System Shock Remake ze złotym statusem. Zobacz oficjalne wymagania sprzętowe

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
System Shock Remake ze złotym statusem. Zobacz oficjalne wymagania sprzętowe

System Shock zadebiutował w 1994 roku i dzięki unikalnemu połączeniu różnych gatunków zapisał się w historii branży gier jako jeden z najważniejszych tytułów. Od jakiegoś czasu powstaje System Shock remake, przygotowywany przez zespół Nightdive Studios, kojarzony przede wszystkim z remasterami – np. Quake Remastered. Po licznych opóźnieniach twórcy ogłosili w końcu złoty status produkcji. W tym tekście znajdziecie najważniejsze informacje o grze oraz jej oficjalne wymagania sprzętowe.

Wymagania sprzętowe System Shock Remake

Poniżej znajdują się wymagania sprzętowe System Shock Remake. Zostały one oficjalnie potwierdzone przez twórców, więc nie powinny już ulec zmianie. Wymagania nie są wysokie – wręcz każdy gracz powinien uruchomić grę na swoim komputerze.

Minimalne wymagania System Shock Remake na PC:

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
 • Procesor: Intel Core i5-2400 lub AMD FX-8320
 • Pamięć: 4 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 670 2GB lub AMD Radeon HD 7870 2GB
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania System Shock Remake na PC:

 • System operacyjny: Windows 7, 8.1 lub 10 (wersje 64-bitowe)
 • Procesor: Intel Core i7-3770 lub AMD FX-8350
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GTX 970 4GB lub AMD Radeon R9 290 4GB
 • DirectX: wersja 11
 • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni


System Shock Remake – data premiery i cena

Premiera System Shock Remake była wielokrotnie przekładana – tytuł miał ukazać się oryginalnie jeszcze w 2017 roku. W międzyczasie wiele aspektów doczekało się gruntownych zmian. W efekcie doczekamy się czegoś więcej, aniżeli bardzo wiernego remake’u.

System Shock Remake ukaże się 30 maja 2023 roku.

Najpierw zadebiutuje wersja PC. Na platformie Steam została ona wyceniona na 179 zł. W późniejszym czasie ukażą się wersje na konsole PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PlayStation 4 i Xbox One. Jeszcze nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Czym jest System Shock Remake?

System Shock Remake, podobnie jak pierwowzór, stanowi połączenie strzelanki pierwszoosobowej (FPS) z elementami gier RPG oraz przygodowych. W trakcie rozgrywki przemierzamy kolejne pomieszczenia, walczymy z przeciwnikami, rozwiązujemy zagadki i rozwijamy umiejętności protagonisty.

Wcielamy się w hakera, któremu przychodzi włamać się do sztucznej inteligencji o nazwie Shodan i wykraść cenne dane. Po tym wydarzeniu bohater zapada w półroczną śpiączkę, a gdy się budzi, zastaje Cytadelę w zgoła odmiennym stanie – AI przejęła kontrolę nad stacją i przemieniła jej załogę w mutanty lub cyborgi. Jej celem jest zniszczenie ludzkości.

Już oryginał był wyjątkowo rozbudowany pod względem mechaniki rozgrywki (choćby w kontekście ruchu – gra dopuszczała m.in. czołganie się), a ponadto oferował graczowi dużą swobodę. System Shock Remake wszystkie te elementy wyniesie jednak na jeszcze wyższy poziom. Twórcy przygotują też wiele nowości – w tym nieobecnych wcześniej przeciwników i znacznie usprawnione sterowanie. Nad stylem artystycznym czuwa współtwórca oryginału, Robb Waters, więc można się spodziewać, że nowa wersja zadowoli fanów pierwowzoru.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO