Twórcy League of Legends zapowiedzieli nową grę

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 1 minutę
Zwiększ rozmiar tekstu
Twórcy League of Legends zapowiedzieli nową grę

Riot Games, firma stojąca za sukcesem League of Legends, podzieliła się zwiastunem nowej gry. Za jego pośrednictwem zapowiedziano The Mageseeker: A League of Legends Story. W materiale pojawiły się też poprzednio zapowiedziane gry, czyli Conv/rgence oraz Song of Ninu. Tym samym dowiedzieliśmy się, kiedy mniej więcej zadebiutują.

The Mageseeker: A League of Legends Story ma być dwuwymiarowym RPG-iem akcji, osadzonym w Demacii – potężnym królestwie w świecie Runeterra. Jego przedstawiciele starają się stłamsić zakazaną magię i poprzez korzystanie z niej utrzymać porządek. Jako gracze wcielimy się w Sylasa, uciekającego maga, którego celem jest dokonanie zemsty na królestwie i powstrzymanie tyranii.

Sylas z Ochłapiska to oczywiście czempion, który znany jest ze świata gry League of Legends. Już jako chłopiec swoimi umiejętnościami odszukiwania ukrytej magii przyciągnął uwagę łowców magów, którzy wtrącili go do lochów za wykorzystanie tej mocy przeciwko nim. Po wydostaniu się na wolność obrał sobie za cel przeprowadzenie rewolucji. Jako dawny sługa Demacii korzysta on z magii osób znajdujących się w pobliżu i w ten sposób niszczy królestwo. Pomagają mu w tym inni wygnani magowie, których z czasem przybywa.

The Mageseeker: A League of Legends Story – kiedy premiera?

Nie poznaliśmy niestety dokładnej daty premiery gry The Mageseeker: A League of Legends Story. Wiemy jednak, że tytuł pojawi się wkrótce – a konkretnie wiosną tego roku. Gra zadebiutuje na PC i konsolach, ale jeszcze nie wiadomo na których.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, kiedy spodziewać się dwóch pozostałych gier Riot Games. Conv/rgence ukaże się latem, a Song of Ninu jesienią tego roku. Pierwsza z nich to platformówka, a druga to gra akcji.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO