Targi E3 powrócą w tradycyjnej formie. Poznaliśmy datę E3 2023

Autor
Miłosz "AlexB" Szubert
Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (3 głosy)
| autor: Miłosz "AlexB" Szubert |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Targi E3 powrócą w tradycyjnej formie. Poznaliśmy datę E3 2023

Electronic Entertainment Expo, czyli popularne targi E3, przez wiele lat stanowiły jeden z największych symboli branży elektronicznej rozrywki. Niestety, ostatnimi czasy – podobnie jak było to w latach 2007-2008 – ich renoma nieco podupadła. Najpierw w 2019 roku nie pojawiła się na nich firma Sony, później zostały one odwołane ze względu na pandemię COVID-19, w 2021 roku ograniczono się jedynie do mało satysfakcjonującego wydarzenia sieciowego. Tegoroczna edycja w ogóle została odwołana. Na szczęście w przyszłym roku E3 powróci do swojej tradycyjnej formy.

E3 znów w formie targów

Po raz pierwszy informacja o tym, że E3 2023 powrócą do formy dużych targów z publicznością, pojawiła się jeszcze w lipcu tego roku. Wówczas to dowiedzieliśmy się, że stowarzyszenie Entertainment Software Association (ESA), czyli organizator wydarzenia, nawiązało współpracę z firmą ReedPop, która jest odpowiedzialna za takie imprezy, jak PAX, New York Comic Con czy Star Wars Celebration. Wspólnie zapowiedziano wtedy „podniesienie poprzeczki”, jeśli chodzi o przygotowywanie targów gier w ogóle. Czy tak się stanie?

Targi E3 2023 – kiedy się odbędą?

Impreza zostanie podzielona na dwie części. W pierwszej, trwającej od 13 do 14 czerwca, centrum targowe będzie dostępne wyłącznie dla osób związanych z biznesem i mediami, które chciałyby się spotkać z twórcami oraz wydawcami gier i przeprowadzić wywiad. 15-ty czerwca jest określany jako „hybryda” dnia biznesowego i otwartego, podczas którego „zwykli” odwiedzający będą mieli dostęp jedynie do połowy ekspozycji. Natomiast 16-go czerwca całość zostanie otwarta już dla wszystkich zainteresowanych.

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem, kolejna edycja targów E3 odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2023 roku w Los Angeles Convention Center.

Podano też, że E3 2023 chce współpracować z innymi wydarzeniami i pokazami odbywającymi się równolegle do niego. Jak czytamy w tekście na portalu GamesIndustry.biz:

„Możesz prezentować się na PC Gaming Show lub Summer Games Fest, a E3 i GamesIndustry nadal będą chciały Cię usłyszeć i porozmawiać o tym, co robisz”.

Wielki powrót święta graczy?

Podsumowując, w zamierzeniu przyszłoroczna edycja targów E3 będzie powrotem do korzeni, a nawet czymś więcej. Po kilku latach przerwy dziennikarze z całego świata, twórcy gier i przede wszystkim gracze, będą mieli okazję spotkać się twarzą w twarz w słonecznym Los Angeles. Wszystko to brzmi bardzo ciekawie i z pewnością miło byłoby zobaczyć, jak targi E3 wracają do dawnej chwały. Wszakże zawsze było to wydarzenie wyjątkowe, pełniące funkcję swoistego święta. Jak jednak będzie w istocie? Przekonamy się o tym za niecały rok.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO