Nowa data premiery The Day Before. Wymagania sprzętowe są dość wysokie

| autor: Patryk Manelski | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Nowa data premiery The Day Before. Wymagania sprzętowe są dość wysokie

The Day Before to wyczekiwany sieciowy survival z elementami MMO, za który odpowiada studio FNTASTIC, twórcy The Wild Eight czy Propnight. Wokół ich najnowszej produkcji jest jednak sporo kontrowersji. Projekt miał problemy ze względu na swój tytuł i nie wiadomo, czy ostatecznie nie ulegnie on zmianie.

Okazuje się, że od dłuższego czasu na rynku jest dostępna aplikacja typu kalendarz o takiej nazwie. Jakby tego było mało, kolejne trailery pokazują grę brzydszą niż to, co The Day Before prezentowało na początku. Jaki będzie tego finał? Tego być może dowiemy się w grudniu, ponieważ datę premiery The Day Before ponownie przesunięto.

The Day Before – znamy datę premiery i cenę gry

The Day Before już kilka razy miało zmienioną datę premiery. Sieciowy survival oryginalnie miał zadebiutować w czerwcu 2022 roku. Od tego momentu debiut produkcji był opóźniony już pięciokrotnie (ostatnio była mowa o 10 listopada), a najnowsza data premiery The Day Before to 7 grudnia 2023 roku.

Przy okazji ustalenia daty debiutu na 7 grudnia 2023 roku, zespół podzielił się kilkoma szczegółami na temat The Day Before. Okazuje się, że gra wyjdzie na Steamie w ramach Early Accessu, więc nie otrzymamy kompletnego produktu.

Ponadto poznaliśmy również jego cenę – przyjdzie nam zapłacić niecałe 40 dolarów (około 167 złotych). Warto dodać, że gdy tytuł opuści Early Access, to pojawi się również na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Niestety nie wiadomo na ten moment, kiedy to się stanie.

The Day Before – wymagania sprzętowe

Ekipa The Day Before podzieliła się również wymaganiami sprzętowymi. Te nie są najniższe i aby móc cieszyć się swobodną zabawą, trzeba będzie wyposażyć się w całkiem solidny komputer. Dysk SSD oraz 16 GB pamięci RAM to niezbędne minimum, aby w ogóle myśleć o graniu.

Minimalne wymagania The Day Before:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-8400 lub odpowiednik AMD
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 lub odpowiednik AMD
  • Miejsce na dysku: 55 GB (SSD)

Zalecane wymagania The Day Before:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7-8700 (3,2 GHz) lub odpowiednik AMD
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti lub odpowiednik AMD
  • Miejsce na dysku: 55 GB (SSD)


Warto jednak zaznaczyć, że wymagania The Day Before mogą jeszcze ulec zmianie, tak samo jak data premiery gry. Do powyższych informacji należy podchodzić z dystansem, mimo że są oficjalne. Nikt jeszcze nie grał w ten tytuł, więc ciężko wypowiedzieć się na temat jego optymalizacji. The Day Before zadebiutuje w Early Accessie, więc mogą też wystąpić różne problemy natury technicznej.

The Day Before – sieciowy survival z zombie

W ramach zabawy przeniesiemy się na postapokaliptyczne wschodnie wybrzeże USA. W The Day Before miejscem akcji będzie fikcyjne miasto New Fortune, a także jego okolice. Wcielimy się w jedną z nielicznych osób, które przetrwały zarazę. Wirus zamienia ludzi w żywe trupy, ale z jakiegoś powodu my jesteśmy na niego odporni. Będziemy musieli odbudować społeczeństwo oraz spróbujemy przetrwać w niesprzyjających warunkach.

W The Day Before zagrożeniem będą nie tylko zombie, ale również inni gracze. Materiałów potrzebnych do przetrwania będzie mało, więc rozgrywka postawi na współpracę, ale również rywalizację. W końcu każdy chce przetrwać, więc rządzi tutaj prawo dżungli. Bezpieczne schronienie to jedynie początek problemów, bo trzeba również zapewnić postaci dostęp do żywności i broni. Z czasem dorobimy się własnego rancza czy pojazdów – to klasyczny sieciowy survival.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Jego życiem jest wirtualna farma na której może hodować cyfrowe pomidory. Swój wolny czas ładuje również w gry MMO, bo kocha interakcję z innymi graczami. Nie ma znaczenia, czy chodzi o walkę, handel, współpracę, czy zwykłą rozmowę – ten element bawi go najbardziej. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma dostępu do Sieci, daje nura do świata mang oraz fantastyki, zwłaszcza tej polskiej.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO