Tales from the Borderlands – dlaczego czekamy na nową odsłonę tej gry?

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
4.7/5 - (4 głosy)
| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 3 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Tales from the Borderlands – dlaczego czekamy na nową odsłonę tej gry?

New Tales from the Borderlands to kontynuacja cenionej gry narracyjnej z 2014 roku. Odpowiadało za nią studio Telltale Games – zespół kojarzony z gier, w których fabuła jest na pierwszym planie. Zanim to studio upadło, udało się mu wyprodukować m.in. udaną adaptację The Walking Dead, Gry o tron czy nawet Batmana. Tales from the Borderlands był jednym z ich najlepszych tytułów, bo świetnie oddawał naturę serii szalonych strzelanek RPG. Częściowo na pewno wynikało to z tego, że projekt był wspomagany przez Gearbox Software – twórców serii Borderlands.

Kontynuację tej cenionej gry zapowiedziano w kwietniu tego roku. Ujawniono wtedy, że nad tytułem po cichu pracowano już od kilku lat, i że więcej informacji pojawi się latem tego roku. Wtedy też Randy Pitchford (prezes Gearbox Software) zapewniał, że nowa gra pojawi się nie później niż w grudniu 2022 roku. Niewykluczone, że oficjalnych informacji doczekamy się w przyszłym tygodniu podczas imprezy Gamescom.

Premiera New Tales from the Borderlands

Zanim jednak oficjalna zapowiedź nastąpi, możemy przyjrzeć się przeciekowi pochodzącemu z sieci sklepów Amazon. Podobnie jak w innych przypadkach, na karcie produktu pojawiła się data premiery 21 października 2022 roku. Oprócz tego mamy też zarys fabularny. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że będzie to całkiem nowa opowieść, w której zadebiutują nieznane dotychczas postacie.

Tales from the Borderlands premiera
Zrzut ekranu przedstawiający usuniętą już ofertę z kontynuacją Tales from the Borderlands.

Za pośrednictwem Amazona dowiadujemy się, że będzie to altruistyczna naukowczyni Anu, jej ambitny brat Octavio i porywcza Fran. Akcja opowieści ma rozgrywać się pomiędzy drugą i trzecią odsłoną serii Borderlands. Zostanie ona podzielona na pięć części. Zgodnie z naturą podobnych gier podejmować będziemy wybory, które mają znacząco wpłynąć na przebieg opowieści.

Autorem przecieku jest użytkownik Twittera o pseudonimie Wario64. Jego post również jest już niedostępny, ale całe zajście pozwoliło nam też poznać platformy, na których prawdopodobnie zadebiutuje New Tales from the Borderlands. Tak, jak można się było spodziewać, będą to PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC oraz Nintendo Switch. Jeśli chodzi o cenę Tales from the Borderlands – w rozbudowanej edycji Deluxe, ma ona rzekomo wynosić 49,99 dolarów, co w przeliczeniu daje około 230 złotych.

Tales from the Borderlands – pierwsza odsłona

Jeśli nie mieliście okazji zagrać w pierwszą odsłonę Tales from the Borderlands, możecie to łatwo nadrobić. Gra dostępna jest na PC, PS4, PS3, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox 360 oraz na urządzeniach z systemami iOS lub Android. Niestety Tales from the Borderlands nie posiada niestety polskiej wersji językowej.

W PlayStation Store Tales from the Borderlands jest obecnie przecenione o 25%, dzięki czemu można zakupić grę w cenie 63 złotych. Warto się jednak pospieszyć, bowiem cena ta będzie obowiązywała jedynie do 1 września. Bez promocji gra kosztuje 84 zł i w takiej cenie możecie ją obecnie nabyć na Steamie.

Tales from the Borderlands – fabuła jest świetna

Wydarzenia opowiedziane w pierwszej odsłonie Tales from the Borderlands kontynuują fabułę z Borderlands 2. Wcielamy się w Rhysa, pracownika Hyperionu, który wraz z oszustką imieniem Fiona stara się odnaleźć mityczną Kryptę i się w ten sposób wzbogacić. Nie będzie to oczywiście łatwe. Duet protagonistów musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Całość przyprawiona jest szalonym humorem, z którym kojarzony jest cykl Gearbox Software.

Rhys trafił ostatecznie do Borderlands 3 wraz z niektórymi innymi postaciami, które zadebiutowały w Tales from the Borderlands. Można więc spokojnie założyć, że to samo spotka protagonistów kontynuacji. Mówił zresztą o tym Randy Pitchford, który stwierdził, że jest to dobry sposób na wprowadzanie postaci do uniwersum. Dlatego obie gry warto znać.

Jeśli New Tales from the Borderlands będzie trzymać poziom pierwowzoru, czeka nas świetna produkcja. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że nad „dwójką” pracować będą jedynie autorzy Borderlands – Telltale Games nie zostało zaangażowane w projekt, mimo iż reaktywowało się jakiś czas temu.

Zobacz również:
Najlepsze gry przygodowe
Ranking gier przygodowych
Komputronik Gaming Google News

Mogą Cię zainteresować:

Czytaj Więcej


Czytaj NANO