The Lord of the Rings: Gollum z przybliżoną datą premiery

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Lord of the Rings: Gollum z przybliżoną datą premiery

Na grę The Lord of the Rings: Gollum czekamy od kilku dobrych lat. Została ona zapowiedziana w 2019 roku i wtedy usłyszeliśmy, że zadebiutuje w 2021 roku. Tak się jednak nie stało i – co gorsza – nastąpiły kolejne opóźnienia. Do dziś nie poznaliśmy dokładnej daty premiery. Zamiast tego twórcy kolejny raz poczęstowali nas przybliżonym terminem, który na szczęście wbija się w kalendarz premier gier 2023.

The Lord of the Rings: Gollum – kiedy premiera?

Informacja o nowym terminie premiery pochodzi z raportu finansowego firmy Nacon, dystrybutorem gry The Lord of the Rings: Gollum. Możemy tam przeczytać, że gra zadebiutuje w pierwszej połowie roku fiskalnego 2023-24, czyli w okresie pomiędzy 1 kwietnia a 30 września 2023 roku. Podobne okienko otrzymały inne gry wydawcy – Test Drive Unlimited Solar Crown i RoboCop: Rogue City.

Nie jest to co prawda szczególnie pocieszająca informacja, ale chyba lepsze to niż nic. Przynajmniej wiemy, że gra wciąż powstaje. Być może wkrótce poznamy dokładny termin debiutu. Produkcja trafi na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, PC i Nintendo Switch. Niestety wymagania sprzętowe The Lord of the Rings: Gollum nie są jeszcze znane.

Fabuła The Lord of the Rings: Gollum

The Lord of the Rings: Gollum to przygodowa gra akcji, w której wcielimy się w tytułową, ważną dla uniwersum Tolkiena, postać. W trakcie opowieści będziemy świadkami jego przemiany z poczciwego Sméagola w podstępną kreaturę, cierpiącą na rozdwojenie jaźni. Fabuła osadzona jest pomiędzy wydarzeniami z Hobbita a trylogią Władcy Pierścieni. Pomożemy Gollumowi w poszukiwaniach cennego pierścienia i w wydostaniu się z twierdzy orków.

Rozgrywka The Lord of the Rings: Gollum

Rozgrywka w The Lord of the Rings: Gollum w dużej mierze opierać się ma na skradaniu. Gollum nie jest dobrym wojownikiem i nawet cicha eliminacja nic niespodziewającego się przeciwnika przysporzy mu trudności. Dlatego łatwiej będzie go ominąć – w tym pomogą wyjątkowe umiejętności wspinaczkowe bohatera.

Twórcy chcą też wykorzystać charakterystyczne rozdwojenie jaźni Golluma. Z większości sytuacji mamy mieć możliwość wyjścia na różne sposoby – w podstępny i nikczemny lub w bardziej rozsądny. Jako gracze zadecydujemy, która strona kreatury okaże się ważniejsza.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO