The Last of Us na PC pod ciężarem krytyki, są problemy z wydajnością

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Last of Us na PC pod ciężarem krytyki, są problemy z wydajnością

Premiera The Last of Us: Part I na PC jest już za nami, ale niestety nie ma zbyt wielu powodów do świętowania. Pecetowy port mierzy się z ogromną krytyką. Zobaczyć to można choćby na Steamie, gdzie większość użytkowników negatywnie ocenia grę studia Naughty Dog. Wszystko z powodu poważnych problemów z wydajnością, niepozwalających na komfortowe zapoznanie się z opowieścią o Joelu i Ellie.

The Last of Us: Part I z wieloma problemami na PC

Problemy pecetowego The Last of Us to między innymi ciągłe „crashe”, które dotyczą także użytkowników posiadających mocny sprzęt. Do tego dochodzi kiepska optymalizacja, bo gra wręcz pożera VRAM nawet na średnich ustawieniach graficznych – wspomina o tym jedna z najpopularniejszych opinii na Steamie. Należy też dodać zamęczanie sprzętu, a to w efekcie daje bardzo wysokie temperatury. Pod wspomnianą recenzją użytkownika wielu innych graczy zgłasza podobne niedogodności.

Naughty Dog na szczęście widzi problem

Studio na Twitterze poinformowało, że zrobi co w jego mocy, aby jak najszybciej naprawić najbardziej dotkliwe bolączki. Krytyka gry dociera jednak nie tylko ze Steama. Na podobne głosy można natknąć się także na forum ResetEra. Tam również mówi się o zawieszaniu gry (nawet kilkanaście razy w ciągu kilku godzin) oraz innego kłopotach z wydajnością.

Sytuacja jest tym gorsza, że The Last of Us: Part 1 na PC wymagania sprzętowe ma naprawdę wysokie. Niepocieszający jest też brak recenzji portu pecetowego (w serwisie Metacritic nie ma obecnie żadnej), co potwierdza, że krytycy dostali kopie recenzenckie gry bardzo późno. Można jednak trafić na materiały od twórców treści w serwisie YouTube (jeden z nich poniżej).

The Last of Us daleko do pobicia rekordu 

Jeśli chodzi o zainteresowanie grą – The Last of Us daleko do pobicia rekordu ekskluzywnych gier Sony (ten spoczywa w rękach God of War). Liczby na razie zdają się po prostu przeciętne. W chwili pisania tych słów w produkcję gra ponad 13 tys. użytkowników, a w momencie najwyższego zainteresowania było ich 36 496 – według danych ze strony SteamDB.

Wyżej plasuje się Horizon Zero Dawn: Complete Edition (56 557 graczy jednocześnie), Marvel’s Spider-Man Remastered (66 436) oraz God of War (73 529). Niżej jest Days Gone (27 450), Uncharted: The Legacy of Thieves Collection (10 851) oraz Returnal (6 691).

Na koniec przypomnijmy, że The Last of Us: Part I na PC zadebiutowało 28 marca 2023 roku w cenie 259 zł (lub 299 zł w przypadku wersji Deluxe).

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO