Nowy dodatek do The Sims 4 pozwoli poczuć się jak najemca

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowy dodatek do The Sims 4 pozwoli poczuć się jak najemca

Dodatki do The Sims 4, których przez dziewięć lat rozwoju gry zebrała się już cała masa, zaoferowały graczom mnóstwo różnej maści aktywności. Jeden z nich pozwolił wybrać się na ranczo, inny skupił się na licealnym życiu itp. Pojawił się nawet taki, który umożliwia zabawę w świecie Gwiezdnych wojen. Trzeba przyznać, że ciekawe dodatki do The Sims 4 to całkiem spora lista. 

Ekipa ze studia Maxis wciąż ma jednak pomysły, w jaki sposób jeszcze bardziej ubarwić zabawę w tym kultowym symulatorze życia. Owocem ich kreatywności jest zapowiedź kolejnego dodatku do rzeczonej produkcji, w którym tym razem przyjdzie nam się wcielić we właściciela nieruchomości (bądź lokatora wynajmującego lokum). Poznajcie The Sims 4 Do wynajęcia (ang. For Rent).

Mikrokawalerki do wynajęcia

Główną atrakcją nowego rozszerzenia będzie możliwość kupowania nowych typów parceli w miastach. Umożliwią one stworzenie budynków z wieloma mieszkaniami i zakwaterowanie w nich wielu rodzin. Możliwości ma być sporo – począwszy od opcji zaprojektowania kwatery w piwnicy, a na luksusowych, dwupiętrowych apartamentach skończywszy. Przy odrobinie samozaparcia uda się być może przygotować nawet modne ostatnio mikrokawalerki. Pytanie tylko, czy naszym lokatorom taki metraż przypadnie do gustu.

Będąc właścicielem nieruchomości trzeba będzie bowiem pamiętać o tym, aby wynajmujący od nas mieszkania byli zadowoleni. Konieczne okaże się robienie regularnych inspekcji, naprawa uszkodzonych obiektów oraz walka z pleśnią czy owadami. Jeśli nie wywiążemy się z naszych obowiązków, wówczas staniemy w obliczu buntu mieszkańców.

Jednakże, jeśli lokatorzy nie będą odpowiednio się zachowywali, to z kolei my możemy stracić cierpliwość i zmusić ich do eksmisji. A okazji na „rozrabianie” otrzymają całkiem sporo. Na liście znajdują się m.in. imprezy składkowe czy przyjęcia na basenie, stanowiące doskonały pretekst do socjalizacji i nawiązywania nowych znajomości.

Ponadto wraz z nowym dodatkiem Simowie zyskają dostęp do czterech nowych aspiracji oraz pięciu cech. Wszystko po to, by tworzyć jeszcze lepsze historie w ramach naszych rozgrywek.

Klimat Azji Południowo-Wschodniej

To jednak nie wszystko. W ramach rozszerzenia Do wynajęcia gracze The Sims 4 będą mogli wybrać się do zupełnie nowego miejsca – Tomarangu. Ma to być świat inspirowany Azją Południowo-Wschodnią. Nie zabraknie w nim bujnego tropikalnego krajobrazu, ogrodów botanicznych, w których Simowie odpoczną od zgiełku miasta, sanktuarium dla zwierząt, domu duchów, nocnego bazarku ze sprzedawcami oferującymi egzotyczne jedzenie itp. Całość została stworzona we współpracy z azjatycko-amerykańskim raperem Jasonem Chu, który pomógł w nadaniu nowemu regionowi niezwykłego „sznytu”.

The Sims 4 For rent – data premiery

The Sims 4 Do wynajęcia zadebiutuje 7 grudnia 2023 roku.

Dostępny będzie na PC oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Jest on już dostępny w przedsprzedaży. Jeśli zdecydujecie się na zakup do 18 stycznia, wówczas otrzymacie za darmo dostęp do Zestawu Uliczne jedzenie do pobrania.

Nowy dodatek The Sims 4 Do wynajęcia pozwoli poczuć się jak najemca

Przypominamy, że można zagrać w podstawową wersję The Sims 4 za darmo. Tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S m.in. w polskiej wersji językowej.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO