The Callisto Protocol – kiedy premiera? Wymagania sprzętowe i zawartość Season Passa

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Callisto Protocol – kiedy premiera? Wymagania sprzętowe i zawartość Season Passa

The Callisto Protocol to trzecioosobowy survival horror z akcją w kosmosie, nad którym pracuje studio Striking Distance składające się z twórców kultowej serii Dead Space. W swoim nowym projekcie powracają oni do korzeni, co powinno szczególnie ucieszyć tych, którzy czuli się niepocieszeni faktem, że następne odsłony odbiegały od tego, z czego zasłynął pierwowzór. Czy The Callisto Protocol przebije znane nam dotychczas straszne gry? Sprawdźmy!

Spis treści:

The Callisto Protocol – premiera, cena, preorder

Gra pojawi się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S. Dostępna będzie w polskiej wersji językowej z napisami. 

Premiera The Callisto Protocol będzie miała miejsce 2 grudnia 2022 roku.

Na grę można składać zamówienia przedpremierowe. Cena The Callisto Protocol w podstawowej wersji na PC to koszt 249 zł, jeśli natomiast chodzi o konsole, mowa o 259 zł. Dostępne jest również bogatsze wydanie – droższe o 80 zł. Posiada ono również przepustkę sezonową. W przypadku konsol możemy się też zdecydować na wydanie uwzględniające wersje z obu generacji.

Dostępna jest też edycja kolekcjonerska The Callisto Protocol, w której znajduje się steelbook, statuetka Jacoba, szkicownik oraz pudełko z grą i cyfrowa zawartość dodatkowa (komiks, przepustka sezonowa). Może ono jednak nie trafić do Polski, ale jeśli tak się stanie, cena wyniesie około 1300 zł.

The Callisto Protocol Edycja kolekcjonerska
Zawartość edycji kolekcjonerskiej The Callisto Protocol.

The Callisto Protocol – wymagania sprzętowe

Twórcy opublikowali też wymagania sprzętowe. W przyszłości mają pojawić się bardziej szczegółowe wymagania, dotyczące grania z włączonym ray tracingiem.

Minimalne wymagania The Callisto Protocol:

 • System operacyjny: Windows 10 lub 11 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 2600
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 580
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 75 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania The Callisto Protocol:

 • System operacyjny: Windows 10 lub 11 (64-bitowy)
 • Procesor: Intel Core i7-8700 lub AMD Ryzen 5 3600
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX 5700
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • RAM: DirectX: wersja 12
 • DirectX: wersja 12
 • Miejsce na dysku: 75 GB dostępnej przestrzeni (zalecany dysk SSD)
The Callisto Protocol nowym Dead Space
The Callisto Protocol nowym Dead Space.

The Callisto Protocol – zawartość przepustki sezonowej

Ujawniona została zawartość przepustki sezonowej. Najwidoczniej warto będzie po nią sięgnąć, choćby dlatego, że zaoferuje dostęp do nowych wątków fabularnych, wyższego poziomu trudności i nieobecnych domyślnie animacji śmierci. Twórcy zapewniają jednak, że nie są to elementy usunięte z gry. Ma to być całkiem nowa zawartość, nad którą twórcy nie zaczęli jeszcze nawet pracować.

Co dokładnie znajdzie się wśród nowości? Ich opis pojawił się na stronie gry na Steamie.

 • Kolekcja skórek Outer Way – zestaw pozwalający przyodziać się w zbroję rebeliantów walczących z UJC.
 • Pakiet Contagion – zawierający nowy tryb, polegający na walce o przetrwanie z bardziej ograniczonymi zasobami, większym poziomem trudności i permanentną śmierć (zgon oznacza rozpoczynanie wszystkiego od nowa). W tym zestawie znajduje się również 12 nowych animacji śmierci protagonisty.
 • Zestaw Riot – umożliwiający dostanie się do nowego obszaru więzienia Black Iron i zabawę w odpieranie fal przeciwników. Za zdobyte kredyty będziemy mogli ulepszać bronie i tworzyć nowe, aby przetrwać jak najdłużej. W tym zestawie znajduje się również 12 nowych animacji śmierci wrogów.
 • Fabularne DLC – za jego sprawą dokładniej poznamy fabułę The Callisto Protocol.

The Callisto Protocol nowym Dead Space

Akcja The Callisto Protocol rozegra się w odległej przyszłości na Kallisto, czyli martwym księżycu Jowisza. Wcielimy się w Jacoba Lee – więźnia, którego celem jest opuszczenie kompleksu opanowanego przez krwiożercze mutanty. Chcąc tego dokonać, będzie on musiał skorzystać z każdego napotkanego sprzętu. Przy okazji odkryje mroczne tajemnice skrywane przez firmę United Jupiter Company.

The Callisto Protocol swoim charakterem ma przypominać to, co znamy zwłaszcza z pierwszej odsłony kultowego Dead Space. Do naszej dyspozycji oddane zostaną pomysłowe narzędzia, które przydadzą się nie tylko w walce, ale również podczas eksploracji i rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Całość ma być okraszona ciężkim i mrocznym klimatem.

The Callisto Protocol ma też się cechować wysoką brutalnością – do tego stopnia, że produkcji nie udało się przejść klasyfikacji wiekowej w Japonii. Nie będzie więc tam dostępna.

Poza tym możemy liczyć na stosunkowo dużą liczbę przeciwników. I podobnie jak w hicie sprzed lat, będziemy mieć sporo możliwości ich likwidacji. Materiały z rozgrywką wskazują również, że skorzystamy z elementów otoczenia i w ten sposób pozbędziemy się maszkar.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (6 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO