The Alters – twórcy This War of Mine przedstawiają nową grę

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
The Alters – twórcy This War of Mine przedstawiają nową grę

11 bit studios należy do najbardziej uznanych polskich studiów zajmujących się tworzeniem gier. Zarówno Frostpunk, jak i – a może przede wszystkim – This War of Mine, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony mediów branżowych, jak i samych graczy. Sukcesy te spróbuje powtórzyć najnowsza pozycja w katalogu warszawiaków – rozgrywające się w odległej przyszłości The Alters.

Zawsze black and white

The Alters zostało ogłoszone podczas konferencji PC Gaming Show 2022, która odbyła się 12 czerwca. Zwiastun tytułu, w którym da się słyszeć kultowy utwór Black and white zespołu Kombi, możecie obejrzeć poniżej.

Głównym bohaterem The Alters będzie Jan Dolski, pracownik fizyczny, który awaryjnie ląduje na obcej planecie. Zmuszony przez okoliczności i desperacko potrzebujący rąk do pomocy, decyduje się na niekonwencjonalny krok – zaczyna tworzyć alternatywne wersje samego siebie, czyli tytułowych altersów. Nie jest jednak do końca świadomy, że to, co robi, będzie miało swoje konsekwencje.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The Alters ma być emocjonalnie poruszającą, psychologiczną przygodówką. Do naszych zadań należeć będzie dbanie o potrzeby grupy alternatywnych wersji Jana. Wszystko to na silniku Unreal Engine.

The Alters

Jak na razie to wszystkie najistotniejsze informacje, jakie podano na temat The Alters. Na kolejne szczegóły musimy poczekać zapewne do kolejnej większej prezentacji.

Przy okazji zobacz:
Premiery gier 2023

Samotność w kosmosie

Oglądając zwiastun The Alters, na myśl może przychodzić film Moon w reżyserii Duncana Jonesa (tego samego, który zrealizował ekranizację pierwszej odsłony cyklu Warcraft). Podobnie jak owa produkcja, również najnowsze dzieło studia 11 bit powinno eksplorować problematykę samotności w przestrzeni kosmicznej i moralności niektórych działań. Już samo to sprawia, że warto śledzić kolejne informacje na temat The Alters.

Jeśli jednak to dla Was za mało, to pomyślcie, ile produkcji osadzonych w przyszłości ma w trailerach muzykę zespołu Kombi? W takich momentach można poczuć, jak bardzo na rynku brakuje polskiego science fiction. The Alters daje obietnicę zapełnienia tej luki w choć niewielkim stopniu.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO