The Sims 2 Kody na potrzeby, ubrania, pieniądze, umiejętności

| autor: Michał "Pajdos" Pajda | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Sims 2 Kody na potrzeby, ubrania, pieniądze, umiejętności

Trudno dziś znaleźć gracza, który nie znałby The Sims. Unikalna formuła rozgrywki zapewnia tej serii niegasnącą popularność. Zabawa polega na przejmowaniu kontroli nad wirtualnymi ludzikami i dbaniu o ich poziom satysfakcji życiowej, na który wpływ mają m.in. ogólny dobrobyt oraz realizacja aspiracji. Łatwo zatracić się w takiej rozgrywce i spędzić w grze setki godzin. Mimo że od 2022 roku można grać za darmo w The Sims 4 (najnowszą odsłonę cyklu), wielu miłośników serii wciąż woli zabawę przy drugiej części, którą dodatkowo uatrakcyjniają kody do The Sims 2.

Aby po tylu latach nie znudzić się The Sims 2, rozgrywkę w klasycznej odsłonie cyklu możemy sobie urozmaicić, np. zmianą reguł rządzących wirtualnym światem albo dodatkowym zastrzykiem wirtualnej waluty, czyli simoleonów potrzebnych do kupowania nowych ubrań i mebli lub rozbudowy wirtualnej willi. Takie atrakcje oferują w The Sims 2 kody! W tym artykule podpowiemy, jak je aktywować, oraz przedstawimy listę najciekawszych komend dostępnych w grze.

Spis treści:

Jak wpisać kody do The Sims 2?

Najpierw trzeba odpowiedzieć na pytanie: jak wpisać kody do The Sims 2? Korzystanie z nich podczas rozgrywki jest szalenie proste, ale przed ich użyciem zaleca się zrobić zapis gry. Tak na wszelki wypadek, aby w razie problemów móc wrócić do stanu sprzed zabawy z oszustwami. Niektóre z kodów (jak np. komenda na zmianę wieku Sima) wpływają bowiem na edycję wyłącznie części parametrów gry, co z kolei może zdestabilizować zabawę lub nieodwracalnie ją popsuć. Po wykonaniu zapisu wystarczy aktywować konsolę przy użyciu kombinacji klawiszy Shift, Ctrl i C.

Najważniejsze kody do The Sims 2

Co jest najważniejsze? Kody na ubrania? Kody na pieniądze? A może… kody na realizację potrzeb kontrolowanych przez gracza Simów? Na poniższej liście znajdziesz wybrane przez nas najpopularniejsze The Sims 2 kody, z których najprawdopodobniej skorzystasz najczęściej podczas gry.

Kody na pieniądze do The Sims 2:

 • kaching – na Twoim koncie pojawia się 1000 simoleonów.
 • motherlode – na Twoim koncie pojawia się 50 000 simoleonów.
 • familyFunds [NazwaRodziny] [ilość] – możesz zmienić sumę simoleonów na koncie dowolnej rodziny na konkretną ich liczbę. Jeśli poprzedzisz [ilość] znakiem dodawania lub odejmowania, dodasz lub odejmiesz konkretną kwotę z konta wybranej familii.
 • unlockCareerRewards – odblokowuje wszystkie nagrody specjalne związane z osiąganiem konkretnych szczebli w poszczególnych ścieżkach kariery Simów.

The Sims 2 – kody na funkcjonowanie Simów:

 • PlumbBobToggle – ukrywa kryształek nad aktywnym Simem.
 • allMenus – udostępnia wszystkie interakcje dostępne w kontekstowym menu.
 • aspirationLevel [0-5] – pozwala wybrać interesujący Cię poziom aspiracji.
 • aspirationPoints [ilość] – pozwala wybrać liczbę punktów aspiracji, które zostaną dodane do Twojej puli.
 • lockAspiration [on/off] – poziom aspiracji nie ulegnie zmianie, nawet jeśli urzeczywistnią się najgorsze obawy Sima.
 • aging [on/off] – aktywuje lub dezaktywuje proces starzenia się Simów.
 • AgeSimsCheat [on/off] – umożliwia wybór wieku Sima.

The Sims 2 – kody na potrzeby:

 • MaxMotives – wszystkie potrzeby Simów zostaną zaspokojone do maksymalnego poziomu.
 • motiveDecay [on/off] – wszystkie potrzeby Simów zostaną aktywowane lub dezaktywowane.

The Sims 2 – kody na umiejętności:

Aby przesuwać wskaźniki osobowości, zainteresowań czy właśnie umiejętności, należy włączyć kod boolProp TestingCheatsEnabled true na konsoli kodów, a następnie wcisnąć ENTER. Po wybraniu Sima, którego umiejętności chcesz podnieść, możesz myszką przesuwać jego wskaźniki.

The Sims 2 – kody na budowanie:

 • moveObjects [on/off] – umożliwia swobodne przesuwanie obiektów.
 • setQuarterTilePlacement [on/off] – umożliwia przesuwanie obiektów poza siatkę.
 • setHighestAllowedLevel [liczba] – pozwala na zmianę limitu pięter w budowli tworzonej przez gracza.

Tryb testowy The Sims 2 – lista kodów

Kody trybu testowego poprzedzone są frazą „boolProp”, dlatego łatwo je odróżnić od normalnych kodów. Należy korzystać z nich ze szczególną uwagą, gdyż mogą one w istotny sposób wpływać na komfort rozgrywki – przed ich wykorzystaniem zaleca się przygotować zapisy „czystej” zabawy. Aktywację i dezaktywację kodów trybu testowego The Sims 2 należy przeprowadzić, dopisując do kodu (po spacji) frazy „true” dla włączenia lub „false” dla wyłączenia jego działania. Frazy te można również stosować zamiennie z „on” i „off” lub „1″ i „0″ dla tego samego efektu.

 • boolProp TestingCheatsEnabled [on/off] –  włącza lub wyłącza kody testowe. Pozwala na zespawnowanie specjalnych przedmiotów deweloperskich, takich jak Nagrobek Życia i Śmierci czy Kreator Śmierci Rodneya (pozwalające uśmiercać Simy na różne sposoby).
 • boolProp displayNeighborhoodFlora [on/off] – pokazuje lub ukrywa roślinność w widoku otoczenia.
 • boolProp displayNeighborhoodWater [on/off] – pokazuje lub ukrywa wodę (jak wyżej).
 • boolProp snapObjectsToGrid [on/off] – aktywuje lub dezaktywuje przyleganie obiektów do siatki.
 • boolProp allow45DegreeAngleOfRotation [on/off] – umożliwia lub uniemożliwia obracanie obiektów o 45 stopni.

The Sims 2 Osiedlowe życie

Gra The Sims 2, oprócz kodów, posiada także różne dodatki, które również są sposobem na urozmaicenie i podkręcenie gry. Jednym z nich jest dodatek The Sims 2 Osiedlowe życie. Pozwala on Simom wyprowadzić się z przedmieścia i zamieszkać w bloku lub apartamencie. Osiedlowe życie to szansa na nowe znajomości w sąsiedztwie, ale także nowe możliwości zawodowe. Simowie poznają życie w zupełnie nowym otoczeniu, które przynosi wiele korzyści.

Mogą Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Michał Pajda jest autorem treści gamingowych, współpracującym z największymi w Polsce portalami technologiczno-growymi. W wolnym czasie streamuje gry wideo na Twitchu, gdzie prowadzi transmisje pod pseudonimem "Pajdos".
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO