Pod tym względem Switch 2 zawstydzi niektóre konsole obecnej generacji

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Pod tym względem Switch 2 zawstydzi niektóre konsole obecnej generacji

Kolejne, jeszcze nieoficjalne doniesienia stawiają nadchodzącą konsolę Nintendo Switch 2 w coraz lepszym świetle. Teraz mowa o ilości pamięci RAM i jeśli te plotki się sprawdzą, następca Switcha zawstydzi niektóre konsole obecnej generacji.

Switch 2 zapowiada się ciekawie

Pisaliśmy niedawno o tym, że dziennikarze branżowi mogli wziąć udział w zamkniętym pokazie konsoli. Według informacji krążących po sieci zaprezentowano im The Matrix Awakens – demo technologiczne, które dotychczas dostępne było jedynie na PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Sugeruje to, że nie ma powodów do obaw, jeśli chodzi o parametry nowej konsoli – można założyć, że będzie mocno wyprzedzać poprzednika.

Nintendo Switch 2 ma mieć więcej pamięci niż Xbox Series S

Kolejne doniesienia wskazują, że Nintendo Switch 2 (lub Nintendo Focus) będzie wyposażone w 12 GB pamięci RAM. Informacja pochodzi od redaktora strony Universo Nintendo, który opublikował post na X/Twitterze (znajdziecie go poniżej).

Dla porównania – PlayStation 5 oraz Xbox Series X wyposażone są w 16 GB RAM. Słabsza wersja najnowszego Xboxa posiada tylko 10 GB RAM. Informator dodał jeszcze, że na wyżej omówionym pokazie zastosowane zostało nie DLSS 3.5, a DLSS 3.1. Potwierdził on też, że nowa konsola obsługuje ray tracing.

W połączeniu z wcześniej opublikowanymi informacjami Nintendo Switch 2 staje się coraz bardziej atrakcyjne.

Ma ono być hybrydową konsolą, posiadać 8-calowy ekran (LCD zamiast OLED-a, co ma zmniejszyć koszty produkcji), 512 GB pamięci wewnętrznej i korzystać z nowego rodzaju kartridżów. Przy tym zapowiada się na to, że zapewni również wsteczną kompatybilność.

Nintendo na ten moment milczy na temat konsoli. Nie wiemy, kiedy zostanie zaprezentowana, ani tym bardziej kiedy można spodziewać się jej premiery.

Przy okazji zobacz konsole Nintendo Switch:


Akcesoria do Nintendo Switch:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (1 głos)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO