Test Drive Unlimited: Solar Crown dojedzie do mety później niż zakładano

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Test Drive Unlimited: Solar Crown dojedzie do mety później niż zakładano

Od 2012 roku miłośnicy kultowej serii wyścigowej Test Drive czekają na jej kolejną odsłonę. Na szczęście ta została oficjalnie zapowiedziana w 2020 roku – jest to Test Drive Unlimited: Solar Crown. Oto wszystkie informacje na temat tej produkcji, aktualizowane na bieżąco. Zacznijmy od tego, że premiera gry odbędzie się później, niż zakładano.

Najważniejsze informacje o grze:

Kiedy premiera Test Drive Unlimited: Solar Crown?

Podczas ostatniej transmisji na żywo zorganizowanej przez ekipę Nacon, czyli wydawcę gry, dowiedzieliśmy się, że Test Drive Unlimited: Solar Crown nie zostanie wydane w tym roku, lecz na początku 2024 r. Na domiar złego istnieje spora szansa, że tytuł ten nie ukaże się na konsoli Nintendo Switch. Wzmianka o tej wersji nie jest bowiem obecna w komunikacie prasowym rozesłanym do mediów przy okazji wspomnianego wyżej streamu (vide VGC). Niewykluczone zatem, że w nową odsłonę wyścigowej serii zagrają wyłącznie posiadacze PC oraz konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze opóźnienie Test Drive Unlimited: Solar Crown. Produkcja miała ukazać się we wrześniu 2022 r., w tym na konsolach starszej generacji. Ostatecznie jednak zmieniono plany, skutkiem czego porzucono wersje na PlayStation 4 i Xboksa One. Nowym terminem debiutu miał być właśnie 2023 r., lecz jak już wiemy – twórcy ponownie przełożyli premierę.

Gameplay i beta-testy Test Drive Unlimited: Solar Crown

We wczorajszej  transmisji na żywo pojawiło się również kilka pozytywnych elementów. Po pierwsze, otrzymaliśmy wiele fragmentów gameplayu, które pokazują nam, czego możemy się spodziewać po pełnej wersji. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Po drugie, już 24 lipca wybrane osoby będą miały okazję osobiście sprawdzić Test Drive Unlimited: Solar Crown w akcji, a to dzięki beta-testom, które potrwają 3 dni. Aby wziąć w nich udział, musicie zapisać się do newslettera. Możecie to zrobić na tej stronie.

Czym będzie Test Drive Unlimited: Solar Crown?

Akcja Test Drive Unlimited: Solar Crown będzie rozgrywać się na wyspie Hongkong, która według twórców została odwzorowana w skali 1:1. Świat gry składa się zarówno z ogromnego miasta, jak i terenów wokół niego. Do naszej dyspozycji oddana zostanie ponad setka licencjonowanych samochodów takich marek jak Audi, Ferrari, Ford, Land Rover czy Porsche. Weźmiemy też udział w szeregu różnej maści zawodów, a po drodze przyjdzie nam dołączyć do jednego z dwóch rywalizujących klanów: Streets lub Sharps. Kolejne zwycięstwa pomogą w pokonaniu konkurencji.

Dodatkowo będziemy mogli spersonalizować bohatera bądź bohaterkę, spędzać czas z innymi graczami, a nawet spróbować swoich sił w kasynie. Możliwych aktywności znajdzie się tu naprawdę wiele, szykuje się zatem spora gratka dla miłośników wyścigów. Czy Test Drive Unlimited: Solar Crown dowiezie dobrą rozrywkę? Przekonamy się za mniej więcej pół roku.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO