The Sims 5 powinno wziąć przykład z tej modyfikacji do The Sims 4

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 5 powinno wziąć przykład z tej modyfikacji do The Sims 4

W ostatnich latach fanowskie modyfikacje gier zyskały na znaczeniu. Często są sposobem na wypełnienie luk pozostawionych przez twórców, bo wprowadzają rozwiązania, których próżno szukać w oryginalnej wersji, a jednocześnie mocno wpływają na jej odbiór. Jeśli natomiast chodzi o mody do The Sims 4, fanowskie projekty przez wielu fanów gry uważane są za wręcz kluczowe w czerpaniu przyjemności z gry. Niekoniecznie tyczy się to nowego projektu moderki o nicku Kawaiistacie, ale jest to coś, czym studio Maxis powinno się zainspirować w tworzeniu The Sims 5.

The Sims 5 powinno być tak samo realistyczne jak Slice of Life

Modyfikacja, o której mowa, to Slice of Life, która wprowadza do The Sims 4 niewidzianą dotąd dawkę realizmu. Simy wyposażono tu w znacznie bardziej złożone emocje. Postacie też lepiej je wyrażają – mogą czuć się upokorzone, zestresowane czy wściekłe. Co więcej, wpływa to na ich wygląd, bo w smutku ich oczy wypełniają się łzami, a w trakcie flirtowania czy w upojeniu alkoholowym ich policzki stają się zaczerwienione.

Gdyby tego było mało, kobiece Simy mogą przechodzić cykl menstruacyjny – wiążą się z tym nowe możliwości zakupowe, w postaci np. tamponów, oraz opcja skorzystania z antykoncepcji. Simy mogą też odczuwać nostalgię wraz ze wspomnieniami dotyczącymi narodzin dziecka, pierwszego pocałunku czy też poczuć się gorzej pod wpływem złych zdarzeń z przeszłości.

Do tego wszystkiego dochodzą nowe rodzaje osobowości i, tym samym, ścieżki kariery oraz zainteresowania. Simy mogą także zarażać się nieznanymi dotąd chorobami i zapobiegać im poprzez poddawanie się szczepieniom. Opisane tu zmiany to tylko część wszystkich oferowanych przez modyfikację Slice of Life. Gdyby podobne mechaniki znalazły się w The Sims 5, seria doczekałaby się długo oczekiwanej rewolucji.

The Sims 5 jest w produkcji, ale nie wiadomo jeszcze, na kiedy zaplanowana jest premiera gry. Wiemy jedynie, że The Sims 5 ma być darmowe od dnia debiutu.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO