Steam pokaże najniższą cenę z ostatnich 30 dni w wybranych krajach europejskich

| autor: Miłosz "AlexB" Szubert | Przeczytasz w 2 minuty
Zwiększ rozmiar tekstu
Steam pokaże najniższą cenę z ostatnich 30 dni w wybranych krajach europejskich

Jak zapewne wielu z Was doskonale wie, od pewnego czasu zgodnie z prawem unijnym (tzw. Dyrektywą Omnibus) polskie sklepy są zobowiązane informować przy okazji promocji, jaka była najniższa cena danego produktu w ostatnich 30 dniach. Zasada ta omijała jednak część największych cyfrowych platform sprzedających gry. Wygląda jednak na to, że powoli się to zmienia – przynajmniej w przypadku platformy Steam.

Steam informuje o najniższej cenie z ostatnich 30 dni

Jak informują na Twitterze osoby prowadzące serwis SteamDB, w niektórych państwach Unii Europejskiej na platformie firmy Valve pojawiła się informacja dotycząca najniższej ceny tytułu w ostatnich 30 dniach. Jest ona wyświetlana tuż pod tytułem gry w okienku do kupna na oficjalnej karcie produktu. Oto jak wygląda to w praktyce:

Funkcja na razie niedostępna w Polsce

Niestety, zdecydowana większość polskiej społeczności Steam nie doczekała się jeszcze omawianej nowości. Jak dotąd funkcja ta pojawiła się tylko u wybranych użytkowników. Wydaje się jednak pewne, że zostanie wprowadzona dla reszty już niedługo. Większą zagadką jest to, czy z funkcji podglądania najniższej ceny z ostatnich 30 dni będą mogli korzystać również użytkownicy spoza Unii Europejskiej. Jeśli nie, to zawsze zostają nieoficjalne strony do śledzenia takich rzeczy, czy specjalne rozszerzenia do przeglądarek, jak chociażby ta przygotowana przez ekipę serwisu SteamDB. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Ochrona przed oszustwami

Informacja o najniższej cenie z ostatnich 30 dni z pewnością może pomóc klientom w rozeznaniu się, czy dana promocja faktycznie jest opłacalna. Chroni ich także przed nieuczciwymi praktykami, jak chociażby sztucznym zawyżaniem cen tuż przed startem promocji, by koniec końców obniżka wyglądała lepiej. Trzeba jednak korzystać z tego narzędzia z odpowiednią rozwagą.  

Fakt, że w ostatnich 30 dniach dany produkt był tańszy, niekoniecznie musi oznaczać, że ktoś próbuje Was oszukać. Przez ten czas mogła się bowiem odbyć inna promocja, w ramach której rabat na określoną rzecz mógł być po prostu większy. Od Was będzie zatem zależało, czy chcecie poczekać, by bardziej atrakcyjna promocja się powtórzyła, czy też jednak zdecydujecie się przystać na obowiązującą obecnie cenę.

Komputronik Gaming Google News

Może Cię zainteresować:

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle).
Dziękujemy, że przeczytałeś cały artykuł. Jak go oceniasz?
5/5 - (4 głosy)

Czytaj Więcej


Czytaj NANO