Mario tym razem przesadził z grzybami, Nintendo poleciało ostro w nowej grze

| autor: Krzysiek Kalwasiński | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Mario tym razem przesadził z grzybami, Nintendo poleciało ostro w nowej grze

Wczoraj, 21 czerwca, odbył się pokaz Nintendo Direct. Fani gier wydawanych od lat przez japońską korporację mieli sporo powodów do radości. Nie zabrakło bowiem zapowiedzi nowych tytułów oraz niespodziewanych powrotów z przeszłości. Fanom gier z Mario Nintendo Direct przyniosło zapowiedź nowej gry Super Mario Bros. stworzonej z myślą o powrocie do klasyki. Zapowiedziano też nową wersję pierwszego RPG w serii.

Przejdź do:

Super Mario Bros. Wonder dla fanów klasyki

Dopiero na sam koniec wczorajszego pokazu zostawiono grę, o której od jakiegoś czasu krążyły plotki. Mowa o nowej odsłonie w klasycznym stylu, czyli Super Mario Bros. Wonder. Nazywanie jej klasyką może być dla niektórych nadużyciem, bo odnosi się to przede wszystkim do perspektywy 2D. Poza tym zauważyć można wiele rozmaitych nowości, łącznie z tytułowymi „cudownymi kwiatami”, pochwycenie których nieco zmienia zasady zabawy.

Na zwiastunie (lub grafikach promujących) można dostrzec jeszcze jedną nowość – Mario w formie słonia. W takiej postaci nasz wąsaty hydraulik jest wolniejszy, ale najwidoczniej lepiej radzi sobie w samoobronie – i to tyle, co na ten moment wiemy. Deweloperzy tworzący gry dla Nintendo zawsze wykazywali się dużą pomysłowością. Więcej informacji na temat charakterystyki gry ma się pojawić wkrótce.

Gra dostępna jest już w przedsprzedaży w cenie 60 dolarów (około 240 zł). Nie będziemy musieli długo czekać na premierę.

Super Mario Bros. Wonder zadebiutuje 20 października 2023 roku jedynie na konsoli Nintendo Switch.

Super Mario RPG powraca

Starsi fani marki najpewniej znają jedną z najlepszych gier nie tylko w serii, ale i w ogóle. Mowa o Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars wydanym w 1996 roku na SNES-ie. Remake tej klasyki, poza znacznym upiększeniem oprawy, wprowadzi także usprawnienia w rozgrywce. Wciąż będzie to jednak gra z turowym systemem walki.

Grę można zamawiać już w przedsprzedaży w cenie 60 dolarów (około 240 zł).

Nowe Super Mario RPG zadebiutuje już 17 listopada 2023 roku, oczywiście tylko w wersji na Nintendo Switch.

Obecnie popularne gry na Nintendo Switch:


Tutaj znajdziecie zapis całego, ponad 40-minutowego pokazu Nintendo Direct:

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (5 głosów)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO