Street Fighter 6 z klasyfikacją wiekową. Premiera tuż za rogiem?

| autor: Krzysiek Kalwasiński |Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Street Fighter 6 z klasyfikacją wiekową. Premiera tuż za rogiem?

Street Fighter to jedna z najbardziej wiekowych i najważniejszych serii w gatunku bijatyk. Wkrótce być może poznamy dokładną datę premiery najnowszej odsłony, czyli Street Fighter 6. Gra Capcomu otrzymała klasyfikację wiekową w Korei, przybliżając się tym samym do debiutu – a przynajmniej chciałoby się w to wierzyć.

Spis treści:

Street Fighter 6 z klasyfikacją wiekową w Korei

Capcom nie dzieli się zbyt hojnie informacjami na temat daty debiutu szóstego Street Fightera. Na ten moment wiemy jedynie, że odbędzie się on w przyszłym roku. Być może wkrótce poznamy jednak dokładniejsze informacje – choć przydzielenie klasyfikacji wiekowej w Korei wcale nie musi tego oznaczać. Najwyraźniej prace nad grą są już jednak ukończone, a stąd niedaleka droga do premiery.

Dowiedzieliśmy się, że Street Fighter 6 ma być grą odpowiednią już dla 15-latków.

Komisja podjęła taką decyzję na podstawie scen ukazujących przemoc i tematykę obracającą się wokół walk.

Tak czy inaczej to dobra informacja, zwłaszcza dla osób oczekujących kolejnej odsłony serii bijatyk. Niektórzy zwracają uwagę na to, że podobna sytuacja miała miejsce z The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która następnie pojawiła się na rynku w maju. Powtórka z rozrywki nie jest pewnikiem, ale może to oznaczać, że ujawnienie daty premiery nastąpi podczas tegorocznego The Game Awards. Gala rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego.

Nowa odsłona zapowiada się świetnie

Street Fighter 6 zapowiada się na bardzo dobrą grę. Potwierdzają to osoby, które wzięły udział w zamkniętych testach beta, które odbyły się w październiku. Nowa gra Capcomu ma zadowolić zarówno wieloletnich fanów, jak i nowych graczy. Choćby z uwagi na zróżnicowaną zawartość.

W grze pojawi się m.in. nowy tryb fabularny o nazwie World Tour, przeznaczony dla pojedynczego gracza. Oprócz tego dostępne będą opcje Battle Hub oraz Fighting Ground – nie wiadomo jednak nic na ich temat. Nowi gracze skorzystają też z uproszczonego sterowania, a weterani będą mogli pozostać przy klasycznym rozwiązaniu.

Street Fighter 6 – premiera i cena

Premiera Street Fighter 6 ma odbyć się w 2023 roku.

Gra wyjdzie na PC, PS5, PS4 oraz na Xboxach Series X/S. Twórcy nie podali jeszcze wymagań sprzętowych na PC ani ceny którejkolwiek z wersji. Na więcej informacji trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz także:
Premiery gier 2023 roku
Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Autor
Krzysiek Kalwasiński
Mój pierwszy wybór to wszelkiej maści gry zręcznościowe, ale dobrym RPG (zwłaszcza japońskim) również nie pogardzę. Bawi mnie wszystko poza typowymi grami sportowymi. Filmy również aktywnie zabierają mi czas, podobnie jak muzyka.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (2 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO