Ubisoft zapowiedział The Division 3 w najdziwniejszy możliwy sposób

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Ubisoft zapowiedział The Division 3 w najdziwniejszy możliwy sposób

Ciężko jest być graczem The Division. Pierwsza odsłona serii miała swoje problemy, druga również. Na szczęście dzięki zaangażowaniu fanów The Division 2 otrzymało dodatkowe sezony, mimo że prace nad grą miały zostać zakończone. Teraz z kolei Ubisoft oficjalnie informuje o The Division 3. Nie jest to huczna zapowiedź, pełna fajerwerków i obietnic, a jedynie sucha wiadomość na platformie X (były Twitter), oznajmiająca, że projekt jest tworzony.

The Division 3 powstaje, ale Star Wars Outlaws jest większym priorytetem

Za The Division 3 odpowiadać ma zespół Massive Entertainment, który dostarczył poprzednią odsłonę serii – aktualnie deweloper pracuje przy Star Wars Outlaws. Fani mogą więc spodziewać się, że kontynuacja zachowa charakter i nie będzie znacząco odbiegać od tego, do czego przyzwyczaiła nas ta seria. Potwierdzeniem tego ma być również obecność w zespole twórców Juliana Gerighty’ego, którego ogłoszono producentem wykonawczym projektu.

Julian Gerighty zajmie się The Division 3
Julian Gerighty zajmie się The Division 3.

Julian Gerighty od początku związany jest z marką The Division, więc jest pewnym gwarantem jakości. Warto jednak zaznaczyć, że sprawuje również rolę dyrektora kreatywnego przy wspomnianym już Star Wars Outlaws. Czy uda mu się pogodzić oba zajęcia? Ubisoft zapewnia, że nie będzie to żadnym problemem. Przy okazji zaznaczono jednak, że priorytetem firmy jest nowa gra ze świata Gwiezdnych wojen. To właśnie na tej produkcji zespół ma się aktualnie skupiać. Nie wpłynie to jednak na jakość żadnej z gier – tak przynajmniej zapewniają deweloperzy.

Premiera The Division 3 nie nastąpi zbyt szybko

The Division 3 jest na wczesnym etapie produkcyjnym, dlatego Ubisoft nie zdradza daty premiery tego sieciowego tytułu. Obecnie najważniejsze jest Star Wars Outlaws, które ma zadebiutować w 2024 roku.

W związku z tym nowe The Division pojawi się najpewniej po tej premierze, czyli najwcześniej w 2025 roku, jeśli nie później.

Nie oznacza to jednak, że seria The Division nie doczeka się wcześniej nowości! W planach na rok 2024 są darmowe The Division Hearthland oraz mobilne The Division Resurgence. Warto również zaznaczyć, że na ten moment Ubisoft dalej zamierza wspierać The Division 2 – przynajmniej póki nie pojawi się kontynuacja. W końcu w kolejne odsłony serii zagrało 40 milionów osób, więc szkoda byłoby rezygnować z takiego potencjału.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO