Tekken 8 – premiera w 2023 roku jest całkiem realna. Zobaczcie zwiastun

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Tekken 8 – premiera w 2023 roku jest całkiem realna. Zobaczcie zwiastun

Tekken 8 ma całkiem spore szanse na debiut w roku fiskalnym 2023. Już jakiś czas temu miłośnicy bijatyk dowiedzieli się, że ekipa z firmy Bandai Namco Entertainment przygotowuje ósmą pełnoprawną odsłonę kultowego cyklu Tekken. Co prawda zaprezentowano wtedy efektowny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej, ale nie podano żadnych szczegółów na temat tego tytułu. Nie wiemy, na jakim etapie znajdują się prace ani kiedy będzie miał on swoją premierę. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że tytuł może trafić w ręce graczy szybciej, niż mogło się nam wydawać.

Spis treści:

Tekken 8 – kiedy premiera?

Źródłem tych rewelacji jest niedawne spotkanie Bandai Namco Entertainment z inwestorami. Padło na nim pytanie, czy firma zamierza wydać w 2023 roku jakieś gry, które zapewnią „nową jakość doświadczenia”, jak to miało miejsce w przypadku Elden Ring. Oto odpowiedź (via Insider Gaming): Planujemy dużą liczbę projektów. Tekken 8 również znajduje się w fazie rozwoju i zamierzamy wydać go w roku fiskalnym 2023 lub później.

Istnieje zatem szansa, że premiera Tekken 8 odbędzie się już w przyszłym roku.

Najnowsza odsłona popularnego cyklu bijatyk trafi w ręce graczy między końcem marca 2023 a początkiem kwietnia 2024 roku. Oznaczałoby to, że prace nad tytułem są już na całkiem zaawansowanym etapie i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na jakąś większą oficjalną prezentację. Warto też dodać, że Tekken 8 ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S. Zgodnie z kartą tytułu na platformie Steam tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Inne zbliżające się premiery:
Kalendarz premier gier 2022

Fabuła Tekken 8 – czas zerwać łańcuchy

Jak już wspomnieliśmy wyżej, nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat Tekkena 8. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiły się żadne oficjalne informacje. Przyjrzyjmy się nim pokrótce, zaczynając od fabuły.

Tekken 8 - fabuła
Walka ojca z synem będzie po raz kolejny motywem przewodnim.

Produkcja ponownie skupi się na rywalizacji między Kazuyą Mishimą a jego synem, Jinem Kazamą. Niezwykle ważnym motywem historii zaprezentowanej w grze ma być zerwanie łańcuchów i wyzbycie się wszystkich rzeczy, które mogą ograniczać. Tak przynajmniej twierdzi Katsuhiro Harada, reżyser gry (via IGN).

Tekken 8 postacie – kim zagramy?

Niestety nie znamy na razie listy postaci, którymi będzie można zagrać w Tekkenie 8. Potwierdzono tak naprawdę jedynie Kazuyę Mishimę oraz Jina Kazamę. Możemy jednak założyć, że w grze pojawią się bohaterowie aktualnie najmocniej kojarzący się z cyklem, tacy jak Bob, Bryan, Dragunov, Eddy, Jack-8, Julia, King, Yoshimitsu czy Panda.

Tekken 8 postaci - grafika na lepszym poziomie
Silnik Unreal Engine 5 sprawi, że grafika będzie na jeszcze lepszym poziomie.

Według obietnic pod względem rozgrywki Tekken 8 przeniesie walkę na nowy poziom. Ma to zagwarantować między innymi silnik Unreal Engine 5, dzięki któremu modele postaci będą w tak wysokiej jakości, że zauważymy nawet ruchy mięśni.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO