Mod WooHoo Wellness do The Sims 4 – skąd go pobrać i jak zainstalować?

| autor: Sandra Kicińska | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mod WooHoo Wellness do The Sims 4 – skąd go pobrać i jak zainstalować?

The Sims 4 jest rozbudowanym symulatorem życia, aczkolwiek nie brakuje w nim elementów, które warto urozmaicić. Jednym z nich jest ciąża. W podstawowej wersji przebiega ona w mocno uproszczony sposób. Na szczęście można ją znacząco zmienić i rozbudować. Z pomocą przychodzą fanowskie modyfikacje do The Sims 4, spośród których wielką popularnością wśród fanów cieszy się WooHoo Wellness Mod. Jest to godny uwagi projekt, który w dużym stopniu rozbudowuje mechaniki związane z ciążą i zakładaniem rodziny. Z tego wpisu dowiecie się, co WooHoo Wellness Mod wprowadza do The Sims 4, a także skąd pobrać to rozszerzenie i jak je zainstalować.

Spis treści:

WooHoo Wellness do The Sims 4 – co zmienia?

WooHoo Wellness to jeden z najbardziej rozbudowanych modów na ciążę do The Sims 4. Wzbogaca on grę o nowe mechaniki, interakcje, a nawet zachowania Simów. Składa się on z 10 głównych modułów – każdy wpływa na inny etap ciąży lub zakładania rodziny. Możesz korzystać z wszystkich naraz albo włączyć tylko te, które Cię interesują. Warto dodać, że modyfikacja jest stale ulepszana i aktualizowana.

Lista dostępnych modułów WooHoo Wellness Sims 4:

 • Moduł 1 – dodaje mechanizm, umożliwiający ustalenie preferencji ciążowych naszych Simów (np. chcę/nie chcę mieć dzieci). W grze pojawiają się również nowe interakcje, które pozwalają sprawdzić reakcje rodziny i przyjaciół na nadchodzącego potomka. Jest to jedyny moduł, którego nie da się wyłączyć.
 • Moduł 2 – każdy Sim otrzymuje wskaźnik płodności. Nasi podopieczni mogą być także bezpłodni. Moduł wprowadza też antykoncepcję.
 • Moduł 3 – pojawiają się choroby przenoszone drogą płciową i dodatkowe, związane z tym interakcje towarzyskie.
 • Moduł 4 – dodaje testy na ojcostwo. Możemy sprawdzić, kto jest ojcem dziecka naszego Sima, a także kłamać na ten temat, a nawet wykorzystywać to jako argument „zachęcający” do małżeństwa.
 • Moduł 5 – Simowie w wieku nastoletnim mogą zachodzić w ciążę, otrzymać należyte wsparcie, ewentualnie zostać z tego powodu wyrzuceni z domu.
 • Moduł 6 – po włączeniu tej opcji Simowie mogą akceptować niechciane ciąże.
 • Moduł 7 – rozbudowuje mechanikę reagowania na zdrady.
 • Moduł 8 – niepłodni Simowie mogą skorzystać ze sztucznego zapłodnienia lub surogatki.
 • Moduł 9 – adopcja staje się bardziej skomplikowana (Simowie będą musieli spełnić kryteria adopcyjne). Pojawia się również możliwość oddania własnych dzieci do adopcji.
 • Moduł 10 – dodaje tymczasowe separacje, urozmaica rozstania na stałe (mogą być mniej lub bardziej polubowne), a także pozwala na podejmowanie decyzji o przyznaniu opieki nad dzieckiem i wysłanie dzieci na wizytę do drugiego rodzica.

WooHoo Wellness w Sims 4 – jak pobrać i zainstalować?

Aby cieszyć się możliwościami, jakie daje WooHoo Wellness Mod, konieczne będzie pobranie pliku i zainstalowanie go w odpowiednim miejscu na dysku. Jest to dużo łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Poniżej znajdziesz instrukcję, tłumaczącą co zrobić, aby móc w pełni wykorzystać The Sims 4 WooHoo Wellness Mod. Wyjaśniam je krok po kroku, choć całość jest naprawdę prosta.

 • Zanim rozpoczniesz zabawę z modyfikacjami, uruchom The Sims 4 i sprawdź, czy masz włączone opcje, które na to pozwalają. Po odpaleniu gry udaj się do zakładki opcje gry. Następnie upewnij się, że pola „włącz zawartość zmodyfikowaną” oraz „włącz modyfikacje ze skryptami” są odhaczone.
WooHoo Wellness do The Sims 4
Wskazane powyżej opcje muszą być odhaczone, aby zmodyfikowana zawartość była dostępna podczas rozgrywki.
 • Pobierz The Sims 4 WooHoo Wellness Mod ze strony autora.
 • Po zakończonym pobieraniu na Twoim komputerze powinien znajdować się plik .zip (grafika poniżej). Należy rozpakować go do folderu Documents\Electronic Arts\The Sims 4\Mods.
WooHoo Wellness w Sims 4 – jak pobrać i zainstalować?
Tak prezentuje się strona, z której należy pobrać modyfikację
 • Jeśli wszystkie powyższe kroki zostały wykonane poprawnie, po powrocie do gry powinien ukazać się poniższy ekran.
Jak pobrać WooHoo Wellness w Sims 4?
Komunikat, który wyświetla się w grze po dodaniu do niej modyfikacji

Gotowe! Teraz możesz w pełni korzystać ze wszystkich dobrodziejstw oferowanych przez WooHoo Wellness Mod. Powodzenia i baw się dobrze.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Przygodę z grami rozpoczęła w wieku trzech lat. Najwięcej radości sprawiają jej szeroko pojęte gry RPG i strategie, choć nabiła też niewyobrażalne ilości godzin w symulatorach pokroju The Sims czy ETS. Poza tym miłośniczka literatury, anime i czarnego humoru.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (12 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO