Targi E3 oficjalnie odwołane

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Targi E3 oficjalnie odwołane

Electronic Entertainment Expo, czyli popularne targi E3, przez wiele lat stanowiły jeden z największych symboli branży elektronicznej rozrywki. Niestety, ostatnimi czasy – podobnie jak było to w latach 2007-2008 – ich renoma nieco podupadła. Najpierw w 2019 roku nie pojawiła się na nich firma Sony, później zostały one odwołane ze względu na pandemię COVID-19, w 2021 roku ograniczono się jedynie do mało satysfakcjonującego wydarzenia sieciowego. Ubiegłoroczna edycja w ogóle została odwołana.

Pierwsze informacje na temat tegorocznej imprezy napawały jednak optymizmem. Miała się ona odbyć w dniach 13-16 czerwca w Los Angeles Convention Center. Niestety wszelkie nadzieje na powrót E3 okazały się płonne.

E3 2023 również odwołane

Zaczęło się od tego, że duże firmy, takie jak Ubisoft, Nintendo i Microsoft, podały, że nie będą częścią targów E3 2023, nawet jeśli takowe się odbędą. Jak nietrudno się domyślić, tego typu ruchy negatywnie wpłynęły na zainteresowanie kolejną odsłoną kultowej niegdyś imprezy. Pojawiły się nawet plotki, że podobnie jak ubiegłoroczna edycja, ta nadchodząca również zostanie odwołana. Zostały one oficjalnie potwierdzone wczoraj przez organizatorów imprezy: ESA i ReedPop.

Serwisowi IGN udało się uzyskać specjalne oświadczenie, w którym przedstawiciele wspomnianych wyżej organizacji tłumaczą powody tego niewątpliwie smutnego postanowienia. Cytując ich słowa:

To była trudna decyzja ze względu na cały wysiłek, jaki my i nasi partnerzy włożyliśmy, aby to wydarzenie się odbyło, ale musieliśmy zrobić to, co jest dobre dla branży i co jest dobre dla E3. Doceniamy i rozumiemy, że zainteresowane firmy nie miały przygotowanych dem, a wyzwania związane z zarządzaniem finansami i zasobami sprawiły, że ich obecność na E3 tego lata okazała się przeszkodą nie do pokonania. Tym, którzy zobowiązali się do udziału w E3 2023, chcemy powiedzieć, iż przykro nam, że nie możemy zorganizować pokazu, na jaki zasługujecie i jakiego oczekujecie od imprez organizowanych przez ReedPop”.

Branża wspomina E3 

Odwołanie kolejnych targów E3 oznacza dla części społeczności graczy definitywny koniec tej imprezy oraz pewnej epoki w historii gamingu. I jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, wydarzenie to stało się przyczynkiem do różnego typu wspominek. Archiwalne zdjęcia oraz nagrania z imprezy, a także kilka słów nostalgii, opublikowali między innymi dziennikarze Geoff Keighley oraz Mike Minotti. Jeśli sami macie ochotę na małą retrospekcję, to zapraszamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.

Co zamiast E3?

Na szczęście gracze nie zostaną całkowicie porzuceni w to lato. Jak mogliście przeczytać w opublikowanym powyżej tweecie Keighleya, 8 czerwca odbędzie się Summer Game Fest, na którym z pewnością zobaczymy kilka głośnych tytułów i otrzymamy ważne zapowiedzi. Natomiast 11 czerwca swoją prezentację Xbox Games Showcase zorganizuje Microsoft. Z pewnością mniej lub bardziej efektowne imprezy zorganizują również Sony, Nintendo, Ubisoft oraz EA.

Zatem choć z punktu widzenia osób będących z branżą już od dłuższego czasu „śmierć” E3 może być dość bolesnym ciosem, materiałów do oglądania i czytania z pewnością nie zabraknie.

Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.8/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO