 5. Premiera jednak nie została wówczas zapowiedziana, za to regularnie pojawiają się nowe dodatki do czwartej części.

Nie wiadomo, jaki jest powód braku zapowiedzi kolejnej gry z serii – być może opóźnienie spowodowane jest światową pandemią. Jedno jest jednak pewne, że brak kolejnego wydania byłby dużą stratą dla EA, na którą z pewnością nie mogą sobie pozwolić.

Jak podkręcić grę The Sims 4 kodami? Zobacz:
Kody do The Sims 4 – na pieniądze, budowanie, umiejętności i inne

The Sims 5  – wymagania sprzętowe i cena gry

Z uwagi na to, że nie ma żadnych oficjalnych zapowiedzi The Sims 5 cena nie jest znana. Można jednak przypuszczać, biorąc pod uwagę poprzednie wersje, że będzie to część najnowocześniejsza, a koszt tytułu wyniesie w granicach 250-300 zł.

The Sims 4 jest dostępne obecnie na PC, Mac, Xbox One i PS4. Jak widać, gra jest wydana na wielu platformach, dlatego można przypuszczać, że prawdopodobnie pojawi się nie tylko na pecetach, ale też na nowoczesnych konsolach, takich jak Xbox Series X|S oraz PS5.

Oczywiście nie ma także podanych oficjalnych wymagań sprzętowych dla piątej części Simsów. Jednak jeśli chodzi wam bez problemu czwórka w najwyższych ustawieniach grafiki, to zapewne z piątką też nie będzie problemu, przynajmniej w ustawieniach na średnie.

To wszystkie informacje, które pojawiły się na razie o The Sims 5. Na więcej szczegółów, a także oficjalny zwiastun i wymagania sprzętowe oraz cenę przyjdzie nam pewnie jeszcze trochę poczekać. Macie ochotę na kilka smaczków z historii The Sims? Poznacie je w dalszej części artykułu.

Sukces The Sims – dlaczego ta gra jest tak popularna?

Seria The Sims charakteryzuje się przede wszystkim oryginalnym i uniwersalnym światem, w którym bohaterowie komunikują się w języku Simlish, bazującym między innymi na takich językach jak ukraiński, francuski czy estoński. Występuje w nim zaledwie kilkaset słów, które głównie są reakcjami na pojedyncze wydarzenia lub są opisem uczuć sima.

Prosty i zarazem wciągający cel gry

Gra nie posiada żadnego konkretnego celu, a jej głównym zadaniem jest kontrolowanie życia wykreowanego Sima. Można im organizować wolny czas, pomagać w osiąganiu życiowych celów lub zdobywaniu nowych umiejętności. Oczywiście trzeba także zadbać o ich potrzeby, bo obniżony nastrój Sima sprawia, że nie ma on ochoty na żadne rozrywki, czy chociażby rozmowy z innymi Simami.

Duże zainteresowanie grą

The Sims znajduje się w dziesiątce najlepiej sprzedających się serii gier wszech czasów. Cztery części wraz z dodatkami zostały docenione przez ponad 200 milionów graczy. Każda kolejna część zbierała ponadto pozytywne recenzje, a średnie oceny wynosiły 92, 80, 86, 70 (w 100-stopniowej skali).

Dopracowana seria i ciekawe dodatki

Każda z części Simsów, a także ich dodatki, gwarantowały różne urozmaicenia, dodając nowe elementy ubioru, wystroju wnętrz lub opcji rozrywki, często inspirując się tradycjami z różnych regionów świata, ale nie tylko. Rozszerzenia oferują również grywalne światy. Można zwiedzić dżunglę lub wybrać się na polinezyjską wyspę Sulani. Ciekawym celem wyprawy może być również Batuu, w dodatku The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu.

The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu
The Sims 4 Star Wars: Wyprawa na Batuu

W ciągu 20 lat stworzono ponad 1,6 miliardów Simsów, jak wynika z danych udostępnionych przez EA. Dla wielu graczy The Sims jest po prostu pasją, którą się chwalą w sieciowej galerii, tworząc piękne budowle lub wymieniając opinie.

The Sims – która odsłona jest najlepsza?

Pierwsza część Simsów została wydana 21 lat temu. W Polsce miała premierę 2 marca 2000 roku. Dwa lata później została okrzyknięta najlepiej sprzedającą się w historii grą na PC. Grali w nią właściwie wszyscy, a wielkie zainteresowanie tytułem sprawiło, że powstały jego kolejne, ulepszone części.

The Sims
The Sims

Do pierwszej części pojawiło się kilka dodatków, między innymi Randki, Światowe Życie oraz Zwierzaki i Wakacje. Poszerzało to możliwości wychodzenia z domu na miasto lub wyjechania na wypoczynek w kilku różnych lokalizacjach.

The Sims 2

The Sims 2 zadebiutowało we wrześniu w 2004 roku i przenosiło rozrywkę na wyższy poziom, dzięki rozbudowanemu interfejsowi, lepszej grafice oraz dodatkowym opcjom, takim jak określenie wieku Sima. Tutaj również pojawiły się ciekawe dodatki, jak chociażby możliwość wysłania swoich Simów na studia. Jedno z rozszerzeń wprowadziło także pory roku z charakterystycznymi dla nich zjawiskami.

The Sims 2
The Sims 2

The Sims 3

Kolejna, trzecia część pojawiła się w Polsce w połowie 2009 roku i główną zmianą, jaka zaszła w jest otwarty świat w grze. Simy mogą się swobodnie przemieszczać poza swoim domem. Usunięto obawy i pragnienia i zastąpiono je chwilowymi potrzebami, za które otrzymać można punkty szczęścia życiowego. Wśród dodatków warto wymienić chociażby Skok w przyszłość, gdzie Sim może przenieść się do futurystycznego miasta.

The Sims 3
The Sims 3

The Sims 4

Ostatnia, wydana do tej pory część serii to The Sims 4. Simy otrzymały możliwość przeżywania różnych emocji, które wpływają na rozwój postaci. Istotną zmianą jest także brak otwartego świata, z którego zrezygnowali twórcy.

Wszystkie dodatki do The Sims 4 lub akcesoria do gry można pobierać ze sklepu Origin. Dostępnych jest 12 dodatków, wśród których wymienić warto chociażby Wiejską Sielankę, w której można hodować zwierzaki i cieszyć się życiem na wsi.

The Sims 4
The Sims 4
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO