Gdzie jest trade link Steam? Instrukcja, jak tworzyć oferty wymian z trade linkiem

| autor: Paweł Woźniak | Przeczytasz w 4 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Gdzie jest trade link Steam? Instrukcja, jak tworzyć oferty wymian z trade linkiem

Steam to rozbudowana platforma, która służy nie tylko do zakupu gier, ale również do rozmaitych interakcji z innymi graczami, np. poprzez dyskusje, tworzenie poradników czy też wymianę przedmiotów. W dzisiejszym artykule zajmiemy się dogłębnym omówieniem tej ostatniej kwestii, dzięki czemu tzw. „trade link Steam” nie będzie miał przed Wami żadnych tajemnic. Przede wszystkim wyjaśnijmy, co to jest Steam Trade URL – otóż mowa o funkcji służącej do wymiany przedmiotów między użytkownikami. A jak znaleźć swój trade link Steam? Zacznijmy od rzeczy podstawowych. 

Spis treści:

Steam Trade URL to specjalnie wygenerowany link, dzięki któremu jesteśmy w stanie dokonać wymiany przedmiotu z innym graczem na platformie Steam. Swój własny trade link dostępny na Steamie możemy przesłać osobie, z którą chcemy dokonać transakcji, a następnie wymienić się wybranymi przedmiotami. Trade link najczęściej jest używany do handlu przedmiotami kosmetycznymi z CS:GO, poza tym umożliwia korzystanie z zewnętrznych serwisów służących do sprzedaży skinów.

Za pomocą Steam Trade URLmożemy dokonać wymiany przedmiotów.
Poprzez trade link Steam możemy dokonać wymiany przedmiotów.

Trade link to oficjalna funkcja Steama, dlatego nie należy martwić się o swoje bezpieczeństwo, jeśli transakcji dokonujemy z zaufanymi użytkownikami. Wypada natomiast zachować ostrożność w przypadku handlu z nieznajomymi, bowiem zawsze jesteśmy narażeni na oszustwo. Oczywiście należy mieć na uwadze, że transakcja wymaga akceptacji obu stron (w tym również naszej), ale oszuści mogą znaleźć sposób, aby wykorzystać niczego niepodejrzewające osoby. Dlatego, aby uniknąć utraty cennego przedmiotu, warto stosować się do kliku zasad podczas kontaktu z innymi graczami poprzez Steam Trade Link.

  • Nie wysyłajcie za darmo swoich przedmiotów w celu „przetestowania” ich przez innego gracza.
  • Zawsze sprawdzajcie przedmioty od drugiego użytkownika, jak również ich wartość.
  • Nie akceptujcie ofert wymiany od podejrzanych i nieznajomych osób.
  • Nie udostępniajcie trade linka na Steamie niezabezpieczonym lub nieznanym serwisom.

Wbrew pozorom niełatwo odpowiedzieć na podstawowe pytanie dotyczące Steam Trade URL, czyli gdzie jest trade link Steam. Wiele osób początkowo może mieć problem z dotarciem do niej, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, jak dokonać tego w najszybszy możliwy sposób.

Trade link Steam – gdzie jest? Instrukcja, jak znaleźć swój trade link na Steamie:

  • Przede wszystkim musimy być zalogowani na naszym koncie. 
  • Następnie w zakładce profilu (nazwana będzie naszym nickiem) wybieramy kategorię „Ekwipunek”, aby przejść do okna, w którym możemy podejrzeć posiadane przez nas przedmioty.
Ta zakładka przeniesie nas do okna z ekwipunkiem.
Ta zakładka przeniesie nas do okna z ekwipunkiem.
  • Potem klikamy na „Oferty wymiany”, a później z prawej strony ustawień musimy odnaleźć zakładkę „Kto może mi przesyłać oferty wymiany?”.
Tutaj znajdziemy interesujące nas ustawienie.
Tutaj znajdziemy interesujące nas ustawienie.
  • Oprócz podstawowych ustawień handlu znajdziemy tu również nasz trade link Steam w miejscu „Strony zewnętrzne”. Wystarczy, że skopiujemy obecny tam link i możemy korzystać z niego w wybranym przez nas miejscu. 

Warto również zaznaczyć, że to tam mamy możliwość resetu linku w przypadku, gdy nie chcemy już dostawać ofert wymiany z poprzednio udostępnionego adresu. Aby móc korzystać z ofert wymiany, należy ustawić status swojego „Ekwipunku” na „Publiczny” (możemy tego dokonać w „Ustawieniach prywatności” naszego profilu).

Teraz mamy dostęp do naszego trade link Steam.
Teraz mamy dostęp do naszego trade link Steam.

Jeśli zastanawiacie się, jak sprawdzić trade link Steam na telefonie, lista kroków, które trzeba wykonać, jest dokładnie taka sama. W aplikacji mobilnej przechodzicie do swojego „Ekwipunku”, następnie do „Oferty wymiany”, aby potem udać się do zakładki „Kto może mi przesyłać oferty wymiany?”. Tam znajdują się identyczne ustawienia jak w pecetowej wersji platformy, dzięki czemu bez przeszkód znajdziecie trade link Steam na telefonie.

Jak używać Steam Trade URL do wymiany z innymi?

Prowadzenie handlu za pośrednictwem funkcji Steam Trade Link jest dość intuicyjne, ale warto poznać wszystkie jej tajniki, aby bezpiecznie dokonywać wszelkich transakcji. Przede wszystkim do wymiany jakimikolwiek przedmiotami na Steamie potrzebujemy samego trade linku, dzięki któremu przeniesiemy się do okna z ofertą wymiany. Tam ujrzymy ekwipunki obu użytkowników oraz pola, w których należy wskazać przedmioty transakcji. Wybieramy rzeczy, które chcemy przesłać innemu użytkownikowi, a następnie te, które chcielibyśmy otrzymać w zamian.

Steam Trade URL - tak wygląda okno oferty wymiany na Steamie.
Tak wygląda okno oferty wymiany na Steamie.

Na koniec możemy dołączyć wiadomość do oferty oraz zaakceptować jej stan, aby finalnie złożyć propozycję innemu graczowi. Następnie musimy poczekać, aż druga strona transakcji ją zaakceptuje.

Teraz znacie już wszystkie szczegóły wymiany przedmiotów na platformie Valve. Powinniście wiedzieć, gdzie jest trade link Steam, jak z niego korzystać oraz na co uważać podczas przeprowadzania transakcji z innymi użytkownikami. Pamiętajcie jednak, aby prowadzić handel wyłącznie z zaufanymi osobami i nigdy nie akceptować podejrzanych ofert, ponieważ możecie stracić swoje najcenniejsze przedmioty, których nie uda się już odzyskać. Samo udostępnienie trade linku nie jest niebezpieczne, ale umożliwia oszustom kontakt z nami, co przy odrobinie nieuwagi może się źle skończyć.

Może Cię zainteresować:

Komputronik Gaming Google News
Fan produkcji sieciowych (szczególnie tych dynamicznych), w których może zaspokoić swoje pragnienie rywalizacji lub po prostu spędzić czas ze znajomymi. Od pewnego czasu za sprawą Game Passa rozszerza zainteresowanie grami na rozmaite gatunki i tytuły, które do tej pory były mu zupełnie obce.
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (3 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO