The Elder Scrolls 2 Daggerfall – remake kultowego RPG-a za darmo

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Elder Scrolls 2 Daggerfall – remake kultowego RPG-a za darmo

Nie da się ukryć, że produkcje z cyklu The Elder Scrolls to jedne z najbardziej kultowych RPG-ów w historii. Jeśli Wasza przygoda z tą serią rozpoczęła się na przykład od Morrowinda, to teraz macie dobry pretekst, by sprawdzić jedną ze starszych odsłon w wersji bardziej przystającej do dzisiejszych czasów. Na platformie GOG.com można bowiem zdobyć za darmo The Elder Scrolls II: Daggerfall Unity – GOG Cut.

Nowe oblicze Daggerfalla

Powyższa pozycja, niestety niedostępna w języku polskim, jest fanowskim projektem ekipy Daggerfall Workshop. Zespół przeniósł całą zawartość drugiej odsłony cyklu od firmy Bethesda na silnik Unity. Autorzy dodali też szereg innych fanowskich modyfikacji, poprawiając tym samym grafikę, interfejs oraz sterowanie. Możemy także liczyć na nieco mniej bugów, z których oryginał był znany.

The Elder Scrolls 2 Daggerfall za darmo

Standardowa edycja The Elder Scrolls II: Daggerfall Unity wymagała do działania podstawowej gry (która notabene również jest darmowa, podobnie jak pierwszy The Elder Scrolls, czyli Arena). GOG Cut znosi jednak to ograniczenie. Wystarczy zatem ściągnąć grę z platformy GOG.com i rozpocząć zabawę.

Co istotne, jeśli liczba zmian zaproponowana przez podstawową wersję The Elder Scrolls II: Daggerfall Unity – GOG Cut byłaby dla Was niewystarczająca, to nic straconego. Do gry bez problemu można dodawać inne fanowskie modyfikacje, niezawarte w podstawowym pakiecie.

Kolejna gra za darmo

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna produkcja, którą będzie można zdobyć za darmo na GOG.com. Już jutro na platformie zostanie udostępniony za darmo kolejny tytuł. Choć nasz rodzimy serwis cyfrowej dystrybucji nie jest aż tak hojny w rozdawaniu gier, jak Epic Games Store, należy się cieszyć z tego, że również on od czasu do czasu organizuje takie akcje. Pozwalają one bez żadnych kosztów rozbudować swoją kolekcję i niejednokrotnie zapoznać się z tytułami, na które normalnie byśmy nie spojrzeli.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO