Spis treści:
Zobacz także: Najlepsze klawiatury do 500 złotych w rankingu TOP 5
Jako „tania klawiatura dla gracza” rozumiemy sprzęt, którego cena nie przekracza 400 złotych. Ktoś może powiedzieć: to i tak dużo. Będzie mieć rację, dlatego w naszym zestawieniu znajdzie też tańsze modele. Trzeba jednak zauważyć, że najlepsze klawiatury gamingowe kosztują dwa razy tyle i więcej. Czego możemy się spodziewać po urządzeniu „niedrogim”? Obecnie naprawdę wiele.
Klawiatura dla graczy w tej kategorii cenowej może mieć wytrzymałą konstrukcję z aluminium lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Może być odporna na zachlapania i mieć trudno ścieralne znaki na klawiszach. Przewód w oplocie (zwiększającym trwałość) również jest czymś, czego można oczekiwać. Podobnie jak stopek do regulacji wysokości czy podpórki pod nadgarstki.
Podświetlenie RGB z dynamicznymi efektami i regulacją intensywności. Programowalne klawisze i dodatkowe klawisze makr, anti-ghosting (eliminujący problemy z rejestracją kilku wciśniętych klawiszy naraz) oraz przyciski do obsługi multimediów. To główne cechy, na jakie możemy liczyć, gdy nasz budżet nie przekracza 400 złotych.
Nawet niedrogie klawiatury mechaniczne dla graczy oferują ponadto krótki czas reakcji, wysoką precyzję i żywotność na poziomie 20-50 milionów kliknięć.
Przy niewielkim budżecie rzadko natkniemy się na klawiatury z najbardziej cenionymi przełącznikami Cherry MX lub innymi reprezentującymi tę najwyższą półkę. Zamiast tego będziemy zmuszeni do postawienia na switche Kailh, Outemu, Gateron czy Jixian (mimo wszystko, niezłe i godne uwagi).
Oprócz wyższej jakości przełączników (o szybszej reakcji i większej żywotności), w tej kategorii cenowej trzeba też często zrezygnować z dodatkowych przycisków funkcyjnych czy programowania makr „w locie”. Dla droższych modeli zarezerwowane są też miękkie podpórki pod nadgarstki, profile ustawień zapisywane w chmurze, rozbudowane oprogramowanie, wymyślne efekty podświetlenia RGB czy wreszcie łączność bezprzewodowa.
W tym rankingu znajdziesz klawiatury membranowe do 300 zł:
Jeżeli twój budżet jest poważnie ograniczony, to bezpiecznym wyborem będzie tania i dobra klawiatura gamingowa do 60 zł. Fury Spitfire kosztuje tyle, co pizza w dużym rozmiarze. Choć jej cena jest bardzo niska, ani do jakości wykonania, ani do jej funkcjonalności nie można mieć większych zastrzeżeń. Jasne, że nie ma co liczyć na wodotryski, ale podświetlenie RGB o regulowanej jasności, anti-ghosting czy konstrukcja odporna na zachlapania, to cechy znajdujące się na jej liście. Dla gracza bez wygórowanych wymagań będzie w sam raz.
Genesis Rhod 400 to coś dla ciebie, jeśli do rozgrywki podchodzisz bardzo emocjonalnie. To solidna klawiatura membranowa do 100 złotych z wytrzymałą obudową spinaną klamrami z aluminium. Przy okazji konstrukcja jest także wodoszczelna. Klawiaturze niestraszne są też nawet te najbardziej wymyślne sekwencje, jako że oferuje 19-klawiszowy anti-ghosting. Przypadkowe wciśnięcie klawisza Windows nie będzie problemem, bo możesz go po prostu zablokować. Dzięki podświetleniu z powodzeniem pograsz także wtedy, gdy inni będą już spać.
Stosunek ceny do oferowanej jakości w przypadku klawiatury California Access Gecco CA-1419 jest po prostu pierwszorzędny. Klawisze na dobrze spasowanych prowadnicach i porządne membrany to gwarancja wysokiej precyzji, a laserowo nanoszone znaki minimalizują ryzyko ścierania. Anti-ghosting, podświetlenie i przyciski do sterowania multimediami to kolejne plusy. Wisienką na torcie jest ciekawa, nieco agresywna stylistyka. Dzięki niej na biurku gracza sprzęt prezentuje się bez zarzutu.
Ten model klawiatury membranowej dla graczy docenią wszyscy, którym zależy na minimalistycznym wzornictwie i nie potrzebują pełnowymiarowej obudowy. Korero TKL CA1424 jest pozbawiona pola numerycznego z prawej strony, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce na biurku i jednocześnie ułatwisz sobie poruszanie myszką. Docenić należy fakt, że klawiatura jest bezprzewodowa, ale można ją podłączyć przez USB. Oprócz tego, Korero TKL została wyposażona w podświetlenie RGB, a także wygodne aluminiowe pokrętło do sterowania głośnością.
Multimedialna klawiatura membranowa dla graczy, której nie sposób odmówić świetnego wyglądu. Oryginalny pasek LED w górnej części (zaraz pod klawiszami funkcyjnymi) można spersonalizować według własnych potrzeb dzięki sześciu różnym efektom. HyperX Alloy Core RGB jest również odporna na zachlapanie, natomiast cała jej konstrukcja jest wytrzymała ze względu na obudowę ze wzmocnionego plastiku. Wygodne i jednocześnie cicho pracujące klawisze docenią wszyscy, którzy lubią czuć informację zwrotną od klawiatury, ale przeszkadza im głośny mechanizm.
W tym rankingu znajdziesz klawiatury mechaniczne do 400 zł:
Logitech G413 to stosunkowo niedroga klawiatura mechaniczna dla graczy. Szwajcarski producent wyposażył ją w swoje autorskie przełączniki. Cechują się stosunkowo cichą pracą i wysokim punktem aktywacji 1,5mm. Sprzyja to wykonywaniu szybkich akcji w grach. Miłośnicy strzelanek, erpegów i MMO na pewno ten fakt docenią. Poza tym, między innymi anti-ghosting dla 26 klawiszy, podatność na programowanie, przelotowy port USB i podświetlenie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że konstrukcja została wykonana z aluminiowo-magnezowego stopu, zapewniającego odpowiednią trwałość.
Wyjątkowo wygodna klawiatura mechaniczna z podkładką pod nadgarstki w zestawie i aż pięć gumowych podkładek, które zapewniają stabilną pozycję na biurku. Oprócz tego to, co gracze kochają najbardziej: czerwone przełączniki Cherry MX ze złotymi stykami o punkcie aktywacji 2 mm i sile nacisku 45 g. Działają one w sposób liniowy i w połączeniu z pełnym anti ghostingiem sprawiają, że odejście od gry będzie trudniejsze niż zwykle. Klawiatura jest podświetlana jednym kolorem – czerwonym (pasującym do switchy).
Równie ciekawie prezentuje się California Access Lizard CA-1415HQ. To wytrzymała klawiatura gamingowa z popularnymi przełącznikami mechanicznymi Outemu Red. Podczas wielogodzinnych rozrywek możemy liczyć na pełny anti-ghosting oraz blokadę klawiszy Windowsa. Minimalistyczny design dopełnia podświetlenie RGB, które można zaprogramować, tak jak tylko się chce. To wszystko razem tworzy konkretny sprzęt gamingowy za nie takie duże pieniądze.
Jeśli według Ciebie klawiatura musi być nie tylko funkcjonalna, ale i ładna – CA Shark CA-1418 powinna znaleźć się na Twojej liście zakupów. Górna część obudowy wykonana ze szczotkowanego aluminium nadaje jej wyjątkowego charakteru i potwierdza to, że całość została stworzona z solidnych materiałów. Dodatkowe podświetlenie z boku klawiatury będzie wyglądać świetnie po zmroku, natomiast na górze do wyboru użytkownika jest pełna paleta True RGB z mnóstwem opcji konfiguracji. Do tego wszystkiego przyjemne w użyciu przełączniki Jixien Red i pełny anti ghosting.
Na koniec jeszcze jedna klawiatura mechaniczno-membranowa, ale z nieco wyższej półki. Razer Oranta Chroma V2 to godne polecenia urządzenie dla gracza, szukającego porządnego „mechanika” w dobrej cenie. Wysoka precyzja i szybka reakcja to jej znaki rozpoznawcze, wraz z podświetleniem RGB, anti-ghostingiem oraz możliwością tworzenia i zapisywania profili, oraz makr. Wyprofilowane klawisze, regulowana wysokość i odłączana podpórka pod nadgarstki to trio, które sprawia, że nawet najdłuższa sesja z grami odbywa się w komfortowych warunkach.
Mogą Cię zainteresować: