The Last of Us 2 Remastered – jakie zmiany wprowadzi odświeżona wersja gry?

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Last of Us 2 Remastered – jakie zmiany wprowadzi odświeżona wersja gry?

Ponad rok temu na rynku ukazało się The Last of Us: Part I, czyli odświeżona wersja pierwszej odsłony kultowego cyklu trzecioosobowych gier akcji od studia Naughty Dog. Została ona przyjęta całkiem nieźle, mimo ogromnych kontrowersji związanych z jakością portu na PC wydanego w marcu oraz pojawiających się głosów kwestionujących sensowność powstania tej edycji. Licząc na podobny odbiór, i rzecz jasna sowity zarobek, ekipa odpowiedzialna m.in. za serię Uncharted podjęła wraz z firmą Sony decyzję o przygotowaniu The Last of Us Part II Remastered. Oto, co wiemy o rzeczonej pozycji.

The Last of Us 2 Remastered to nie tylko lepsza grafika, ale również nowe tryby gry oraz niewidziane dotąd poziomy.

Spis treści:

The Last of Us Part 2 Remastered – data premiery

Przede wszystkim data premiery. The Last of Us Part II Remastered zadebiutuje 19 stycznia 2024 roku. Na razie ogłoszono jedynie The Last of Us Part II Remastered na PlayStation 5. Nie można jednak wykluczyć, że Sony ma w planach wydanie tytułu również na PC jakiś czas później, podobnie jak miało to miejsce z Part I. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun tytułu.

Co zaoferuje The Last of Us Part 2 Remastered?

Dlaczego warto zainteresować się The Last of Us Part II Remastered? Wszakże nie minęło aż tak dużo czasu od premiery gry, żeby podstawowa edycja zdążyła się zestarzeć. W oficjalnej zapowiedzi ekipa z Naughty Dog zapewnia jednak, że istnieje mnóstwo powodów uzasadniających powstanie nowej wersji głośnej produkcji sprzed trzech lat.

Na pierwszy plan wysuwają się ulepszenia graficzne. Gracze mogą spodziewać się poprawionych modeli i tekstur wykorzystujących moc PlayStation 5. Oczywiście udostępnione zostaną różne opcje wyświetlania – otrzymamy możliwości zabawy w natywnym 4K, ale też nic nie stanie na przeszkodzie, by przeżyć przygodę w postapokaliptycznym świecie w 1440p przeskalowanym do 4K, lecz z większą liczbą klatek na sekundę.

Zapewniono również o nowych cieniach oraz bardziej płynnych animacjach czy pełnym wykorzystaniu możliwości kontrolera DualSense. W serwisie YouTube nie brakuje porównań graficznych, prezentujących oryginalną grę w zestawieniu z udostępnionymi materiałami z wersji Remastered. Na pierwszy rzut oka nie widać drastycznych różnic, ale należy pamiętać, że nie jest to wersja finalna i ostatecznie gra powinna prezentować się po prostu lepiej.

Są to jednak rzeczy powierzchowne. Tym, co faktycznie zwraca uwagę na przygotowywany remaster The Last of Us Part II, są nowe tryby. Pierwszy z nich nosi nazwę No Return i będzie polegał na konieczności przetrwania w modelu rozgrywki przypominającym roguelike’a. Przyjdzie nam zatem zmierzyć się z losowymi przeciwnikami w osobnych rundach, po zakończeniu których otrzymamy wybrane przez nas nagrody. Natomiast po zakończeniu podejścia zostaniemy umieszczeni na globalnej tabeli rankingowej. Im wyższy wynik, tym wyżej się uplasujemy.

The Last of Us Part II Remastered oficjalnie na PlayStation 5

Co ciekawe, podczas zabawy w No Return będziemy mogli wcielić się w różnych bohaterów w zależności od naszych preferencji i stylu gry. Kolejnych będziemy mogli odblokować wraz z postępami w rozgrywce. Potwierdzono możliwość zagrania jako Dina, Jesse, Lev oraz Tommy, a każda z postaci otrzyma indywidualne perki.

Następny nowy tryb powinien przypaść do gustu miłośnikom muzyki. Nosi on nazwę Guitar Free Play i jak sama nazwa wskazuje, pozwoli na grę na gitarze w trybie swobodnym. Możemy się spodziewać zalewu masy interesujących coverów znanych utworów wykonanych w grze, lecz nie powinno zabraknąć również nowych kompozycji.

W The Last of Us Part II Remastered pojawi się też mnóstwo materiałów zza kulis produkcji. Gracze mogą spodziewać się obszernego komentarza twórców i aktorów głosowych opisujących poszczególne sceny w grze. Pojawi się także opcja sprawdzenia niektórych poziomów, które zostały ostatecznie wycięte z gry, wraz z odpowiednim opisem ze strony programistów. Warto jednak zaznaczyć, że nie zostały one dokończone czy poprawione, więc dostaniemy je w wersji surowej. Wygląda to zatem na gratkę dla fanów gry.

The Last of Us Part II Remastered zaoferuje także nowe skórki dla postaci, dodatki dla trybu fotograficznego, wsparcie dla funkcji kontrolera DualSense i wiele więcej. Szczegóły znajdziecie w tym miejscu.

The Last of Us Part 2 Remastered – przedsprzedaż i edycje

Zainteresowani? Jeśli tak, to przedsprzedaż The Last of Us Part II Remastered ruszy 5 grudnia. Tytuł będzie można zakupić zarówno w wersji podstawowej, jak i w tzw. W.L.F. Edition, w skład której, oprócz samej gry, wejdą ekskluzywny steelbook, 47 wyjątkowych kart, naszywka oraz cztery przypinki. Niestety, ta edycja będzie dostępna jedynie na wybranych rynkach (USA, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, kraje Beneluxu, Włochy, Hiszpania, Portugalia i Austria).

The Last of Us Part II Remastered edycja specjalna

Są też dobre wiadomości dla osób, które posiadają The Last of Us Part II na PlayStation 4. Będą one mogły ulepszyć swój produkt do cyfrowego wydania Remastered po uiszczeniu opłaty 10 dolarów (około 40 złotych). Otrzymają oni również opcję przeniesienia zapisów do nowej wersji.

The Last of Us Part 2 Remastered – arcydzieło pełne kontrowersji

Akcja The Last of Us Part II toczy się pięć lat po wydarzeniach znanych z „jedynki” i dodatku Left Behind w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez istoty zwane Klikaczami, powstałych z ludzi zainfekowanych tajemniczym grzybem. Joel i Ellie znajdują schronienie u brata tego pierwszego w Jackson w stanie Wyoming. Ich poczynania w sprawie ze Świetlikami, których byliśmy świadkami w poprzedniej części, w końcu jednak wychodzą na jaw.

The Last of Us Part II Remastered

W momencie premiery wielu przedstawicieli mediów branżowych okrzyknęło The Last of Us Part II arcydziełem, między innymi ze względu na ładunek emocjonalny, jaki niesie ze sobą fabuła tego tytułu. Nie wszyscy fani pierwszej części podzielili jednak ich entuzjazm, głównie ze względu na pewne kontrowersyjne zwroty akcji i motywy obecne w produkcji studia Naughty Dog. Po której stronie jesteście Wy? Jeśli do tej pory nie mieliście okazji, żeby się określić, to w styczniu otrzymacie ku temu doskonałą sposobność.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO