The Sims 4 za darmo! Już niedługo zagrasz w modelu free-to-play

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 4 za darmo! Już niedługo zagrasz w modelu free-to-play

Dlaczego The Sims 4 za darmo jest warte uwagi? Niezależnie od tego, czy lubimy Simsy, czy nie, to znajdują się one na liście najbardziej rozpoznawalnych i kultowych marek w historii elektronicznej rozrywki, o której słyszały nie tylko osoby się nią interesujące, ale również gracze bardziej niedzielni. Mimo wzlotów i upadków oraz licznych kontrowersji, związanych chociażby z zabójczą liczbą dodatków, gra wciąż cieszy się ona ogromną popularnością. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji sprawdzić jej czwartej i jak na razie ostatniej odsłony, to już wkrótce będziecie mieli ku temu doskonałą okazję. Firma EA ogłosiła bowiem, że wkrótce dostępne będzie The Sims 4 za darmo, a konkretniej przejdzie na model free-to-play.

The Sims 4 za darmo – od kiedy?

Zmiana typu dystrybucji The Sims 4 nastąpi 18 października 2022. Tego dnia The Sims 4 za darmo będą mogli uruchomić wszyscy zainteresowani na PC/Macach (EA App, Origin i Steam) oraz konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One (PlayStation 5 i Xbox Series X/S w ramach wstecznej kompatybilności).

Musicie mieć jednak na uwadze fakt, że na model free-to-play przejdzie wyłącznie podstawowa wersja The Sims 4.

Wszystkie płatne dodatki wciąż trzeba będzie kupić, a jak pokazuje karta gry na platformie Steam, jest ich, bagatela, 57 (plus dwa darmowe). Łącznie kosztują one 4529,39 zł.

Jaki dodatek do Simsów 4 jest najlepszy? Zobacz:
Najlepsze dodatki do The Sims 4
Wszystkie dodatki do The Sims 4

Dlaczego free-to-play?

Jak na razie oficjalnie nie wiadomo, jakie są powody decyzji o zmianie modelu dystrybucji The Sims 4 na free-to-play. Możemy się jedynie domyślać, że sprytnym planem EA jest danie graczom próbki The Sims 4 za darmo, która ma stanowić zachętę do kupowania kolejnych DLC, co może okazać się strategią dużo bardziej opłacalną niż dalsza sprzedaż podstawki. Dodatki są tak dobre, że z pewnością wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie. Doskonałym przykładem są ostatnie DLC: The Sims 4: Licealne lata oraz The Sims 4 Wilkołaki.

The Sims 4 za darmo - powody
The Sims 4 za darmo może stanowić zachętę do kupowania DLC.

Niewykluczone też, że szykowana jest już piąta odsłona serii. Być może zostanie ona zapowiedziana właśnie 18 października. Tego dnia bowiem o godzinie 19:00 czasu polskiego ma się odbyć stream Behind The Sims Summit, na którym zostanie zaprezentowana przyszłość marki.

Darmowy dodatek do Sims 4

Natomiast jeśli nie interesuje was The Sims 4 za darmo, bo posiadacie już ostatnią odsłonę kultowych „symulatorów życia” od studia Maxis, to „Elektronicy” mają dla Was niespodziankę. Otóż do 17 października możecie odebrać kolekcję wystroju Oaza, w której znajdziecie meble oraz tekstury inspirowane naturalnym krajobrazem pustyni na południowym zachodzie USA. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO