Zobacz również: Dlaczego warto mieć podkładkę pod myszką?
Spis treści
Budżet, który założyliśmy, jest tak niewielki, że raczej nikt tutaj nie będzie miał wymyślnych oczekiwań. Podkładka gamingowa do 50 złotych powinna trzymać się stabilnie na biurku i wykonana być z materiałów zapewniających twojej myszy dobry poślizg. Miłym dodatkiem jest, chociaż minimalna odporność na zalanie, łatwość czyszczenia oraz obszyte krawędzie, które zwiększą jej trwałość.
W kwestii wymiarów podkładki nie ogranicza nas budżet.
Rozmiarówki są bardzo różne. Mogą być przestrzenią dla samej myszki, mieścić na swojej powierzchni zarówno klawiaturę, jak i mysz lub pokrywać cały blat biurka. Najprościej będzie przedstawić kilka rozmiarów z umieszczonymi na nich peryferiami, co pozwoli na lepsze zobrazowanie potrzeb i wybór optymalnej podkładki dla Ciebie.
Droższe podkładki gamingowe nie tylko są wykonane z wysokiej jakości wodoszczelnych materiałów, ale również bardziej dopracowane pod kątem wizualnych efektów (podświetlenie RGB) czy dodatkowych funkcji (wbudowane dodatkowe porty USB, ładowanie indukcyjne).
Zobacz: Jaka podświetlana podkładka pod mysz? Polecane podkładki RGB
W tym rankingu znajdziesz:
California Access Panther II CA-1807T to mała materiałowa podkładka dla gracza, którą kupisz za niewielkie pieniądze. Jej górna powierzchnia wykonana jest z matowej tkaniny. Dół pokrywa guma naturalna, która trzyma się solidnie na blacie. Płaskie brzegi są niewyczuwalne po nadgarstkiem.
Roccat Kanga to standardowa niczym niewyróżniająca się, klasyczna podkładka pod mysz do pracy. A jednak mimo niskiej ceny sprawdzi się również przy intensywnym graniu. Materiał jest przyjemny w dotyku, a delikatne obszycie nie drażni nadgarstków, które spoczywają na jej brzegach. Płynność poruszania myszką zwiększa chropowata powierzchnia, a gumowy spód zapewnia przyczepność.
California Access Margay CA-1809 to duża podkładka pod mysz dla graczy do 50 zł. Wymiary 450 x 400 mm tworzą spory obszar do manewrowania gryzoniem. Wykonana z gumy naturalnej antypoślizgowa powierzchnia na spodzie podkładki gwarantuje jej stabilność nawet podczas najbardziej intensywnych ruchów. Liczyć możemy również na wytrzymałość brzegów, które się nie strzępią. Delikatne czerwone akcenty na jej powierzchni dodają jej gamingowego pazura.
Razer Sphex V2 Mini to podkładka gamingowa pod mysz, która zdecydowanie wyróżnia się barwną stylistyką. Kolorowe paski na jej powierzchni przyciągają uwagę i tworzą gamingowy klimat. Jest to jedna z podkładek o standardowych rozmiarach optymalnych do obsługi gryzonia. Jej grubość wynosząca 0,5 mm przypisuje ją do kategorii ultraciękich podkładek dla graczy. Powłoka, która znajduje się na jej spodzie, nie tylko gwarantuje przyczepność, ale również czyni ją bardziej wytrzymałą.
W budżecie nieprzekraczającym 50 zł znajdziemy również solidną podkładkę pod mysz i klawiaturę. KRUX Space XXL spokojnie pomieści oba sprzęty na powierzchni o wymiarach 400 x 970 mm. Prezentuje się schludnie, nie przykuwając uwagi zbędnymi kolorowymi detalami. Warto zwrócić uwagę na materiał pokrywający podkładkę, który łączy ze sobą mikrowłókna oraz mikrofibrę. Taka mieszanka sprawia, że po podkładce spływają napoje, a lekko zaschnięte plamy są łatwe w czyszczeniu. Nie brakuje również antypoślizgowej powierzchni na jej spodzie oraz obszytych krawędzi. To duża podkładka, która jest doskonałym podkładem dla gryzonia oraz gustownym czarnym tłem dla efektownej klawiatury czy myszy z podświetleniem RGB.
Mogą Cię zainteresować: