Tekken 8 przedstawia nowych wojowników – zobacz zwiastuny

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Tekken 8 przedstawia nowych wojowników – zobacz zwiastuny

W świecie bijatyk sporo się dzieje, nawet pod kątem samych zapowiedzi. Otrzymaliśmy wiele informacji o Street Fighterze 6, pojawiły się wieści na temat daty premiery Mortal Kombat i wreszcie – dużo doniesień o Tekkenie 8. Wciąż nie wiemy, kiedy zadebiutuje nowa bijatyka Bandai Namco, ale czekanie możemy sobie umilić za sprawą nowych materiałów.

Spis treści:

Tekken 8 – kiedy premiera?

Źródłem informacji o premierze kolejnego Tekkena jest spotkanie Bandai Namco Entertainment z inwestorami. Padło na nim pytanie, czy firma zamierza wydać w 2023 roku jakieś gry, które zapewnią „nową jakość doświadczenia”, jak to miało miejsce w przypadku Elden Ring. Oto odpowiedź (via Insider Gaming): Planujemy dużą liczbę projektów. Tekken 8 również znajduje się w fazie rozwoju i zamierzamy wydać go w roku fiskalnym 2023 lub później.

Tekken 8 trafi zatem w ręce graczy między kwietniem 2023 a 31 marca 2024 roku.

Oznaczałoby to, że prace nad tytułem są już na całkiem zaawansowanym etapie i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na jakąś większą oficjalną prezentację. Warto też dodać, że Tekken 8 ukaże się na PC, PlayStation 5 oraz Xboksie Series X/S. Zgodnie z kartą tytułu na platformie Steam tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy).

Inne zbliżające się premiery:
Kalendarz premier gier 2023

Zwiastuny Tekken 8 z urywkami rozgrywki

W międzyczasie pojawiło się dużo oficjalnych materiałów, pozwalających przyjrzeć się ósmemu Tekkenowi. Machina marketingowa ruszyła pełną parą. Twórcy zaprezentowali obszerny filmik, omawiający mechaniki gry, a poza tym pojawiły się krótsze nagrania z prezentacjami postaci, takimi jak Nina, Kazuya, Jin, Marshall, Paul, King, Jack-8 oraz Lars.

Wspomniane filmiki są nieco starsze – po nich pojawiły się kolejne. Najpierw zadebiutował materiał dotyczący Jun Kazamy (matki Jina), która powraca po krótkiej przerwie jako grywalna postać. Na poniższym wideo możecie zobaczyć, jak prezentuje się ona w akcji.

Najnowsze wideo dotyczy Xiaoyu – kolejnej bohaterki bardzo dobrze znanej fanom uniwersum. W serii jest ona obecna od trzeciej części i od tamtej pory nie opuściła żadnej odsłony – „ósemka” tego nie zmieni. Materiał znajdziecie poniżej.

Co natomiast wiemy o samej rozgrywce? Przede wszystkim będzie agresywnie i to właśnie taki styl walki gra ma nagradzać. W siódmej części otrzymaliśmy mechanikę Rage, która w nieco zmienionej formie trafi także do Tekkena 8. Oprócz tego pojawi się system o nazwie Heat, który w odpowiednich warunkach ma wpływać na zestaw ataków postaci.

Twórcy chcą też dostarczyć ulepszoną destrukcję otoczenia, a także zadbać o jej wpływ na przebieg walki. Nie doświadczymy recyklingu postaci, jak miało to miejsce wcześniej – wszyscy wojownicy są tworzeni od podstaw. Tekken 8 powstał na nowszym silniku – Unreal Engine 5 – więc pod kątem oprawy oraz wielu innych elementów możemy spodziewać się dużego kroku naprzód w stosunku do poprzednich odsłon. 

Fabuła Tekken 8 – czas zerwać łańcuchy

Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat Tekkena 8. Nie oznacza to jednak, że nie pojawiły się żadne oficjalne informacje. Przyjrzyjmy się im pokrótce, zaczynając od fabuły.

Produkcja ponownie skupi się na rywalizacji między Kazuyą Mishimą a jego synem, Jinem Kazamą. Niezwykle ważnym motywem historii zaprezentowanej w grze ma być zerwanie łańcuchów i wyzbycie się wszystkich rzeczy, które mogą ograniczać. Tak przynajmniej twierdzi Katsuhiro Harada, reżyser gry (via IGN). Możemy się też spodziewać, że Tekken 8 rzuci więcej światła na niedopowiedzenia związane z matką Jina Kazamy, tak jak wskazuje powyższy zwiastun.

Tekken 8 postacie – kim zagramy?

Niestety nie znamy na razie całej listy postaci, którymi będzie można zagrać w Tekkenie 8, ale twórcy na bieżąco ją uzupełniają. Możemy założyć, że w grze pojawią się bohaterowie aktualnie najmocniej kojarzący się z cyklem, tacy jak Bob, Bryan, Dragunov, Eddy, Julia, Yoshimitsu czy Panda.

Tekken 8 postaci - grafika na lepszym poziomie
Silnik Unreal Engine 5 sprawi, że grafika będzie na jeszcze lepszym poziomie.

Według obietnic pod względem rozgrywki Tekken 8 przeniesie walkę na nowy poziom. Ma to zagwarantować między innymi silnik Unreal Engine 5, dzięki któremu modele postaci będą w tak wysokiej jakości, że zauważymy nawet ruchy mięśni.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO